Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (192)

ivishka 

všechny recenze uživatele

Nepřeberné množství informací, které se na vás valí 340 minut plné stopáže, kdy vám přijde i 2 hodiny naprostá hromada času a vy uvažujete na všelijakými blbostmi, ale hlavně ne nad příběhem.. Líbilo se mi herectví těchto herců: Al Pacino, Meryl Streep, Emma Thompson a Patrick Wilson. Mám ráda filmy s queer tématikou a tak jsem brala jako velkou povinnost pustit si tento seriální film, který vyhlížel nanejvýš jímavě...Od doby, kdy se dozví Justin Kirk o svém onemocnění, tak vidí divné věci(přízraky v podobě svých předků či anděla) - začala jsem si říkat jaké drogy asi tak bere, protože to musí být opravdu síla a toho herce bych raději kopla za ty jeho udivené výrazy. Masky byly skvělé, protože jsem některé herce ve vedlejších rolích co zároveň hráli třeba tři postavy nepoznala. Dokonce jsem se někdy i pobavila, ale občas to bylo dost přes čáru(líbačka Meryl a Emmy? REALLY?). Nejvíce kromě těch trochu vtipných částí filmo-seriálu se mi zalíbil sen, který měli Mary-Louise Parker a Justin Kirk společný a byly tam super živé sochy. Korunkou na tom všem bylo ektoplasma orgasma(pochopí jen ten, co to uvidí).Co jsem si odnesla za ponaučení? - Kdo tě potřebuje, kdo po tobě něco chce, tě ohrožuje. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Och môj Bože, že som sa ja dal zlákať na túto 6-hodinové filmové utrpenie. Dlho som mal túto minisériu v merku - vysoké hodnotenie a oslavné komentáre tu na CSFD, skvelí herci a množstvo ocenení, navyše ako liberál nemám s homosexuálnou témou žiadny problém, takže to vyzeralo ako stávka na istotu, na kvalitu. No predsa som z nejakého dôvodu odkladal niekoľko rokov jej pozretie. A teraz už viem, že moje nevysvetliteľné obavy boli na mieste. Celkový môj dojem z tohto diela je, že museli byť tvorcovia na psychedelických drogách, lebo ja som si pri sledovaní pripadal, že na nich som. Zvlášť prvá trojhodinovka je plná nezmyselných halucinácii (môžu mať halucinácie zmysel? :-)), občas prerušených nudnými prázdnymi dialógmi, občas o politike, no väčšinou o ničom. Druhá polovica je už trošku zmysluplnejšia, občas aj niektoré dialógy o niečom sú, aj Meryl tu dostane viac priestoru, no aj napriek tomu som sa asi nikdy tak často a netrpezlivo nepozeral na hodinky a nevedel sa dočkať konca. Všetky postavy sú také nereálne, že pôsobia ako karikatúry, aj keď herecké výkony sú to jediné, čo za niečo stálo, no nechýbalo ani prehrávanie. Hlavne scény s anjelom Emmy Thompson, to bolo jedno veľké WTF, márne som pátral v pamäti na čo to mala byť paródia, ale bolo to príšerné. Už samotný úvod keď som videl Meryl zamaskovanú pod dlhou bradou v úlohe rabína, tak si hovorím, čo toto má byť za fór? To tu bude hrať ženu, čo sa prezlieka za rabína alebo transexuálku, či čo? Na moje veľké prekvapenie nič z toho, len asi Nicholsovi chýbali herci, tak si tú úlohu zlízla Meryl. Celkovo to obsadzovanie hercov do viacerých úloh bol blbý ťah. Rovno to mohli dať Eddiemu Murphymu, on by zahral úplne všetky postavy, nonsens. Doteraz som mal z filmov Mika Nicholsa poväčšinou dobrý pocit, toto bol ale pre mňa veľký fail a neskutočná nuda. Takže téma bola v poriadku, aj herci, no v poriadku nebol dej, ktorý sa nikam neposúval, len prešľapoval na mieste a v poriadku nebolo ani spracovanie, proti ktorému aj filmy Lyncha a Cronenberga pôsobia ako nenáročný mainstream (a v tomto prípade to nie je pozitívne). Nebyť Pacina, ktorý svoju úlohu židovského homosexuála, ktorý je asi tým najväčším rasistom a homofóbom na svete, zvládol bravúrne, tak by to bol pre mňa asi najhorší film/seriál, aký som tohto roku videl. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Veľkým sklamaním pre mňa bolo, keď som zistil, že veľká časť deja sa točí okolo homosexuálov. Dokonca i Pacino to rád do zadku...Nepoviem trochu, ale ak sa tomu venuje výrazná časť seriálu, navyše niektoré postavy musia byť z nejakého dôvodu opäť Židmi, napadá mi jedine, že niekto znova dostal nápad prostredníctvom filmu a známych tvárí kázať o morálke, zmierlivosti a ohľaduplnosti. Anjeli tu majú skôr vedľajší význam a pasáže s nimi sú aj tak nezáživné a jediný dôvod prečo som seriál nevzdal po prvej časti bol vzťah P. Wilsona s manželkou a Pacinom a postava matky v podaní M. Streep. Štvrtý diel bol pre mňa skutočným urpením a takmer som to vzdal. Dopozeral som to len preto, lebo som sériu načal, ale sklamanie to pre mňa je. Objektívne 3-4 hviezdy, ale ja filmy o buzerantoch moc nemusím. Výnimky sú (Philadelphia), ale jednoducho ma nebavilo pozerať sa na tie zamilované mužské pohľady a ich kecy o vzťahoch, ktoré sú mi proti srsti. 40%. ()

wipeout 

všechny recenze uživatele

Tak takúto divočinu som už dávno nezažil, to sa musí uznať. Osobne som čakal nejaký ten krásne uhladený ľahko zaškatulkovateľný konštrukt s emotívnymi výlevmi napĺňajúcich nás pozitívnou energiou. Keď by som mal ponechať originálnosť a nekonvenčnosť hlavným kritériom hodnotenia tak by som s hodnotením ani na sekundu neváhal. Lenže aspoň nejaký ten menší pevný základ, ktorý by nás spájal s realitou a možnosťou uchopenia, je vždy potrebný. Inak to skončí podobne ako v tomto prípade, keď sa celý konštrukt rozbíja o vlastnú rozvláčnosť a ne ortodoxnosť. A tak nám občas nezostáva nič iné ako len tlieskať bravúrnym hereckým výkonom hviezdneho osadenstva, ktoré si po viacerých eskapádach komerčného pragmatizmu mohlo vychutnať to pravé orechové herectva. Len ja ako divák som sa v záplave nepochopených dialógov a občas príliš snového spracovania strácal. Ale inak ide o pozoruhodné dielo, ktoré vonkoncom nemôžem zavrhnúť, len úctivo sklopiť zrak a priznať si potupu nepochopenia. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem seriál viděla ve třinácti letech. V té době mě nezajímal nikdo jiný než Meryl Streep a užívala jsem si její herecký koncert na plátně natolik, že jsem ignorovala všechny ostatní. Tehdy bych seriálu dala zaujatých 5*, nyní jakožto dospělejší a troufám si říct moudřejší jsem se na seriál podívala znovu. Herecký koncert jsem si užívala ve všech ohledem ať už od Meryl, Ala, Emmy nebo Patricka, prostě od všech. Herecky je to dokonalé, příběhově zajímavé. Věřím, že na tu dobu to bylo něco nevídaného, šokujícího. Musím ale říct, že místy mi to přišlo až moc utahané, takže mě to netáhlo a nebavilo natolik, abych dala plný počet. Občas je to hodně politické, ukecané = nudné. Ale i tak to beru jako jednu z nejlepších divadelních her, která kdy byla úspěšně natočená jako seriál. Mike Nichols prostě uměl. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (18)

  • Celkem šest herců bylo za svůj výkon nominováno na Zlatý glóbus. Jedinou výjimku mezi hlavními postavami tvoří Justin Kirk, který měl být nominován v kategorii pro nejlepšího herce ve vedlejší roli, dokud se nezjistilo, že na obrazovce tráví mnohem víc času než jeho kolegové ve stejné kategorii. Nicméně po přesunutí do kategorie pro nejlepšího herce v hlavní roli ztratil několik nominačních hlasů, a tak nakonec vyšel naprázdno. (StarsFan)
  • V prvním díle seriálu se ve snu Priora Waltera (Justin Kirk) objevuje řada podivných držáků svícnů – živých paží vystupujících ze zdi. Stejné nosiče a také stejné oživlé sochy-bysty lze vidět v klasickém francouzském filmu Kráska a zvíře (1946) v tajemném zámku Zvířete. (Aelita)
  • Na post režiséra byli zvažování Robert Altman, Neil LaBute a P.J. Hogan. Právě Altman byl pak tím, který  získal Al Pacina pro roli Roye Cohna. (Stanislaus)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (více)

Reklama

Reklama