Reklama

Reklama

Romantický, dobrodružný seriál s mystickými prvky, velkoryse kostýmově pojatý, točený v autentických exteriérech českých hradů. Vznikl v redakci pro mládež televizního studia Brno. Děj se odehrává ve středověku na dvou hradech fiktivních jmen Kronbach a Babín. A jak to v takových příbězích bývá, jde v něm o krásnou pannu, moc a rytířskou čest. (sator)

(více)

Recenze (22)

plechulka 

všechny recenze uživatele

To je krásné, jak si tu všichni vybavujeme (řečeno s klasikem) PRAZÁŽITKY z tohoto seriálu - i já se pamatuji na mladého Ivana Vyskočila a další.... A co se týče hudby - a jestli se nepletu - kdysi jsem někde viděla klip, kde z toho byli alespoň úryvky - ale fakt nevím jestli od Laufra - pokud to zpíval on? Každopádně je škoda, že se to nedochovalo - podobně jsem si uchovala z dětství PRAZÁŽITKY z "Písní pro Rudolfa III:" a ten úžasný pocit, když jsem to po x letech zas viděla ! Proto 4* - doufám, že to na ně bylo...... ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Tak jako většina i já mám v hlavě jenom útržky a v sobě strašnou lítost, že to už nikdy neuvidím. Kupodivu jsem, na rozdíl od ostatních, vždycky věděla, že se mi to nezdálo, protože jakmile se sejdeme s kamarády a přijde řeč na filmy a seriály, tak vždycky někdo Lucii vytáhne a všichni ji máme zafixovanou, jako něco úžasného. Na Angeliku jsem tenkrát koukat nesměla, na Lucii ano. Dneska bych možná byla zklamaná, ale díky tomu nikdy ve mně přetrvává ta atmosféra, která u nás doma při sledování panovala. ()

Reklama

Karlos80

všechny recenze uživatele

Dramaturgie a scénář: Gustav Oplustil. Podle otce to byl krásný rytířský romantický seriál s nádhernou tit. melodií taková česká náhražka populární Angeliky (která se tehdejší vládnoucí garnituře v čele s Dr. Husákem moc nezamlouvala)..Po normalizaci byl seriál uložen do trezoru a poté ho bolševik bohužel zlikvidoval:-( ()

vaviva 

všechny recenze uživatele

Také jsem ráda,že jsem si ten seriál nevymyslela, a nebo že se mi nezdál.Nikdo z mého okolí si na něj nepamatuje.Pro mne nezapomenutelný černý rytíř, klečící před bílou sochou Lucie. Před několika léty jsem napsala do České televize dotaz, zda to nebudou někdy vysílat, a bylo mi odpovězeno, že se opravdu všechno kdysi zlikvidovalo, takže se ho už na tv obrazovce nedočkáme. V nevím už kterém to bylo časopise,ale nějakém starším již, v rozhovoru s Vítězslavem Jandákem, jsem se se dočetla, že v tom také hrál.Seriál se vysílal myslím v roce 1973 či 74. ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

Je nádherné, že evidentně všichni, kdo píšeme komentář, v podstatě "nevíme, která bije". Ale i já se přidávám k lidem, kteří byli kdysi v mládí, nebo spíše v dětství, okouzleni touto českou romantikou. Pamatuju si dobrodružné putování oné paní, která pátrá po svém (kde se ztratil, kdy, jak, proč?) manželovi a na cestě ji doprovází a ochraňuje udatný hrdina v masce, který potrestá každého, kdo se na ni třeba jen škaredě podívá...Muž v masce byl můj hrdina. Proboha, kolik mi tehdy asi bylo? Škoda, chtělo by to zhlédnout znovu, ale to už zřejmě nelze. Na druhou stranu, ten pocit, mi už nikdo nevezme! A pokud jde o to vysoké hodnocení - pokud vám v paměti přetrvá něco více než 40 let, pak to asi musí být hodně silné... ()

Galerie (1)

Zajímavosti (7)

  • 1. díl seriálu se vysílal 11.11.1972 ve 22:00 na 1. programu ČST, 2. díl 25.11.1972 rovněž na 1. programu ve 22:00. Následoval nechvalně známý projev Gustáva Husáka, který seriál "popravil" a další, třetí část se vysílala až 6. ledna 1973 na 1. programu ale už dopoledne v 9:30. Tam se také seriál "dohrával" a to 20.1.1973 (4. část), 3.2.1973 (5. část) a 17.2.1973 (6. část). Seriál nebyl nikdy reprízovaný. (FilmFan24)
  • Normalizace seriál Ctná paní Lucie nejen zahnala do trezoru, ale bohužel jej zlikvidovala, smazala, takže seriál neexistuje. Česká televize jej sháněla na počátku 90. let, ale jak potvrdil i jeho autor Gustav Oplustil, seriál zřejmě už v žádné formě neexistuje. (FilmFan24)
  • V seriálu se zazní dvě písničky, které každý díl otevírají a uzavírají. Jde o „Má viola“ a „Život je cesta“. Nazpíval je Waldemar Matuška, hudbu složil Zdeněk Liška. Jakýmsi zázrakem zůstaly zachovány amatérsky nahrané na dobový magnetofon, což s jedinou zachovanou fotografií ze seriálu jsou poslední hmotné důkazy o existenci seriálu. (sator)

Reklama

Reklama