Reklama

Reklama

I po smrti svého zakladatele si Studio Walta Disneyho snažilo udržet svůj náskok na poli animace a v pravidelných intervalech vyrábět celovečerní animované filmy pro kina. Náměty těchto produkcí byly klasické i moderní pohádky a také známé příběhy z historie. K nim patří legenda o Robinu Hoodovi, anglickém zbojníkovi ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával. Disneyovští tvůrci pod vedením známého režiséra a producenta německého původu Wolfganga Reithermana (101 dalmatinů, Kniha džunglí) známý příběh zpracovali v roce 1973 se zvířecími hrdiny – lišákem (Robin Hood), lvem (princ Jan), medvědem (Malý John), jezevcem (bratr Tuck), vlkem (šerif z Nottinghamu) a dalšími. Každá správná disneyovka obsahuje písničky a nejinak je tomu i tady – jedna z nich, nazvaná Love, byla dokonce nominovaná na Oscara. A celý soundtrack filmu byl poctěn nominací na Cenu Grammy. (Česká televize)

(více)

Recenze (51)

Han22 

všechny recenze uživatele

Tak ani druhý animák z roku 1973 mě extra nechytl. Disney nebyl moc ve formě a tak bůhvíproč natočil stokrát natočený příběh Robina Hooda se zvířátky jako třeskutě vtipnou komedii. Pár scének z legendy, pár animákovitých honiček, ultradementní princ Jan mlátící po hlavě hada a prakticky nulové napětí, příběh nebo nějaký pocit hezké pohádky. Párkrát jsem se zasmál (tlustá slepice hrající americký fotbal, ghetto dialogy), finále je i mírně napínavé, ale celkově tohle je animák opravdu pro nejmenší. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Jedna z dobrých, ale u nás zapomenutých disneyovek, která sice nedosahuje kvalit ani legendárnosti Lady a Trampa nebo Sněhurky a Dumba, no přesto má co nabídnout. A nejsou to jen krásné písničky (snad něco mezi žánry blues, pop, disco a swing) nebo pěkné malůvky, co se mi tu líbí. I vlastně adaptace Dumasova románu je citlivě napsána a humorně převedena do zvířecí říše. Příběh je známý, bez duševně hlubších momentů či nějakého patetismu. Pro děti je to bezvadná pohádka a i když konec trošku ztrácí, pořád se to k některým novým animovaným výtvorům nedá vůbec přirovnat. Kresby jsou hezký, ale co opravdu stojí za to, to je těch několik krajinek. Herci se v dabování svých postav opravdu vyžívají (viděl jsem pouze originál) a nejvíc asi Peter Ustinov jako olysalý lev princ Jan a Terry-Thomas jako jeho poskok had Hiss. Ten Ustinovův občas skřípavý, někdy trošku disharmonický a dost často vřeštivý hlas se na slabošskýho fanfaróna trpícího velikášstvím a touhou po penězích hodí výtečně. Taky nejde odhlídnout od pořádné dávky humoru, kterou tvůrci svým postavičkám vtiskli a mnoha vtipným situacím. Robin Hood je disneyovka v tom nejlepším slova smyslu. ()

Reklama

hroubek 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem více. Mám rád staré Disneyho pohádky a byl jsem zvědaví, jak bude vypadat v jeho podání samotný zbojník z Sherwoodského lesu. Samotný film je dost hravý a má dobré nápady a pořád se tam něco děje. Problém je, že mě to tolik nechytlo a místy jsem se trochu nudil. Fakt jsem se těšil a o to více mě to mrzí, že mi to tolik nesedlo. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Klasický příběh o Robinu Hoodovi, jen s tím, že Robin Hood je lišák a všichni ostatní jsou zvířátka. Samozřejmě, že i taková lady Marian je také liška, protože jinak by to mohlo být docela úchylné, proto jí nemůže mít zlý šerif, který lišák není... Není to moc zapamatovatelné, jen sem tam je to humorné a zasměje to. ()

studiobadguy 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu jsem nic moc neočekával ale dopadlo to celkem dobře. Animace zase o krok postoupila což je velmi milé potěšení. Příběh Robina Hooda asi všichni známe. Robin Hood okrádá bohaté a dává chudým. To co musím vyzdvihnout je Robin Hood který je naprosto dokonalá a sympatická hlavní postava a celí film mu budete fandit. Nevím co dál říct, 80% ( 4 hvězdy z 5). ()

Galerie (54)

Zajímavosti (5)

  • Aby se ušetřilo, tvůrci hodně „obkreslovali“ ze starších disneyovek. Například taneční scény se nápadně podobají tancům ze Sněhurky a sedmi trpaslíků (1937), malý John se zase pohybuje nachlup stejně jako medvěd Balú z kreslené Knihy džunglí (1967). [Zdroj: kafe.cz] (Duoscop)
  • Tvůrci původně do role faráře Tucka obsadili pěkně růžovoučké prasátko. Producent však tento počin ihned zamítl z obavy, že by je církev mohla žalovat. Proto z něj nakonec udělali alespoň šedivého jezevce. (Rodriguez)

Reklama

Reklama