Reklama

Reklama

Tři chlapi na cestách

VOD (1)

Obsahy(1)

Obyvatelé Ouplavic se vydávají na dvoudenní zájezd, jehož součástí je nejen exkurze do západočeských zemědělských závodů a plzeňského pivovaru, ale také návštěva Karlových Varů. Mezi účastníky nechybějí ani děda Potůček a jeho syn, předseda místního družstva, který se právě nachází v osobní krizi. Je přesvědčen, že na vedoucí funkci už nestačí, a chce se jí vzdát. Napsal výpověď a předal ji k doručení synu Vendovi, který zůstává doma. Zatímco většina družstevníků se těší na neobvyklé zážitky, někteří se vydají na cestu s poněkud smíšenými pocity nebo zcela neodpočinkovými záměry. Například žárlivá paní Nedomová jede jen proto, aby dohlédla na manžela a zabránila jeho případným záletům. Energická Eliška Kacířová se chce v okolních družstvech co nejvíc přiučit, protože se chystá kandidovat na předsednictví. Nečekané starosti musí řešit i půvabná Renatka, kterou se snaží okouzlit výřečný řidič autobusu, zatímco ona se marně pokouší přimět k hovoru mlčenlivého Honzu. Ouplavičtí zažijí nejen spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, ale s pomocí moudrého dědy Potůčka vyřeší také několik sporů. Nedomová pochopí, jak hloupá byla její žárlivost, Renatka si to rázně vyřídí s řidičem i Honzou a otec Potůček má možnost srovnat si vše v hlavě. (TV Nova)

(více)

Recenze (90)

Pavelpi 

všechny recenze uživatele

Tři chlapi na cestách je komedie z roku 1973,kterou natočil Oldřich Lipský.Ukazuje nám,jak se tehdy lidé z vesnice bavili a také jejich obyčejné starosti a problémy.Je to ukázka toho,jak to v té době chodilo na vesnici.Dnes se může zdát,že je to hloupý film,ale vesnice tak skutečně žila..Tomuto filmu předcházel seriál Tři chlapi v chalupě.Tento byl vysílán televizí živě.Bohužel při požáru většina dílů shořela.V roce 1963 byl natočen stejnojmenný film. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Je těžké přiznat si, že se ten film skutečně moc nepovedl. V době, kdy byl uváděn do kin, jsme si při něm ovšem hodně bavili a než jsem si ho po dlouhých desetiletích oživil, přečetl jsem si zdejší komentáře a domníval jsem se, že Vás všechny pěkně setřu... Nesetřu, ovšem jednu poznámku si neodpustím. Ten film byl dělán zajisté na politickou objednávku, protože měl být vzorovou ukázkou vědecko-technické revoluce zasahující do našeho zemědělství. Někdy v 60. letech byl vybrán ten nejchudší okres v republice, osídlený po válce vnitrozemci, a bylo direktivně rozhodnuto, že zde bude vybudován zemědělsko-průmyslový komplex, který bude naší výkladní skříní. A sedmdesátá léta byla skutečně pro naše zemědělství nejúspěšnější v celé historii, prakticky jsme se stali v základních surovinách soběstační. Bohužel, příkladů gigantů živočišné výroby z Tachovska nebylo následováno a až Slušovičtí na konci éry socialismu zase ukázali, jak by mělo naše zemědělství vypadat. - Film sám o sobě je dnes jen přehlídkou většinou dnes už zesnulých herců, kteří ale někdy dost tápali a film byl daleko horší než původní televizní seriál. Humor byl dost primitivní a dnes už se mu asi usmívá málokdo, scénář se O. Lipskému nepovedl, zřejmě si neuměl poradit s tím, co mu přišlo direktivně nařízeno... Tři body jsou trošku nostalgií po starých dobrých časech. ()

Reklama

Othello 

všechny recenze uživatele

Mohla to být zajímavá sonda do jednoho normalizačního jara v zemědělském průmyslu podepřeného nechtěně vtipnými budovatelskými vsuvkami typu "zootechnička v JZD již tři dny nejí, nespí a mlčky sleduje jeden bod na zdi, protože má o procento větší úhyn než byl plán."  Bohužel pokud se kdokoli z Lipskejch nedokáže opřít o cizí scénář, výsledkem jsou jejich obvyklé idiotské pokusy o rozpustilý humor a svérázné postavy, u kterých se fakt kroutíte trapností. Lubomír Lipský byl podle mě do konce života panic. ()

mh.mail 

všechny recenze uživatele

20% — Normalizační přehlídka úspěchů socialistického zemědělství maskovaná jako poznávací zájezd Ouplavických občanů včetně dvou členů rodiny Potůčkových. Oldřich Lipský se sice ve své tvorbě nevyvaroval slabších kusů, ale bylo jich málo a tento je snad nejhorší, neboť téměř bez humoru, těch pár drobných vtípků to už nemůže zachránit. Navíc OL tak trochu vykrádal sám sebe, konkrétně film Šest medvědů s Cibulkou, ve scéně, kdy LL jako děda Potůček je převlečený za ženskou. ()

Peabody 

všechny recenze uživatele

hodně slabá snaha jak ze starého seriálu vymačkat veselou historku o tom, jak se zemědělci v JZD měli skvěle (ne že by místy neměli). Překvapivě slabý scénář i režie Oldřicha Lipského, asi to dělal hodně narychlo. Bratr Lubomír s kníry a fajfkou ve standardní šarčí, oni vlastně všichni hrají jen svoje typy a koukat se na to moc nedá. Hlinomat hraje recepčního a děééééééééééésně komicky mluví německy, taktéž mrckující Marie Rosůlková. Humor je opravdu komunální, ano, je tu pěkná a štíhlá Naďa Konvalinková, Toporný jan Skopeček obíhá Jaroslavu Obermaierovou nejen kvůli mladým telatům, no prostě k popukání. Taky proběhne Krampol, jako figurky na orloji se na moment ukáží Lír, Beyvl, Hrzán, Hašek, Libíček, Lohniský, Effa, Petr štěopánek, Jkana Janěková,  a další. Aby nabyly metry, děda POtůček točí na osmičku a my se na to musíme dívat. Jo a exkurse doi kravína, drůbežárny, cvhovu stříbrných lišek, pivovaru a já nevím kam všude. Hrozný ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Lubomír Lipský (děda Potůček) byl ve skutečnosti pouze o necelé dva roky a půl starší než jeho seriálový syn Jan Skopeček (otec Potůček), který byl pouze o necelých sedm let starší než jeho seriálový syn Ladislav Trojan (syn Potůček). (JoranProvenzano)
  • Filmování probíhalo v Jižních Čechách - Volyni, Českých Budějovicích, Klatovech, Prachaticích, Domažlicích, Tachově, Plzeňském Prazdroji a hradech Přimda, Velhartice a Rabí. (M.B)
  • Děda Potůček (Lubomír Lipský) se ve filmu proletěl letounem L-60 Brigadýr. Ve scéně na letišti lze spatři i práškovací letoun Z-37 Čmelák. (Foxhound#1)

Reklama

Reklama