Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Pohádka
  • Animovaný
  • Rodinný
  • Loutkový
  • Komedie

Recenze (82)

plakát

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001) 

Sice z filmovaní Mach a Šebestová nedosahují takové úrovně jako animovaný večerníček Mach a Šebestová, to snad nejde očekávat od žádného, ale za to že doslova a do písmene Mach a Šebestová i s kouzelným sluchátkem vylezli z večerníčku z televize a zapracovala tu nostalgie, nelze hodnotit jinak než zase stejně, a navíc ve své době to byl obrovský hit tak proč ne ?

plakát

Mach a Šebestová (1976) (seriál) 

Jak už jsem se zmiňovala u Československého večerníčku Maxipes Fík o tom že je nejlegendárnější a zná ho snad každá generace po celém světě, tak i tenhle je jako mnoho jiných co mu jsi podobný do nich patří. I když pro mně nebyl nejoblíbenější, tak ale díky té legerdárnosti a nostalgií kterou ve mně vyvolává při vzpomínkách na bezstarostné dětství ve škole na prvním stupni

plakát

Divoké sny Maxipsa Fíka (1983) (seriál) 

Není snad legendárnějšího Československého večerníčku než Maxipes Fík, kterého znala, zná a doufám že stále ještě bude každá generace dětí po celém světě (Když nepočítám Králíci z klobouku, Jen počkej zajíci, Mach a Šebestová, Bolek a Lolek, Pat a mat, Hurvínek). Pro mně sice není jeden z nejoblíbenějších (protože kromě hlasu pana Josefa Dvořáka, který tenhle večerníček nadaboval, mně Maxipes Fík co se nevešel do své psí boudy na zahradě a nakonec ani do domu svých páníčků moc nezaujal) ale přesto si zaslouží kladné hodnocení mít za tu legendárnost. Tahle série o Maxipsu Fíkovi je snad ještě lepší než ta předchozí, což se málokdy vidí.

plakát

Maxipes Fík (1976) (seriál) 

Není snad legendárnějšího Československého večerníčku než Maxipes Fík, kterého znala, zná a doufám že stále ještě bude každá generace dětí po celém světě (Když nepočítám Králíci z klobouku, Jen počkej zajíci, Mach a Šebestová, Bolek a Lolek, Pat a mat, Hurvínek). Pro mně sice není jeden z nejoblíbenějších (protože kromě hlasu pana Josefa Dvořáka, který tenhle večerníček nadaboval, mně Maxipes Fík co se nevešel do své psí boudy na zahradě a nakonec ani do domu svých páníčků moc nezaujal) ale přesto si zaslouží kladné hodnocení mít za tu legendárnost.

plakát

Strašidla na Kulíkově (2010) (seriál) 

Sice už tohle pokračování není ono (protože hlas pana Josefa Abrháma strašně zestárnul) ale dějově se mi pořád líbí a platí tu pro mně tedy totéž co u Zvířátkách pana Krbce tenhle večerníček je pro mně už od dětství jeden z mých top (a ne jen jeden z nejoblíbenějších), Za 1 je smysluplný, za 2 animace mně nenudí (je pohyblivá) a za 3 pan herec s velkým P a H Josef Abrhám mně svým dabováním tohohle večerníčku zaujal a hlavně potěšil daleko víc než většinou svých rolí od roku 1980 až po jeho úmrtí.

plakát

O zvířátkách pana Krbce (1977) (seriál) 

Tak tenhle večerníček je pro mně už od dětství jeden z mých top (a ne jen jeden z nejoblíbenějších), Za 1 je smysluplný, za 2 animace mně nenudí (je pohyblivá) a za 3 pan herec s velkým P a H Josef Abrhám mně svým dabováním tohohle večerníčku zaujal a hlavně potěšil daleko víc než většinou svých rolí od roku 1980 až po jeho úmrtí.

plakát

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál) 

Musím bohužel chtě i nechtě přiznat, že mně jako dítě tenhle večerníček moc nebavil, a ted už by mně nebavil vůbec, krom toho že je dějově naivní (pohádky takové musí být) tak moc nepřitahuje ani animací, už se nedivím že děti radši Britský animovaný seriál Mašinka Tomáš, ten je reálnější a to prostředí těch mašinek (Klobouk dolů). Nic proti Vladimíru Rážovi, jeho hlas je magnetem celého tohohle večerníčku ale hlavně celého dabingu od dob kinematografie, kdyby místo té vší naivnosti a nudné animace někdo natočil složenou dráhu s vláčky a pan Ráž to nadaboval bylo by to možná ještě lepší než Mašinka Tomáš.

plakát

Krtkova dobrodružství (1957) (seriál) 

Jeden z řady Československých animovaných večerníčků a podle knižní předlohy také jednoho z našich nejznámnějších kreslířů tentokrát pana Zdenka Milera, tenhle večerníček mi přijde hodně rozporuplný v oblíbenosti, snad nejvíc ze všech, tady na filmové stránce ČSFD má od většiny uživatelů vysoká hodnocení a na jiných je to přesně naopak a co mně o tomhle zrovna tak předsvědčuje (ba ne ještě víc !) je oblíbenost/neoblíbenost tohohle večerníčku lidé v mém okolí, například můj tatka a jedna ze sester jej milovali a já a druhá sestra jsme ho nenáviděli. Takže se  raději vysvětlování své nelibosti zdržím, bylo by to zbytečné, a raději jen podotknu že takové dílo za to stojí aby mělo kladná i záporná hodnocení, to se vidí málokdy aby bylo nějaké dílo tak hodně rozporuplné jako tady Krtek.

plakát

O loupežníku Rumcajsovi (1967) (seriál) 

Musím se přiznat že tenhle večerníček podle knižní předlohy pana Václava Čtvrtka a i všechny ostatní večerníčky podle něj mně nikdy moc nezajímali, a není to jen kvůli naivnímu ději (Děti mají na naivitu právo) je to protože mi celá animace přišla nevýrazná. Ani můj ne moc oblíbený Rákosníček mně tak nenudil, Jiřině Bohdalové nebo Aťce Janouškové nebo Františku Filipovskému  se v dabování večerníčků nikdo nevyrovná.

plakát

O makové panence (1972) (seriál) 

Musím se přiznat že tenhle večerníček podle knižní předlohy pana Václava Čtvrtka a i všechny ostatní večerníčky podle něj mně nikdy moc nezajímali, a není to jen kvůli naivnímu ději (Děti mají na naivitu právo) je to protože mi celá animace přišla nevýrazná. Ani můj ne moc oblíbený Rákosníček mně tak nenudil, Jiřině Bohdalové nebo Aťce Janouškové nebo Františku Filipovskému  se v dabování večerníčků nikdo nevyrovná.