Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Tři izraelští vojáci se vracejí po mnohaletých a složitých vyjednáváních domů na svobodu. V zajetí strávili sedmnáct let. Na jednoho čeká manželka a děti, které ho téměř neznají, na druhého otec a bývalá přítelkyně, které se vdala během jeho nepřítomnosti za jeho bratra, třetí se vrací v rakvi a truchlí pro něj sestra. Po shledání s rodinou jsou na určitou dobu posláni do vojenského centra za účelem rehabilitace a výslechů. Ale jejich výpovědi jsou zmatené, liší se, a když si psycholog všimne, jak se prozradí v tajné komunikaci, a zjistí, že vědomě lžou, objevuje se hlavní otázka. Co tají? Co se stalo v zajetí? Patří k nepříteli? (Lavinia)

(více)

Recenze (24)

VAC0 

všechny recenze uživatele

Na začátek bych chtěl podotknout, že Homeland je mou srdcovou záležitostí. Hatufim se od Homelandu liší především v tom, že zde není znát ten klasický americký seriálový rukopis - tzn. není tak akční, přechytračený ani záludný. Ba naopak, Hatufim je hlavně o psychologické stránce věci, o emocích. Působí mnohem reálněji, vyzráleji a uvěřitelněji. Navíc je zde použita skvělá hudba dokreslující celou atmosféru seriálu. První série je spíše o poznávání hlavních postav, místy vskutku zdlouhavém, ale přitom dopodrobna nastiňujícím problematiku vztahů v rodinách válečných zajatců. Oba tyto seriály jsou výtečné, podobné a přitom zcela jiné. Homeland mi dopřává takovou tu akční a mysteriozní stránku, zatímco Hatufim spíše tu psychologickou a emoční. Proto si myslím, že zhlédnutí obou těchto seriálů má své opodstatnění. Co se týče herců - nejvíce se mi líbil herecký projev Ishaie Golana (Uri), Assi Cohena (Amiel Ben-Horin) a Jonathana Uziela (Ynon Meiri). Hodně oceňuji také šprýmy a faux pas od Yael Eitan (Dana), u kterých se nesčetně krát zasměji a odreaguji se tak na chvíli od pochmurnější atmosféry. První série - 90%. Druhá série je už trošku o něčem jiném. Některé postavy už máme prokouknuty dopodrobna, jejich psychologický profil i chování. Nicméně děj se stále vyvíjí, na povrch vyvěrají nové skutečnosti, objevují se nové tzv. WTF momenty. Konec druhé série byl hodně emotivní a poslední minuty závěrečného dílu nechaly kvalitně pootevřená vrátka pro sérii třetí, která bohužel nebo bohudík, již zřejmě natočena nebude. Dávám druhé sérii 99.99% - setinku strhávám za předvídatelnost. Avšak zpracování, interiéry, exteriéry - to vše je naprosto nad očekávání, prostě geniální a realistické. Víc takovýchto seriálů, prosím. Tato problematika se nikdy neomrzí a musí se to lidem (především těm z prvního světa) dostat pod kůži, ať vědí, co se dennodenně děje v těchto zemích na základě náboženských pohnutek. Allahu Akbar! ()

VLADEK 

všechny recenze uživatele

1. řada - určitě velmi dobré, ale za nadprůměrné nebo vynikající bych to v roce 2020 neoznačil. Ale v roce 2010 možná ano. 85%. Uvidíme u druhé řady./2.řada - až do 11.dílu si to drželo předchozí standard, pak se podle mého názoru scénárista pomátl. Obecně si myslím, že potenciál toho všeho (na ploše 24 dílů) nebyl dostatečně využitý, resp. závěr hodně odfláknutý, ale nechci tady spoilerovat. ()

Reklama

frenkie 

všechny recenze uživatele

První série tohoto velmi zajímavého izraelského seriálu mi přišla kapánek rozvleklá a proč to neřict, chvilkami i trochu nudná. Ale nimrání se tvůrců v psychologii všech hlavních postav mělo svůj důvod, chtěli, abychom je pochopily, abychom měly ty správné empatie k nim, abychom rozuměly jejich skutkům. Nejzajímavějšími chvilkami byly flashbacky z jejich věznění, to jejich zoufalství bylo až fyzicky přítomné v mém okolí. Druhá řada je rozehrána více přímočařeji, je dost napínavá a hlavně nekomplikovaná. Ano, zatím mě baví více. Uvidím, zda se vysoká uroveň seriálu udrží až do konce. Zatím 1.serie 70% 2. serie 90% ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- PRVNÍ SÉRIE --- Je to Homeland, ale není to Homeland. Nejzásadnější rozdíl vidím v tom, že Hatufim není akční. Není akční prakticky vůbec. A ačkoli má Homeland stejný námět a pár hodně podobných scén, Hatufim jde na to jinak. Je pomalý, děsivě pomalý (což je ale nakonec dobře, protože rozhodně nenudí). Důkladně vykresluje své postavy, které jsou fakt bravurně zahrané (vyhublý Uri nemá chybu, stejně tak Nimrod). Linka zaměřující se na tajnou službu je spíše upozaděná, izraelská verze Carrie chybí úplně. Vůbec to ale není na škodu, Uri s Nimrodem mají pro sebe mnohem více prostoru a občasné hodně syrové flashbacky jdou občas až na dřeň. Ale aby diváka nepohltila naprostá deprese, máme tu Danu. Tahle Dana je ještě víc napřesdržku, jak ta homelandová Dana. Avšak její cynické poznámky a občasné eskapády s postaršími pány pobaví. Ve výsledku jsem fakt hodně překvapený. A to nejen seriálem, ale i samotnou Izraelí. Neměl jsem páru, že se jedná o až takhle moderně vypadající stát. Oáza vyspělé civilizace ze všech stran obklopená pološílenými opičáky, což dává tomuto seriálu ještě jeden rozměr navíc (oproti jeho nástupci). Seriál má v sobě hodně lidskosti, působí hodně uvěřitelně a já tleskám Gideonu Raffovi. Po všech těch americkejch seriálech je to hodně svěží vítr. A má to supr opening. Hodnocení série: 5/5--- DRUHÁ SÉRIE --- Druhá série pomalu opouští důkladný psychologický průzkum Uriho a Nimroda a zaměřuje se na trochu jinou postavu. První polovina řady se hodně podobá té první, zejména nesmírně pomalý způsob vyprávění děje mě začínal pomalu, ale jistě udolávat a já začal přemýšlet o snížení hodnocení - zejména během poměrně zbytečně natahované dějové linky s Michaelou. Avšak v druhé polovině se děj začne hýbat kupředu, celá skládačka se začíná rozmotávat a k mému překvapení závěrečný díl celý příběh dostatečně uzavírá (byť si přeci jen nechá otevřená vrátka pro případné pokračování). Hodnocení série: 5/5 ()

Pavelkedar 

všechny recenze uživatele

4 až 5* za herecké výkony v obou sezonách. Možná, kdybych NEviděl nejdříve seriál Fauda,který je v této problematice bestof,možná by celkově hodnotil jinak. 2 sezona na rozdíl od 1. akční, ale bohužel se to z půlky rozjelo ve stylu brazilské telenovely křížené s českým VKV,Ulicí apod. A navíc zbytečně a najivně překombinované. Celobsahově věřím, že to mělo u nich doma /Izrael/ velký úspěch. Je to námět, který takřka vychází/el z jejich každodenní reality. Naprosto trefně a výstižně to popsal Tosi, až tedy na tu kvalitu. Celkovou...... ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama