Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1971 se spisovateli Cliffordu Irvingovi podařilo vydat jedinečné dílo. Na základě osobních setkání a rozhovorů, sepsal biografickou knihu o Howardu Hughesovi (světoznámý letec, režisér, dobrodruh...). Irving věnoval sepsání knihy naprostou většinu svého času a dokonce knize obětoval i dlouholetý vztah se svou ženou. Získal si tak obdiv mnoha čtenářů, vydavatelů, médií i kolegů. Ale jen do chvíle, než se o těchto pamětech veřejně vyjádřil ohromený samotářský miliardář Howard Hughes. „Nikdy jsem ho neviděl, ani o něm neslyšel... Je to tak fantastické, že to předčí i mou největší představivost.” To, co Clifford Irving vydával za osobní paměti Howarda Hughese, bylo naprosto vykonstruované a smyšlené. Irving tím docílil jednoho z největších mediálních podvodů a skandálů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (87)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Dobrou přípravou pro sledování tohoto filmu je Scorseseho Letec a stejnojmenná kniha Charlese Highama, která (na rozdíl od scénáře) mapuje i závěrečnou fázi života výstředního milionáře Howarda Hughese. I bez znalostí obého si však užijete příběh o tom, jak se nakonec do svých lží zamotá každý (a je jedno, zda se jmenuje Clifford Irving nebo Standa Gross) a že někdy je opravdu dobré ty pasáže o sodomii vypustit. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Sinusoida znázorňujúca úroveň kvality filmov Lasse Hallströma sa týmto filmom znova dostala do jemne klesajúceho štádia. Po prekvapujúcich filmoch v predchádzajúcom roku prišiel mierny útlm. Lasse si vzal do hľadáčika námet, ktorý sa stal pred dvoma rokmi nepatrným kameňom úrazu aj pre jeho (dovolím si povedať skúsenejšieho a kvalitnejšie filmy točiaceho) kolegu Martina Scorseseho. Napokon ale veci točiace sa okolo sporného života Howarda Hughesa tento film pojal z úplne iného uhla pohľadu. Film sa nepriamo dotýka viacerých momentov novšej americkej histórie, či histórie filmového priemyslu a tak film určite nie je určený pre najširšie publikum, pre komplexnejší zážitok by som odporúčal niečo si zistiť aspoň o spomínanom Howardovi Hughesovi. Samotná skutočnosť, že fraška takéhoto rozsahu sa však niekedy skutočne stala, je perfektným hnacím prostriedkom, aby diváka udržala v napätí, ako sa to celé vyvinie. Nedeptá diváka ani nejakým ťažkým psychologickou, či dramatickou atmosférou, celý dej sa nesie v duchu vlažnej a čerstvej atmosféry. Tú paranoickú vsuvku si však mohol Lasse odpustiť. Herecky je film podložený veľmi slušne, Gere predvádza uspokojujúci výkon, Molina ho však s prehľadom prehráva. 70%. ()

Reklama

Jamal 

všechny recenze uživatele

Film mě příjemně překvapil. Děj byl zajímavý, vývoj postavy Richarda nebyl tak přímočarý jak se níže píše. Gere a Molina příběhu dodali kouzlo, které z vás jen tak nevyprchá a příběh zakládající se na skutečnosti jen tak nezapomenete. Ale podvodníkem minulého století u mě stále zůstává Frank W. Abagnale (( :: ()

Damiel 

všechny recenze uživatele

65 % - Velmi slušný Richard Gere v docela tuctovém dramatu. Nějak jsem z toho příliš necítil to ostří nože, které si hrdinové příběhu sami položili na krk tím, že začali falšovat biografii jednoho z nejmocnějších lidí tehdejší éry. Vymačkat se z toho dalo určitě víc, bodů, kde se dramatičnost dala šponovat až téměř do prasknutí šroubů, látka nabízela řadu. Víc jsem čekal od Alfreda Moliny než jen jednorozměrného, bázlivého chlapíka. Holt se to tak po něm asi chtělo, teda Lasse Hallström to tak asi chtěl... ()

sharky 

všechny recenze uživatele

75%Téměř šedesátiletý Gere s obarvenými vlasy nalíčený na čtyřicet vypadá fakt divně, ale Hoax (český distributor opět boduje dalším příšerným překladem názvu) má jeden zásadní plus, který pozvedá všechny ostatní jinak průměrné složky, naprosto skvělý scénář, plný vtipů, nápadů a samozřejmě lahaní, o kterém je celý film. Život zas jednou ukázal, že nejlepší příběhy, jsou ty, které se opravdu staly. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Okrem New Yorku a Kalifornie pracovali filmári aj na karibskom ostrove Portoriko. (MikaelSVK)
  • Ve filmu si “střihl“ cameo Larry David. (becki_tu)
  • Knihy, které jsou spalovány ke konci filmu, jsou ve skutečnosti přebytečnými kopiemi knihy “Knife of Dreams“, jež je v pořadí jedenáctou novelou série “Wheel Of Time“ od Roberta Jordana. V jednom záběru je dokonce vidět logo této knižní série a vložená skládací mapa. (becki_tu)

Reklama

Reklama