Reklama

Reklama

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

  • Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (574)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Dokonalý příklad, že i stupidní humor (který v 99% nesnáším) jde udělat vkusně a vtipně. Mise Kleopatra je opravdu stupidní film, který ale svojí hloupostí dokáže rozesmát a udělat radost. Rozhodně to není biják, který bych chtěl vidět často, ale když ho jednou do roka uvidím v televizi, budu jen rád. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Langusta obecná patří k nejmohutnějším korýšům. Dospělý jedinec může mít hmotnost až 8 kg. Tak vysoké hodnocení je hlavně za langusty a pár (doslova) dalších povedených vtípků. Druhá polovina je docela dobrá, protože je až tak ujetá, že... No, prostě langusty. Zato úvodní polovina je trapná nuda k uzoufání. ()

Reklama

Pierre 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k brutálnosti frekvence ikonických hlášek vám raději místo tradičního komentu dopřejeme jejich náhodný výběr: Papír balí kámen! Určitě? Stopro.-Je mě vidět, není mě vidět, je mě vidět, není mě vidět. Není mě vidět, je mě vidět.- Asi jsem to koupil... ne, nekoupil-Lev nikdy nespojí své síly se štěnici-Jde to, jde to, imhotep.-Tento hrob se stane vaším hrobem.-Dělnice, dělníci! Soudruzi.-Tak co, amatéři? Přišli jste se kouknout na profesionály? Neurážejte nás.-Kde je mněhne?-Tak si říkám, je-li to násilí nutné.-Fujtajfusi, připravte vojsko k útoku. Žádné slitování.Antivirus. Jmenuji se Antivirus. Filmový Asterix mého srdíčka je sice animovaných 12  úkolů, ale pro koho se předchozí  hraná adaptace Claude Zidiho (někdejšího mistra bláznivých komedií) drží moc opatrně při zdi a pro koho je zase  následující kultovní komedie pana režiséra Kleopatry RRRRrrrr  možná až moc nechutná a amatérská, vzdalující se od starého dobrého francouzského humoru  (jako obojí pro mě.:D) je tady Kleopatra. Mrzí mě, pokud nebyl kreslíř Uderzo spokojený a považoval výsledek za příliš ujetý. Ale tohle je jedno z těch vděčných  guity pleasure, které snad při žádné televizní repríze  nezklame a neomrzí...Zase to dneska dávali a miluji to. A v závěru nabídne i pořádnou romantickou chvilku. Ale ať žije hlavně Otis se svým monologem a jedinečným: Těším se. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nadhled, vymazelné dialogy a naprosto šukézní Monika Bellucci v roli nejlépe hodnocené uživatelky CSFD (ach, ten její nosánek ) to jsou hlavní trumfy tohohle blázince na filmovém pásku. A samozřejmě Gérard, to je kapitola sama pro sebe, ten když se narodil, tak se nad jeho jménem muselo dlouho spekulovat, zda ho rovnou nazvou Obelixem a nebo nejdřív Gerardem a až postupem času se zobelixuje sám. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Naprosto stejně ujetá podívaná jako první díl, jen s tím rozdílem, že se děj odehrává v Egyptě. Francouzi opět potvrdili, že jejich humorné podání se musí brát s dost velkou reservou, stejně jako český dabing. Dvojice Gérard Depardieu a Christian Clavier opět nepřidali nic navíc, drželi se svého standartu a zcela je předčila „božská“ představitelka Kleopatry Monica Bellucci – která byla jak jinak zase neuvěřitelně sexy. Její sporé kostýmy – to byla pastva pro oči. Jednička však přece jenom nabídla méně nudných pasáží, kterými se to tu jen hemžilo a dost mi chybělo tradiční mlácení Římanů. 50% ()

Galerie (72)

Zajímavosti (33)

  • První odborová mluvčí Egypťanů (Isabelle Nanty) dostala jméno Itineris, což je francouzský telefonní operátor. Ve francouzském původním znění je tak možné slyšet mimo klasického „špatného signálu" i hlášku "Vous avez deux nouveaux messages", tedy „máte dvě nové zprávy“, což je upozornění ze schránky zmeškaných hovorů tohoto operátora. (zkoumi)
  • Otis (Edouard Baer) vytvořil ve filmu výtah. Ve skutečnosti existuje společnost, zabývající se výrobou výtahů, která se jmenuje Otis. (KucC)

Reklama

Reklama