Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v roce 1989 natočil režisér Hynek Bočan televizní komedii podle scénáře, který napsal ve spolupráci s Miroslavem Skálou, nebylo téma seriálového herce u nás tak aktuální, jako je dnes, v době nekonečných seriálů… S o to větší chutí si divák může v současnosti příběh vychutnat. Komedie vychází z principu „televize v televizi“ a Petr Nárožný v ní ztělesnil hlavní hvězdu populárního seriálu, její osudy v rámci fiktivního děje i v soukromí – vně i uvnitř seriálu. Prolíná se tu natáčení se životním příběhem herce, do něhož zasahují fanoušci a okolí, které mnohdy nedokáže odlišit postavu od jejího představitele. Hrdina se tak dostává do situace, kdy mu role nedobrovolně mění vlastní život… (Česká televize)

(více)

Recenze (73)

topi80 

všechny recenze uživatele

Satira na nekonečné seriály, která je v současnosti mnohem aktuálnější než v době jejího vzniku. Bavil jsem se výborně, některé neskutečně tupé dialogy, které v natáčeném seriálu "Fellini" Heřmánek uváděl v život, obzvláště stojí za to (třeba o tom jak v podniku vlastně taky všichni visíme na jednom laně jako v horách). ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Prima parodie na Ulici a podobný šmejdy, kde vo čerstvě vylíhlym beďaru dokážou žvejkat tři díly a s hlavním hrdinou to prožívá celá čtvrť. Spojte si Nárožnýho s Heřmánkem, atraktivní prostředí "moderní výrobny" Československé televize, a trochu vyšinutý námět, který postupem na můj vkus trochu ztrácí šmrnc. Jeden z lepších televizních filmů s celou plejádou známých i málo se objevujících tváří v menších i úplně maličkých roličkách (z té druhé skupiny Zdeněk Dítě, Antonín Molčík, Bohumil Švarc st.). ()

Reklama

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Diváci se s ním setkávali denně, z televizní obrazovky velmi jednoduše vstoupil do jejich životů. Kým je ale opravdu, je ještě Hofman, nebo snad Sláma? Neví to ani manželka, ani nová známost, ani on sám... Výborný hořce vtipný příběh o těžkém postavení seriálového herce, tvůrců i úzké hranici mezi televizním světem a realitou. V dnešní době snad ještě aktuálnější než před 22 lety. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá televizní komedie o známém herci Martinu Hofmanovi, jehož seriálová postava, charakterově dokonalý náměstek Miroslav Skála, se mu nepříjemně začíná prolínat do soukromého života. V rolích oblíbeného herce Hofmana a hlavní postavy Skály v sentimentálním seriálu se objevil neméně oblíbený P. Nárožný, jenž dle mého soudu do své postavy Hofmana v domácím prostředí do značné míry zejména v začátku filmu uplatnil svůj vlastní osobní projev a chování. Více než rozpad Hofmanova manželství s žárlivou J. Kretschmerovou a absurdní milenecký vztah s vizážistkou J. Švandovou mě na Bočanově snímku zaujalo natáčení právě onoho jednoduchého nekonečného seriálu. Královsky zábavný byl režisér onoho nevalného uměleckého díla K. Heřmánek, za kamerou stál M. Vašut a hladkému vzniku díla napomáhaly asistentka režie B. Štěpánová, skriptka V. Žilková, produkční F. Husák, nepříliš pracovitý a prostořeký rekvizitář J. Kraus či dramaturg L. Trojan. V nepojmenovaném Heřmánkově seriálu se představili v útržkovitých scénách J. Bohdalová, J. Císler, V. Bedrna a krásná D. Patrasová. Jako hořce úsměvné shledávám vyřčení stejné fráze z úst pana Hofmana, jež předtím před celým filmovým štábem prohlásil za nehorázně sentimentální. Velmi pozoruhodné bylo závěrečné postavení snímku do jiné roviny, neboť na konci vyšlo najevo, že celý filmový štáb v čele s výborným Heřmánkem jsou pouze herci s jejich pravými jmény a jako skutečný režisér se objevil místo H. Bočana K. Smyczek. I přes výborné obsazení a zajímavou myšlenku hodnotím pouze průměrně, z komického hlediska v tomto případě překonal K. Heřmánek mistra Nárožného. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Taky se mi dost často stává, že si herce ztotožním s nějakou rolí. Jeden čas jsem si myslela, že Josef Dvořák se jmenuje Svatopluk Kuřátko. Několikrát jsem byla svědkem toho, když prodavačka obsluhovala Čestmíra Mázla. Dneska jsme spíše svědky útěků do seriálů. Mnoho herců s ledovým klidem přiznalo, že jim seriály platí složenky a hypotéky. Když děláate svou práci pořádně, tak je velmi snadné se jí nechat pohltit a pak je těžké z ní vystoupit. V herectví to platí dvojnásob. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu zazní tři slangové výrazy: „skoprovat“ – jedná se o kopírování natočeného filmového záznamu, „rudl“ – to je pojízdný vozík na břemena, jméno dostal podle výrobce německé firmy Rudly AUER Packaging, a termín „nočka“ – jedná se o filmování v noci. (sator)
  • Vjezd do firmy Chemoprup v úvodu je ve skutečnosti vjezd do areálu České televize z jižní strany. (Haniczka)

Reklama

Reklama