Reklama

Reklama

Krycí jméno Tygr

(festivalový název)
  • Indie Ek Tha Tiger (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Indická tajná služba podezírá indického vědce, profesora Kidwaie, který pracuje na univerzitě v Dublinu, že prodává Pákistánu armádní tajemství. Vyšle proto na misi svého nejlepšího agenta, jehož krycí jméno je Tygr. Aby mohl vědce dostat, Tygr se spřátelí s jeho asistentkou Zoyou. Během své práce se do ní ovšem nečekaně zamiluje. Agent ale nemá lásku povolenou, a tak mu nezbyde než se Zoyou utíkat z Dublinu do Istanbulu, z Istanbulu do Kazachstánu a dál přes půlku zeměkoule. (Festival bollywoodského filmu)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Primárně párování Salmana a Katriny baštím a pokud jde o další výbornou variaci na Dabangg, jen s umírněnějším násilím a vynalézavější akci, tak jednohlasně volám - sem s tím flákem :) Irsko, Kuba a cesta kolem světa vynikající. Katrina akční hrdinkou skvělá, Salman macho nestárnoucí. Nápady s flashbacky velmi zábavné (ještě jeden pohled do kamery prosím), zápletka Indie vs Pákistán velmi žádoucí a napínavá. Jsem pro časté reprízy, i když písniček mohlo být více a Salman mohl prvoplánovitěji uspokojit obecenstvo pohledem na svůj odhalený hrudník, se kterým zbytečně šetřil. A jsem nadšená i reakcí diváctva Festivalu, je vidět, že čím novější filmy, tím lépe jsou přijímány a oceňovány. #festivalbollywoodskehofilmu ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Akčné filmy nemusím (skôr sa im väčšinou vyhýbam), ale z času na čas si nejaký pozriem - ale takmer vždy len kvôli hereckému obsadeniu alebo ak je náhodou pútavý námet. Tu ma zlákali Katrina a Salman. Čo sa týka dejovej línie, tak som čakal rozhodne viac. V podstate love-story prebila akúkoľvek snahu o nejakú veľkolepejšiu zápletku z agentského prostredia. Takže z tohto pohľadu trochu sklamanie, no na druhú stranu musím pochváliť výber scenérií pre tento film (Dublin, Istanbul, Havana), ktoré tomu dodali pestrosť. Akčné scény ako vždy prepálené - tamtie naháňačky po Dubline (scéna s električkou) alebo po Havane (scéna prenasledovania), to bolo fakt príliš. Celkový dojem je tak na 3*, myslím si totiž, že sa z tohto dalo vyťažiť aj viac... ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Indická akční romantická komedie, v které jsou jen tři písničky (!), ale žel jen taky tři pořádné akční scény. Ty jsou vymiškované, Amíci by se mohli učit, co se dá vymyslet, ale celkově ten film strašně střídá tempo (kromě prostředí a lokací, každou chvíli jsme v jiném státě, jako v bondovkách), námět taky moc originální není (Pan a paní Smithovi po indicku říznutí Romeem a Julií), a navíc ta Indka, co hraje Pákistánku, je vyšší než hlavní hrdina, a s tou tlustou prdelí jí ta salta v luftě fakt nevěřím. Ale tak nakonec je to docela pohodové, i když dlouhé pokoukání. ()

lenuse 

všechny recenze uživatele

Veer Zaara v tajných službách. Kolikátá variace příběhu? Aneb když agent miluje agentku a dokážou se za svou lásku mimořádně poprat. V lásce jim ovšem nebrání rodiče, ale šéfové tajných služeb. Plytké, nicméně zábavně natočeno. Jako Salmanova nefanynka musím říct, že na něj snesitelné. 50% Gaja Gamini: Ach ty rozporuplné komentáře mladých, co ještě nevědí, čí jsou. :-) V podstatě řečeno: „Film byl hrozný, akce dobrá. A proto jsem od akčních scén odcházela.“ :-)) ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Extrémně naivní bratránek Agenta Vinoda, který nedůvěřivý a komplikovaný vztah mezi indickým agentem a jeho ženským protějškem z Pákistánu nahrazuje okázalou romancí a la Večery pod lampou a v jeho naprosté přímočarosti jej nezastaví ani ohledy na elementární logiku či fyzikální zákony. Poměr pleasure a guilty faktoru je rozhodně dost vyrovnaný. Každopádně je zajímavé sledovat, jak se v Bollywoodu poznenáhlu zabydluje akční žánr (před rokem 1970 prakticky nezastoupený) a narůstá jeho technická sofistikovanost. Bitky jsou nakonec v Tigerovi tím úplně nejzajímavějším, byť je kazí slabší triky a občas příliš nápadní dubléři. ______ P.S: Proti zhovadilostem typu Dabangg nebo Bodyguard, na nichž si dnes Salman Khan buduje image, je Ek Tha Tiger ovšem přece jen daleko zdařilejším a poctivěji natočeným filmem. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Původně se měl filmový snímek natáčet od pátého června roku 2011. Tak se ale nestalo, neboť se natáčení potýkalo s mnoha produkčními a technickými problémy. První klapka tak padla až desátého srpna v irském Dublinu, protože se ale Salman Khan, představitel hlavní role, musel vypravit na cestu do zámoří, kde podstoupil neurochirurgickou operaci trojklanného nervu, bylo natáčení až do desátého září odloženo. Na ostrovní půdě se natáčelo s asistencí kaskadérských koordinátorů, asistujících během natáčené snímku The Bourne Identity (2002), na tamější univerzitě Trinity College, a částečně také v samotném městě. Zde se také produkční tým setkal s demonstrací, v níž se tamější členové filmařského týmu, dožadovali regulérních mezd za odvedenou práci. Natáčení bylo opět přerušeno. Po tomto incidentu se filmový štáb vydal na dva měsíce do Istanbulu, hlavního tureckého města, aby se následně přesunul do hlavního města ostrovního státu Kuba, Havana. Tady si Salman Khan dovolil odskočit si natočit reklamní spot místní turistické společnosti. Scenáristické problémy ale nedovolily štábu odcestovat do Hongkongu, a tak se zbylé části dotáčely v hlavním indickém městě, Nové Dillí. Natáčení tak skončilo až posledními klapkami v thajském Bangkoku v červnu následujícího roku. Salman Khan se pro roli tajného agenta připravoval v posilovně po dobu třiceti dnů. Zajímavější informací ale je, že hlavní ženská představitelka, neskonale půvabná Katrina Kaif, pro níž to byl první velký akční snímek vůbec, podstoupila natáčení celého snímku jen s minimálním zásahem filmových maskérů. (Conspi)

Reklama

Reklama