Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Miniseriál Pocket Monsters: The Origin zachytáva zápletku z hier FireRed a LeafGreen, kde sa počas štyroch epizód odohráva Redova dobrodružná púť naprieč regiónom plným záhad a tajomstiev. Nechýbajú súboje s Redovým odvekým rivalom Greenom. (HDeer)

Recenze (25)

T-pack 

všechny recenze uživatele

Pokémon Origins bude asi navždy sloužit jako připomínka, jak to mohlo vypadat, kdyby se anime snažilo věrněji kopírovat hry. Kopírovat dokonce do takové míry, že naprosto nesmyslně pracuje s elementy, jako jsou menu, přímé hlášky a v místech i ohýbání logiky, aby to prostě fungovalo. Výsledkem je velmi zkratkovitá, dobře naanimovaná a koukatelná podívaná, která ale nepřináší vůbec nic nového. Sílu lásky k pokémonům učí stejně úspěšně i Ash Ketchum, v seriálu, který i přes jeho snad i četnější nekvality paradoxně hodnotím lépe (nebudu zapírat, že v tom má prsty i nostalgie a současná moje kritičtější povaha). O tohle totiž jde: původní anime je svým způsobem ‚co kdyby…‘ scénář – co kdyby nebyl trenérem hráč, ale Ash. Každého hra je ‚co kdyby…‘ scénář – co kdyby se Red jmenoval tak a tak, pochytal takového a takového pokémona, vyhrál s ním tak a tak. Co to tedy dělá z tohodle seriálu? Další ‚co kdyby…‘? Fan service? Nebo snad pokus o kanonické dílo? Já mám za to, že to zkrátka z Origins dělá něco zbytečného. Vůbec bych se nezlobil, kdyby místo něj vzniknul spin-off s novou zápletkou a novým trenérem (nebo trenérkou). To bych chtěl vidět mnohem víc. Pokémoni maj velkej potenciál pro transmedia, proč ho nevyužít a dát nám místo toho tohle? My známe příběh Reda, my známe příběh Ashe. Myslím si, že nepotřebujeme jejich podivnej hybid. ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky hry tohle musí být mega žrádlo, ale já bohužel žádnou nehrál a mám nakoukané jen původní Pokémony + filmy. A 4 zkratkovité epizody, kde mezi každou uběhne kupa času mi bohužel neumožnili si vytvořit jakýkoliv vztah ke zdejším postavám. Závěrečný fight má ale pořádné koule, to zase ne, že ne! ()

Reklama

HDeer 

všechny recenze uživatele

Popri kvalite spracovania dĺžka pomrzí, avšak stále sa je načo dívať. Za najviac vydarené považujem prvú a tretiu časť, v ktorých sa dôkladne venovali súbojom, nakoľko mnoho z nich vyškrtli a tým prišli o celkom dobrý materiál. Nato sa rozhodli pre menej zaujímavé témy, ako Fujiho záchrana, ktorá si myslím, že v hre vôbec nebola podstatnou - iba jedným z mnohých povinných míľnikov. Sklamalo ma taktiež násilné prepojenie s X Y vo vývoji na Mega Charizarda, čo s hrou nemalo vôbec nič spoločné, čiže zbytočne zabralo čas, ktorý mohol byť investovaný napríklad pre súboj s Elitnou štvorkou, či finále s Greenom. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ako fanúšik hier som bol celkom potešení inou dejovou líniou, než na akú som zvyknutý u seriálu, ale chýbala tomu hlbšia vzťahová rovina aby som si postavy obľúbil. Síce je to pekne nakreslené, ale radšej siahnem po starom dobrom originále. Ale pozerateľné. Hlavne finálny súboj medzi Mewtwo a Charizardom. ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Čistá pocta kultovním a naprosto výtečným devadesátkovým Pokémonům (Blue, Red, Yellow) od Nintenda, které jsem já osobně tenkrát hrál na Gameboyi. Krásné vzpomínání. -------- Sám o sobě The Origins nejsou díky málému počtu dílů a tím pádem velkém počtu skoků v ději příliš soběstačným dílem, ale pokud jste hráli výše uvedené hry, budete nejspíš velmi spokojeni. Nechybí známá hudba, některé významné momenty ani úvodní menu z Gameboye. Zároveň to nicméně neznamená, že by se neznalci her nutně museli nudit. Všechny čtyři epizody odsípají bez větších zaškobrtnutí. Čisté 4*. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Bojoví pokémoni Hitmonlee a Hitmonchan, kteří se v seriálu objeví, vznikli na základě slavných filmových kung-fu bojovníků, konkrétně Bruce Leeho a Jackieho Chana. (P. J. D.)
  • Green a Garry Oak jsou si co se vzhledu týká velmi podobní. Důvodem je skutečnost, že Garry Oak ze seriálu Pocket Monsters (od r. 1997) byl inspirován právě Greenem, který byl rivalem v prvních třech konzolových hrách. (P. J. D.)
  • Při volbě jména Redova protivníka tvůrci vybírali mezi Greenem a Blue, neboť tyto dva ekvivalenty byly i v prvních třech GBA hrách v nabídce. Nakonec bylo zvoleno jméno Green. (P. J. D.)

Reklama

Reklama