Reklama

Reklama

Trailer 4
Japonsko, (2023–2024), 10 h (Minutáž: 24 min)

Epizody(25)

Videa (17)

Trailer 4

Recenze (7)

kondor77 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem byl poněkud skeptický (přece jenom hrdina s permanentní ptačí maskou na hlavě není zrovna divácky vděčný), ale je to sympaťák a parta kolem něj přinejmenším z počátku neurážející. Plné hodnocení nedám jen proto, že v druhé půli seriálu dochází dech (zbytečný důraz na nepříliš zajímavé členy Sunrakovy party, repetitivnost). ()

Updated_Cake 

všechny recenze uživatele

Další full dive VR MMORPG anime. A jelikož je anime často porovnáváno či samo nepřímo odkazuje na SAO, tak ho na začátek porovnám i já. Zatímco úspěšné a zábavné SAO přišlo tehdy se zábavným příběhem a postavami a rozrazilo prakticky dveře všem dnešním isekai anime, SAO se více zaměřovalo na tehdejší animaci, stylové krátké souboje ale především příběh a celou logiku hry jako takové. A mezi jeho hlavní prvky patřila dávka dramatu. SLF jde po této cestě jen částečně. Na příběh dává také velký důraz, ale už to nebere tak vážně a dramaticky jako SAO. Naopak se zde člověk může setkat s velkým množstvím vtipů, vtipných scének, trapných momentů a mnoho dalšího. Souboje jsou zde koncipované na trochu delší časové úseky než 30 sekund a s povedenými dialogy a character developmentem jednotlivých postav to je jednoduše zábava. Samotný systém hry je také zajímavý, takže mě zajímá i příběh samotný a jak bude pokračovat další série. Herní logika i z hlediska hráče byla zpracována velice dobře a každý hráč MMORPG her nad tím musel asi doslova slintat. Ovšem anime má i svoje mouchy. Za nejzásadnější jsem asi považoval posledních 5 dílů, které mají tak blízko k fillerům, jak jen to jde. Problém je ten, že v předchozích epizodách se příběh točí kolem bosse ve hře a následujících pár dílů je téměř o ničem v porovnání s tempem zbytku anime. Také se v průběhu anime prakticky zasekne začínající romance linka dvou postav, která ke konci tedy spíše působí jako další filler? A některé momenty šly v příběhu vyřešit lépe. Navzdory tomu to byla velká zábava a určitě se těším na 2. sérii. Pokud máte rádi isekai, MMORPG-like anime a něco, co je napůl vážné a napůl odlehčené, tohle vás bude bavit. 7/10 ()

Reklama

Katakimiku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Anime o videohrách je fakt hodně, tak v čem je zrovna tohle výjimečné? Je nutné říct, že jestli hry moc nehrajete a anime s tím tématem vás míjejí obloukem, tak to asi nebude zrovna pro vás. Ale jestli jste tak jako já zklamaní z toho, že k dnešnímu dni žádné pořádné anime o hrách nevyšlo (alespoň pokud vím já, snad jenom SAO, ale to teda za povedené označit nemůžu), mám pro vás dobrou zprávu - s velkou pravděpodobností jste našli své nové oblíbené anime nebo přinejmenším moc fajn záležitost! Zajímavý svět, zajímavé postavy, zajímavé úkoly pro hlavního hrdinu, dobrá animace a fajn hudba, celkově se jedná rozhodně o doporučeníhodnou záležitost. Jenom teda jednu věc musím tomu Sword Artu nechat - nápad to mělo prostě zajímavější a stejně tak tempo svižnější, tady jsem se párkrát přistihla, že se vlastně trochu nudím a jednotlivé příběhové linky, vyjma jedné, mě zas tolik neoslovily. Což ale může být taky tím, že vlastně nejsem součástí primární cílovky. 6.8/10 ()

Elerrina 

všechny recenze uživatele

I když toho o hraní moc nevím, nijak mi to nevadilo v tom, abych si Sunrakův průkopnický přístup k nejlepšímu z herních fantasy světů opravdu užila. Skvělá animace je samozřejmě základ a pokud se k ní přihodí ještě strašně sympatické postavy (fandit se tu dá opravdu úplně všem), zajímavý svět, příjemně odlehčená atmosféra a originálně uchopený děj, úspěch je zaručený. A pro toho roztomiloučkého bílého králíčka bych samozřejmě taky vraždila, o tom žádná. Asi jediné, co se dá vytknout je, že to mělo skončit dvacátým dílem, který dovršuje celý ten hezky vystavěný příběhový oblouk. V posledních epizodách se totiž zase jen nakousne několik dalších misí, na jejichž pokračování si budeme muset počkat. 90% ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Seriál o hráči od hráčů pro hráče! Ze začátku to pro mě byl takový černý kůň podzimní sezóny, velmi zábavný seriál, z kterého bylo vidět, že jeho autoři jsou opravdoví hráči videoher, mluví ke mně stejným jazykem, který z videoher znám, používají termíny jako perfect parry, glass cannon build a mnohé další, které pochopí jen ti, kdo u videoher strávili nějaký ten čas. Hlavní hrdina si pro svůj zvolený build a i díky získanému debuffu zvolil tak unikátní vzezření, že mě hned zaujal a tak jsem měl půl roku jako avatar na svém zdejším profilu modrého ptáka ne proto, že bych byl vášnivý volič ODS, ale proto, že mě Sunraku tak moc chytil. Seriál však byl pořád lepší a lepší, začal mi rozkrývat zdejší lore, ukazovat crafting a další herní mechaniky a já strašně rychle získal dojem, že kromě toho, že autoři rozumí videohrám, tak dokázali vytvořit svět, do kterého bych se chtěl já sám strašně moc ponořit – hru, kterou bych si sám chtěl zahrát. Bavil jsem se tím, jak si Sunraku svoji pouť užíval, věřil jsem mu to zaujetí a nadšení. Sice tu byly občas nějaké drobnější nedostatky, zkrátka jsem zvyklý, že spousta asijských her musí mít svojí uřvanou Paimon (tady Emul), nebo jiného maskota (a zároveň nouzový zdroj jídla) a že humor tu bývá občas docela divoký a dětinský, ale autoři mi to dokázali kompenzovat parádní akcí, a tak dobrou animací, jakou jsem od studia C2C vůbec nečekal. Vzpomněl jsem si i na to, jak jsem si v minulosti dělal legraci z Dragon Ballu, kde některé souboje trvaly i několik dílů a představte si, že tady je to také, ale dává to dokonalý smysl. Stejně jako ve videohře tady totiž máte takové boss fighty, které jsou několik dílů hypované, několik dílů se na ně hrdinové připravují a pak jelikož jde o opravdové boss fighty, kde mají ti nepřátele stejně jako třeba v soulovkách několik různých fází, několik dílů trvají, dává to smysl a souboj s Wethermonem naprosto dostál tomu, co jsem od něj očekával, splnil pojem boss fight do puntíku. Ty díly, které mu byly věnované, mi utíkaly neskutečně rychle a animace se tu vysloveně předváděla. Boj to byl dynamický, intenzivní a díky tomu, že animátoři uměli použít barvy (ta jeho ultimátka!), i veskrze nádherný. Zkrátka tenhle seriál byl animačně hodně na výši, stejně jako třeba Solo Leveling tohle byla také A-tier animace a jsem ochotný animátorům odpustit i tu drobnou CG úlitbu v předposledním díle s krystalickými škorpióny. Zkrátka já dostal od Shangri-La Frontier opravdu hodně, náramně jsem si tenhle seriál užil a těším se na další sezónu, která byla hned oznámená a přijde nečekaně brzy – již za půl roku. Seriál můžu s klidem doporučit nejen fanouškům anime, ale i hráčům RPG, především ARPG videoher a za mě 9/10. ()

Reklama

Reklama