Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (177)

hajdekr 

všechny recenze uživatele

Můj oblíbený seriál. Úžasné pradědečkovy vynálezy, postavy dobře zahrané. Jediné, co vytýkám, je nelogická zápletka ve čtvrtém dílu, kdy se ve snu osvobodí Zedral a zabarikáduje se v mozku pana Křečka - pokud to bylo ve snu pana Křečka, nemohlo to být doopravdy, tedy ani Zedral nemohl vyštvat kluky z mozku pana Křečka, protože to byl jen sen... ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Teda v anglickém překladu to vypadá šíleně. V každém případě můj velmi obíbený seriál. Ani jsem nevěděl, že to bylo natočeno až v roce 1987, spíše jsem to tipoval na začátek 80. let. Určitě jde ale o velmi povedenou záležitost s oiriginálním příběhem. A hlavně, kdo by si nepamatoval ovládání Júlia Satinského prostřednictvím kladiva bušícího do nějakých jeho mozkových závitů. To už prostě nikdo nezopakuje. ()

Reklama

Wez 

všechny recenze uživatele

seriál,který mě jako mladšího moc nezaujak,ovšem o to víc jsem ocenil jeho kvality už jako trochu starší-protože ten námět je prostě geniální a fantastickej-kdyby s tím přišli dřív někde v Hoolywoodu,byl by s toho seroš na několik let..Každá epizoda překvapila nějakým tím dějinným zvratem..Myslím,že stojí za shlédnutí,o ději radši moc psát nebudu,abych neochudil ty,co to ještě neviděli ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Geniální komedie poznáte tak, že jim lidé smějí v jakékoliv době. Ač je seriál starý k dnešku 33 let, humor nevyčpěl což není u takto starých záležitostí běžné. Já si jej osobně řadím k záležitostem typu Návštěvníci, nebo Létající Čestmír. To byl tehdá skutečně zlatý věk sci-fi komedií pro děti a pokud se pamatuji, dospělí na to koukali s námi, protože krom Dallasu to byla zajímavá a svěží náhrada všech těch normalizačních socialistických seriálů co běžely v pátek večer. Filmů o cestování časem je celá řada, ale ovládat někoho v jeho hlavě, to myslím doposud nebylo překonáno :-). Viděno po letech, baví to stále stejně. Dávám tedy za 4 údery kladívkem ! * * * * ()

YugoBoss 

všechny recenze uživatele

Naprosto fantastický československý sci-fi seriál pro děti a mládež, který si však své publikum najde i mezi staršími diváky. Hlavní zápletka s odcizením patentu není kdovíjak originální, přesto udržuje po celou dobu sledování diváka v tenzi. To vše podtrhuje famózní herecký výkon Júlia Satinského v roli hlavní záporné postavy - chamtivého inženýra Křečka. Dále bych mohl jmenovat Miroslava Vladyku coby enigmatického vynálezce Radima Berku, jenž je pradědečkem hlavní postavy Káji a silně mi připomíná Nikola Teslu. Efekty jsou na tuto dobu celkem ucházející, ale šlo by to i lépe. Možná i o to víc vtipně působil křeček šlapající na bicyklu. Původně jsem zamýšlel srážku jedné hvězdy především kvůli babičce, která chce vehementně věnovat všechny pradědečkovy noční košile muzeu - a tím hatí plány hlavním postavám. S takovou babičkou byste rozhodně nechtěli sdílet dvojdomek. Tuto neskutečně otravnou linku jsem se však rozhodl ignorovat, a tak dávám plný počet ***** ()

Galerie (47)

Zajímavosti (9)

  • Hromada lokalit byla postavena v ateliéru. Například interiér školy z minulosti. (JT19)
  • Seriál měl mít původně název „Jak řídit inženýra křečka“. O finálním názvu rozhodl až německý producent. Název „Jak řídit inženýra Křečka“ má alespoň kniha kterou napsala Hermína Franková, která vznikla podle seriálu. [Zdroj: Václav Vorlíček, Petr Macek – kniha Pane, vy jste režisér!] (JT19)
  • Televizor, který je u Křečků poškozen, má značku ULDRICH - 1 HD. S největší pravděpodobností se jedná o odkaz na kameramana seriálu Františka Uldricha. (Kwej)

Reklama

Reklama