Reklama

Reklama

Princezna Fantaghiró 3

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 3 (více)

Obsahy(1)

Odvážna princezná Fantaghiro spoločne s malou kráľovskou dcérkou Smeraldou bojuje o život milovaného princa Romualda proti zlému černokňažníkovi... Pred mnohými rokmi žili v bažinách černokňažníci, škriatkovia a iné neobyčajné bytosti, ktoré poznali tajomstvo dobra a zla. Všetci, až na jedného, využívali svoje schopnosti múdro. Kvôli obávanému a ukrutnému čarodejníkovi Tarabasovi (Nicholas Rogers), Pánovi temnôt, im však ľudia prestali veriť, a preto sa ostatné nadprirodzené bytosti rozhodli Tarabasa zneškodniť. Tarabasovi je ich snaženie iba na smiech, pretože sa spolieha na to, čo je napísané vo hviezdach že on jediný bude mať moc nad dobrom a zlom na celom svete. Černokňažník mu však prezradí i ďalšie proroctvo, o ktorom nemal Tarabas ani tušenie - jedného dňa jeho moc zlomí sotva desaťročný potomok kráľovského rodu, ktorý ho premôže svojou nevinnosťou. Tarabas preto vyšle do sveta Duchov noci, aby zajali všetkých kráľovských potomkov od novorodencov po až po tých, čo dovŕšili vek desať rokov. Duchovia noci sú neporaziteľní, pretože sú už mŕtvi. Všade zavládne zdesenie a žiaľ. Nepriateľom sa postaví na odpor princezná Fantaghiro a odvážny princ Romualdo... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (68)

TaanStari 

všechny recenze uživatele

Jak ohodnotit 5 filmů, které mi absolutně splývají dohromady? Podle toho co tu čtu to byla neskutečná kravina... Nicméně je to jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství. Moje hodnocení prosím berte s rezervou, hodnotím na základě nostalgie, emocí a stále přetrvávajících dojmů. Samozřejmě nesmím zapomenout na Alessandru Martines, nejhezčí princeznu všech dob :) ()

01Zuzana10 

všechny recenze uživatele

Spomienka a hudba z detských čas ma zvábili späť a cez skúškové som si to opäť po rokoch pozrela. Samozrejme, že kedysi som zbožnovala Fantaghiro a Romualda a nejaký Tarabas kazil ich idylku. Teraz som však rada za jeho neopätovanú lásku. Aby nebolo všetko také ideálne. Oceňujem, že Fantaghiro dáva svoje mnohé vlastnosti za príklad. A ako učila Smeraldu, že ubližovať zvieratám nie je správne. Trošku nie som stotožnená s oblečením čarodejníc. Také výstrihy a strihy šiat do rozprávok?? Hm.. Rozmýšľam tiež, či aj táto rozprávka neovplyvnila môj vkus v neskorších rokoch. Romualdo mi príde dosť sladký ale dlhšie vlasy majú stále pre mňa niečo do seba..:) Juuj a nemohla si ich Fantaghiro nechať narásť dlhšie, nech nemá stále taký hríbik?:)___ Nesmiem zabudnúť na hudbu. Božská. A jej prechody do dramatickej roviny.. Po rokoch mi fantazijné stvorenia prídu trošku moc. Ale možno také boli vtedajšie pomery. A rozhodne sympatické sú známe české lokácie. Anyway... príjemné. Ale to asi všetko, čo súvisí s idealizovanými časmi dávnymi... ()

Reklama

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Podle mě se jedná o naprosto zbytečné prodlužování série. Celé tohle pokračování je oproti předchozím dílům obrovský propad. Kromě pár maličkostí (oživlé houby či dokonalí hlinění Tarabasovi vojáci, kteří mi připadali Terakotovu armádu) nepřináší nic nového. Nového rozhodně nepřináší ani hlavní děj, který je doslova zkopírován podle předchozího dílu. Jen s tím rozdílem, že Fantaghiro tentokrát zachraňuje Romualda před zlým čarodějem a ne před čarodějnicí. Minule byl zakletý Brigitte Nielsen, tentokrát spadne do otrávené řeky Tarabasovými vojáky a zkamení. Ve svém brnění a železné košili vypadá jako jeden z rytířů kulatého stolu. Ovšem to je jen tak něco z mála co se povedlo. Povedlo se i náznak toho, že Tarabasovo jméno se nesmí vyslovit. Že by se tím inspirovala Rowlingová, když psala svého Harryho Pottera u lorda Voldemorta? Samotná Tarabasova armáda vlastně také není nijak originální. Má sice nové masky a kostýmy, ovšem charakterem se hodně podobá černým rytířům z předchozího dílu, kteří patřili černé královně. Samotná černá královna Brigitte Nielsen se zde opět objeví, ale jen na pár minut a bohužel už tentokrát jí chybí její úchvatný výstřih. I na tomto případu si můžeme všimnout, že třetí pokračování je už mnohem více uzpůsobené více dětem než dospělým. Celých 180 minut je už především dětinská podívaná, která kromě toho že není už ničím originální, tak je strašně zdlouhavá. Bohužel v českém znění tomu nepomohl ani dabing, který je doslova příšerný. Nechápu, proč Fantaghiro a Romualda daboval někdo jiný než v předchozích dílech. A nejen u nich je dabing šílený. [3779. hodnocení, 67. komentář, 56%] ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ale jo, ta anabáze s Tarabasem mě bavila. Je to takový správný protipól k Romualdovi a je v konečném důsledku i zajímavější. Celkově je příběh ale moc roztahaný a je potřeba vracet různé postavy jenom proto, aby se tři hodiny řešilo, jak Romualda zase oživit. A světě div se, ono se to nakonec povede. ()

HanaM. 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem Fantaghiro nedávno a připadala mi to jako hloupý kýč plný pitvořících se postaviček. Ale to nic nezmění na tom, že v dětství to pro mne byla jedna z nejoblíbenějších pohádek, vždy napínavá, milá a plná dobrodružství. Ale prvním dílům jakoby chyběl hlavní hrdina. Ono věčně někde uvězněný, nebo spící Romualdo, začal po deseti minutách štvát i mé sedmileté já. S třetím dílem přišel zlý černokněžník Tarabas, a tím hlavním hrdinou se stal a stal se vlastně i moji (skoro) první láskou. Tarabas tak nějak dodal celé téhle maškarádě dramatickou hloubku. Dodnes obdivuji, jak ze začátku, když je Nicholas Rogers (tedy Tarabas) zlý skoro nepoužívá mimické svaly, kdežto potom z každého pohledu cítíte jeho emoce. Dokonce si pamatuji, že jsme jednou s kamarádkami na koleji uspořádaly večer pohádek, který skončil tím, že jsme si pouštěly scény našeho milovnaného Tarabase. Tak si říkám, jestli tahle postava vůbec patří do pohádky, nehodila by se spíš do romantického seriálu, nebo shakespearovské tragédie? ()

Galerie (79)

Zajímavosti (5)

  • Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků, se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila. (Lynette)
  • Nicholas Rogers měl ve své roli hodně scén, kdy se Tarabas proháněl po lesích na svém černém koni. Háček byl v tom, že Nicholas Rogers do té doby nikdy na koni ani neseděl a režisérovi o tom dopředu neřekl, takže neprošel ani žádným školením. Nicholas se ale tohoto úkolu zhostil bravurně - když mu jednou při natáčení řekl Lamberto Bava, ať se připraví na scénu, kde bude jezdit na koni, Nicholas, ač to neuměl, bez většího přemýšlení na koně nasednul a scénu natočil, naštěstí bez zranění.., stejně jako další jezdecké scény. (Lynette)
  • Režisér Lamberto Bava dlouho hledal typově herce, který by se hodil na roli Tarabase. Pak se mu úplnou náhodou dostala do ruky fotografie modela Nicholase Rogerse a problém byl vyřešen. Zkontaktoval jeho agenta a Nick hned druhý den nastoupil do letadla a odletěl do Itálie, kde podstoupil úspěšně kamerové zkoušky a roli černokněžníka získal. (Lynette)

Reklama

Reklama