Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka začíná v pekle, kde se ztratila kniha hříchů. Při jejím zmateném hledání najde čertovský učedník Vašek (I. Marták) botky a zvědavost mu nedá, aby je nevyzkoušel. Jako všechno, co má něco společného s peklem, ani botky nejsou jen tak ledajaké a Vašek se rázem ocitne na světě mezi lidmi. Než se stačí pořádně rozkoukat, přijde o ně, čímž ale přijde i o možnost vrátit se zpět. Botky se totiž zalíbily vesnickému klukovi Jiříkovi (D. Kubín) a donesly do pekla pro změnu jeho. Lucifer (S. Šárský) řádí, protože tak zapeklitou situaci v jeho říši ještě neměli: nevinné dítě v pekle a nezkušený čertovský učedník nedopatřením jen tak na světě. (Česká televize)

(více)

Recenze (49)

ripo odpad!

všechny recenze uživatele

Jednoducho katastrofa .... Inscenácia, ako vyšitá z rokov osemdesiatych. Herecké výkony vysoko podpriemerné, až smiešne . Strih katastrofálny a celkové tempo, ako naťahujúci sa sopeľ. Vrcholom bola scéna a la Rosamunde Pilcherova na lúke pokiaľ spieval dementnú pesničku Karel Černoch. A aby som nezabudol - ten ostravsky prizvuk se nedal neslyšet. Cyp aby do toho střelil ! ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Ostravaci nám ukázali, za jak málo peněz se dá natočit pohádka. Bohužel v tomto případě platí, že za málo peněz bylo málo muziky. Nedivím se, že regionální herci se nedostali do první herecké ligy, jejich výkony byly mdlé až ochotnické, nicméně úměrně k bídnému scénáři. Unavené chudé peklo, jedna chalupa, jedna skála (počítám, že zadarmo) a jeden povoz. Tipuji, že za dva tři dny bylo natočeno. ()

Reklama

Mylouch 

všechny recenze uživatele

Slušný pohádkový základ s řadou scénáristických nápadů a kvalitním vizuálním zpracováním se bohužel neomylně rozplývá v regionálním projektu, jehož herecké zázemí (vyčnívá snad jen Lichý) asi zhruba odpovídá režijní práci s herci. Wronkova hudba po slibném dramatickém vstupu již dále nabízí jen předěly a zapomenutíhodnou Černošskou píseň. Takovéhle tvůrčí přísliby by bylo potřeba (stejně jako v jiných oblastech lidské činnosti) dotahovat do konce i za cenu relativně drobného zvýšení nákladů, jinak zůstává jen kupa pekelné špatnosti do filmového archívu. 2-3* ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Celá pohádka silně trpí hlavně tím, že si troufla na to být regionální pohádkou. Točilo se v Rožnově, herci byli také místní a bylo to znát. Hlavně dětští herci postrádali byť jen elementární výslovnost. Špatně artikulovali a nebylo jim pořádně rozumět. A výkony těch dospělých také nebyli nic moc. Celá pohádka je navíc postavená na mnoha motanicích. Dokonce tam můžeme najít špetičku humoru, ale to je tak vše. Chybí pořádný děj, špetka dramatu a více humoru. Jako regionální pohádka průměrně obstojí, jinak ale ani náhodou. ()

peregrino 

všechny recenze uživatele

Hudba a vůbec hudební doprovod a podkreslení, hrůza. Oč si vážím pana Černocha, jeho zpěv mi tu neštimuje. Pokud se týká hereckých výkonů, je pravda, že je tu hodně chvil, kdy se postavy seč snaží, ale nevěřím jim to. A jde-li o zápletku, mohla být zajímavější, scénář se dal lépe zpracovat (nemluvě o charakterech). Ovšem, když se na to podívám celkově, pohádka mě docela pobavila. Nápad čerta a čarodějky pomáhajících ve svět lidí má něco do sebe. Mohlo se to upravit např. cestou postupného vyplynutí. Zkrátka, nejdříve by čert nechtěl pomáhat, pekelný kodex, ale se situacemi a vývojem, i pasivní pomoc může být pomoc. Nápadů tu moc není, nicméně nelituji zkouknutí. A odpadem bych vskutku hodnotil jiná "díla". ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo ve Štramberku v jeskyni Šipce a v arboretu a dále ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. (aiv)
  • Na začátku (zhruba v čase 8:40) pohádky čert vypráví o příhodě staré asi 320 let, kdy do pekla čerti přinesli nevinnou princeznu Máňu, která je nutila tam uklízet a mýt se... Je to narážka na Nezbednou pohádku z roku 1976. (a-ja)
  • Název je parafrází přísloví: „Ševče, drž se svého kopyta.“ Znamená to být tím, kým jsme, a necpat se tam, kam nepatříme. (sator)

Reklama

Reklama