Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Přepychový hotel, na který byl přestavěný někdejší zámek, zeje prázdnotou. Ani podnikavé nápady pana vedoucího, muže se značně temnou minulostí, kýžený zájem hostů nevyvolají, takže tvůrci mají dost času na to, aby se věnovali primitivní zápletce kolem záměny velkých kufr. Jen jeden z nich však skrývá cenný lup... Zábava je to notně nezábavná, protože vychází z chatrné dějové konstrukce (volné pokračování filmu "Nahá pastýřka"). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

troufalka 

všechny recenze uživatele

"Děkuji Vám za důvěru byť i pozdní a v tého chvíli marnou. Veškerá naplánováná romantika, byla mi totiž úředně pozastavena."                                                                                                                                                                               Postava Pacínka z Nahé pastýřky autory zřejmě natolik zaujala, že vznikl nápad postavit krimi právě na postavě ukecaného úslužného chlapíka. Tohle se však ukázalo slabinou celého příběhu. Koření má jídlo ochutit, ale nedá se konrumovat bez pokrmu. S propracovanějším scénářem by se rakev mohla směle postavit vedle Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Na komedii je málo srandy, na detektivku chabá zápletka a málo napětí. Ale i tak se dá bez újmy na zdraví zrakem spočinout. Šmídovi prostě detektivky sluší. (A Jarušce Obermaierové sluší hlas Nadi Urbánkové.)                                                                           "Dobrodiní zákona příleží v tomto případě polehčujícím okolnostem. Například, když nezákonně přivlastněný majetek odevzdá delikvent do rukou ctěných orgánů"                                                                                                          "Hele, hele, vodleť do Betléma dělat andělíčka nad jesličky,jo?!!" ()

argenson 

všechny recenze uživatele

"Dovoluji si upozornit, že jsme hotel kategorie ÍÁ, přičemž hrobka je vedena jako depandance." Děj malinko nepřehledný, neřkuli zmatený, ale jako konverzační zábava s řadou povedených gagů velmi dobré. Pacínek podobně jako v jiných filmech roztomile ignoruje pravidlo pátého pádu, Obermaierová tu zastupuje kategorii femme fatale, byť je lehce ťáplá, naopak výborná je pragmatická Libuše Havelková plus hláškující Menšík: "Hele, je to taková delikátní věc, já tady nechci křičet... mám tam v mučírně dvě mrtvoly." ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv pan Pacínek byl ve skvělé krimi Nahá pastýřka unikát, zjev a fenomén, tady to nefunguje. Tvůrcům se jejich postava patrně tak líbila, že jsi jí vypůjčili do samostatného filmu. I když velký prostor pro postavu ztvárněnou Bohumilem Šmídou nic vyloženě nekazí a nedá se ani říct obligátní "příliš mnoho Pacínka, divákova smrt", jednoduše tu nefunguje scénář. Krátce: je to šílená píčovina. Gangster komedie v české provenienci nejsou podle mě nikdy žádná pecka (Buldoci a třešně atd), ale tohle je fakt slabota výslovná. Zmatené, bezradné, nevtipné. ()

rt12 

všechny recenze uživatele

Překombinovaná bláznivá komedie s hluchými místy. vystavená na osvědčených zápletkách a záměnách osob či zavazadel. Pacínkovo servilní chování , vtipné hlášky pronášené s kamennou Keatonovskou tváří to mě bavilo stejně dobře jako v Nahé pastýřce. A když se dějová linka začala ztrácet a já začala být znuděná, jakmile se objevil pan Šmída, vrátila se zpět moje pozornost i úsměv na tvář. K vůli Pacínkovi , ale nejen k vůli němu, stojí za to film vidět. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Všichni zemřete. Parodie? Spíš ne. Detektivka? I kdyby, tak velmi mizerná. Co tedy zbývá? Tvůrci v podstatě zrecyklovali tehdy nadmíru populární koloraturní figurku jménem Pacínek, objevivší se na filmovém plátně poprvé v Nahé pastýřce (1966), a navěsili na ní zcela nemožný příběh o záměnách dvou navlas stejných kufrů a rychle se množících mrtvolách. Zábavné to, věru, příliš není, snad s výjimkou závěrečné scény, které vévodí vynikající Zdeněk Dítě. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • V knize „Klub podivných živností“ od G.K. Chestertona, kterou kpt. Tronda (Vladimír Menšík) doporučuje Pacínkovi (Bohumil Šmída), se skutečně hovoří o vysazování macešek do podoby nápisů, které vyhrožují smrtí. Pacínka to inspiruje k vysazení nápisu „Všichni zemřete“. (Gray)
  • Filmový zámek Ronov je ve skutečnosti Orlík nad Vltavou. (skudiblik)
  • Název filmu je parafrází citace ze Snáře. (sator)

Reklama

Reklama