Reklama

Reklama

Kde zpívají raci

  • USA Where the Crawdads Sing (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Úchvatný, tajemný příběh podle úspěšného knižního románu „Kde zpívají raci“ vypráví o Kye, opuštěné dívce, která až do dospělosti vyrůstala sama v nebezpečných mokřinách Severní Karoliny. Celé roky se šířily po Barkley Cove historky o „dívce z mokřin“, které izolovaly strohou a odmítavou Kyu od místní komunity. Když se v Kyině životě objeví dva přitažliví mladíci z města, začne se novému, neznámému světu otevírat. Jenže ve chvíli, kdy jednoho z nich najdou mrtvého, ji komunita bez váhání označí za hlavní podezřelou. Případ se začne rozvíjet, je stále nejasnější a hrozí, že budou odhalena mnohá tajemství, pohřbená v mokřinách. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (206)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

O knižnej predlohe filmu som zväčša počul len samé chvály. Ako viacerí spomínali, najviac sa im páčilo zachytenie prostredia močiarneho pobrežia, ktoré je dostupný najmä v prvej poloviny knihy. Je ťažké vyjadriť sa k tomu, že čo dokáže vrátiť film zo sveta, ktorú vám dala kniha. Pretože som to (zatiaľ) nečítal, tak sa s tým samozrejme ani nepokúsim. Uvádzam len pár obecných poznámok. __ Film/Príbeh čerpajúcich z niekoľkých „klasických šablón“, ale ten mix vďaka prostrediu močiarneho pobrežia a unikátnym maľovaným kresbám dá k tomu pocit unikátnosti. Daisy Edgar-Jones v roli osamotenej mladej slečny s VEĽMI ťažkým detstvom, „vyhnaná do prírody“, je presvedčivá. Škoda, že viac menej je jedinou, ktorá herecky príbeh posúva dopredu. Pekná vedľajšia rola pre David Strathairn. Striedanie časových línii z minulosti a súčasnosti je plynulé. Štvrtú hviezdu nedávam, pretože niektoré časti filmu (ako dokázalo mladé detisko tak dlho postarať sa o seba bez „väčších problémov“ a bez väčšieho povšimnutia?, lepšie zachytenie okolnosti smrti mladého chalana, príliš rýchly časový skok k záveru) postrácajú trochu väčšiu pozornosť. Film však odporúčam k videniu. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Axident 

všechny recenze uživatele

Měl bych i pár výtek, nebylo to bezchybné, ale.... zasáhlo a strefilo se do mého vkusu. Mám moc rád mokřady, hmyz, ptáky a poezii přírody. S klidným svědomím dám téhle smutné romanci plný počet, ač polopatický konec byl absolutně přebytečný a mnohem lepší by bylo ukončit film po verdiktu soudu a nechat zbytek na divákově představivosti. I tak pro mě velmi pěkný zážitek. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Mohl to být mnohem lepší film, kdyby nevypadal jako z katalogu cestovní kanceláře plného krásných zákoutí a vymydlených nádherných lidí. Zkrátka kdyby měl atmosféru třeba jako Temný případ, V elektrizující mlze nebo Vražedné alibi. Jenže v tomhle podání ten příběh, který přitom byl zajímavý a ani mu moc nepřekážela limonádová romantika, nepůsobil skoro vůbec věrohodně. ()

spageta 

všechny recenze uživatele

Film je celkem věrně převedená kniha na plátno, ačkoliv značně osekaná. Zejména začátek, jak se jako dítě musela sama o sebe postarat a zajistit si přežití je tu jen tak okraj. Také mě nepotěšili koncem filmu, kde je v podstatě jasně ukázaný vrah, kdežto v knize to není tak jednoznačné a je to ponecháno více na fantazii čtenáře. Myslím, že kdo knihu nečetl, film si užije víc. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Na tohle drámo jsem se celkem těšil. Z toho co mi bylo nabídnuto už tak nadšenej ale nejsem. Očekával jsem totiž úplně něco jinýho. A tak jsem místo silnýho dramatu dostal Love Story mezi kterou se prolíná soudní proces v němž je dívka z bažin obviněná z vraždy. Vše je ale vyprávěno velmi pozvolným tempem. Takže za mě je Where the Crawdads Sing spíš trošku netradiční romanťárnou než mysteriózním dramatem jak je zde uváděno. Každopádně jsem od filmu čekal větší emoční nálož. Zklamání. Lepší 2 hvězdy. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (16)

  • Všetky adresy vydavateľov, ktoré Tate (Taylor John Smith) dáva Kye (Daisy Edgar-Jones), majú PSČ. V roku 1962 jej dal zoznam; prvé poštové smerovacie čísla boli zavedené až 1. júla 1963 a bežne sa používali až koncom 60./začiatkom 70. rokov 20. storočia. (Pat.Ko)
  • Jeden z policajných člnov počas naháňačky po močiari má LED svetlá s nízkym profilom a vysokou viditeľnosťou modrej farby. Tieto svetlá by v 50. rokoch neexistovali. Navyše, polícia vtedy nepoužívala modré svetlá. Polícia by používala červené "gumball" svetlá. (Pat.Ko)

Související novinky

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BestFilmFest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama