Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dobrodružný příběh pro mládež z prostředí junáckého prázdninového tábora vodáků: Eda poznamenaný tragickou okupační zkušeností se těžko sžívá s ostatními chlapci. Získá si jejich důvěru a přátelství, až když napomůže k odhalení německých diverzantů. Antonín Šůra se později přehrál do komediálních rolí. Na počátku 60. let působil v divadle Rokoko a TV pamětníci si možná připomenou jeho mechanika Karla ze seriálu o robotu Emilovi. Film byl uveden pouze v mimopražských kinech. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (13)

fragre 

všechny recenze uživatele

Na skautský svátek skautský film! Opět jeden film pozdě viděný. Vidět jej ve svých skautských letech, vrněl bych blahem! Teď až příliiš vidím ty švy a schematičnosti. Hezké exteriéry, dobře vybrané typy, zajímavý motiv hitlerjungeho Edy, ale zpracování příliš neoslňuje. Ten protiněmecký osten dnes působí až divoce, ale takhle krátce po válce je pochopitelný (stačí srovnat s filmem Ves v pohraničí ze stejného roku). Tak k tomu svátku aspoň 3 *. ()

JARDAHONDA 

všechny recenze uživatele

Film, který se natáčel na Sečské přehradě a v okolní nádrže Souč, vypráví dobrodružný příběh skauta Edy a jeho junáckých bratrů na letním táboře. V poválečném pohraničí dochází neustále k pašeráckým výpadům a Eda, který byl za války zavlečen do Německa, je podezříván k náklonnosti k nim.. Nakonec se ukáže, že je to právě on, kdo pomůže místním narušitele dopadnout a je za svou odvahu vyznamenán a přijat všemi do kamarádského junáckého kruhu.. Ve filmu hrál, také 5 oddíl vodních skautů z Prahy **** ()

Reklama

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Dostava se nam nakouknout do zivota skatu ,junaku .V nasem pripade se jedna o junaky vodni.Muzeme videt jake vztahy mezi sebou meli, jak se k sobe chovali .Velmi by mne zajimalo co tomuto filmu rikal Jaroslav Foglar.Z cteni jeho knizek si vsak dovedu prestavit,ze takto nejak to muselo byt a fungovat mezi temito chlapci v dobe kdy bylo junactvi u nas na vrcholu a clenska zakladna byla pres pul milionu. Coz v soucasne dobe dosahuje u nas snad jenom zakladna registrovanych hracu kopane. Film vyuzil popularnosti a rozmachu junactvi u nas,coz si dovolim tvrdit velmi pomohlo k jeho vytvoreni(natoceni). Ve filmu muzeme take videt vodni skluzavku,v provedeni takovem jako nejspisa byla ona znama vodni skluzavka Rychlych sipu.Nesmirne popularni junacka organizace jak pred valkou tak i po valce byla nekompromisne zastavena silou rudou-tedy komunistickou.Kazdy kdo se o ceske junactvi zajima jiste oceni tento snimek,jehoz rok natoceni 1948 byl na dlouha leta k tomu poslednim - vhodnym rokem. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Aj, aj, neslyšeli jsme již někde ten hudební motiv? Já, ač nemaje sluchu hudebního bych se vsadil, že se to hodně podobá hudbě ve filmu Císařův pekař - Pekařův císař. Jinak je to film velmi zajímavý. Kluci o sobě sice mluví jako o skautech, ale byli to hodně podivní skauti. Tak byl to převratový rok no. Možná proto používají místo klasických kytar sovětské garmošky. Jako další překvapení pro mě, že jsem jej za celé dětství a mládí v televizi nezahlédl. Film je natočený zručně, a je to dobrá a kvalitní podívaná. Pokud nebudete bádat na některými detaily, zcela jistě se zabavíte. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Abych se přiznal, tak nevím, jak tento snímek ohodnotit. Přemýšlím, jestli na něm bylo něco, co by si zasloužilo 3*...Už to, že jsem u něj usnul (během dopolední projekce), o něčem svědčí, takže moje hodnocení nebude rozhodně vysoké. Těch pár nadprůměrných scén v celkově (pro mě) podprůměrném filmečku nic nezachrání, tudíž dávám celkem pěkné 2*. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (9)

  • Natáčení probíhalo  v Tanvaldu, Vrchlabí, v okolí Sečské přehrady a přehradní nádrži v Souši. (sator)
  • Ve filmu si zahrál dodnes existující 5. oddíl vodních skautů, který vedl spisovatel Jaroslav Novák. (warner)
  • Po zákazu skautingu po únoru 1948 skončil film na dlouhá léta v trezoru mezi zakázanými snímky. (sator)

Reklama

Reklama