Reklama

Reklama

Doupě bílého červa

  • Velká Británie The Lair of the White Worm (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Škótsky archeológ Angus Flint objaví v zrúcaninách kláštora nezvyčajnú obrovskú lebku akéhosi prastarého plaza. Čoskoro po rozchýrení zvestí o objave sa do blízkeho kaštieľa Temple House nasťahuje krásna a záhadná lady Silvia Marshová. Pôsobí dojmom znudenej bohatej krásky sa záujmom o mladých mužov. V skutočnosti však Silvia má celkom iné plány. Na večierku v dedine sa zoznámi Angus s mladým bohatým lordom Jamesom D´Amptonom, ktorý práve pricestoval skontrolovať majetok svojej rodiny, nachádzajúci sa neďaleko kláštora. Ten Angusovi porozpráva legendu o obrovskom bielom červovi, ktorý sa údajne skrýval v podzemnej jaskyni a zabíjal ľudí. To, čo doteraz ľudia považovali len za legendu, sa zdá pravdou. Navyše začnú miznúť mladí muži z blízkeho okolia a z Angusovej izby niekto ukradne nájdenú lebku. Angus s Jamesom odhalia, že práve na mieste kláštora mal stredisko tajomný kult, ktorý považoval červa za boha a jeho kňažky mu prinášali ľudské obete. Angus ho svojím kopaním, hoci to znie neuveriteľne, prebudil k životu a telepaticky privolal svoju kňažku, ktorou nie je nikto iný, ako lady Silvia. Je schopná hypnoticky ovládnuť svoju obeť a zmeniť ju pohryznutím na sebe podobnú bytosť s dlhými jedovatými očnými zubami. Angus, James a sympatická Mary Trentová sa rozhodnú Silviu zastaviť skôr, ako k životu prebudí dávne monštrum... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (58)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ken Russell si tuhle povídku udělal kompletně podle sebe. Zaměřil se především na sexuální podtext a do svého filmu si vybral opravdu pohledné herečky. Jeho vize hromadného znásilnění a odpaňovacího rituálu stojí za pozornost. Scénář má ovšem i hodně slabých míst, které nezachrání ani Hugh Grant. Škoda té nevyváženosti jednotlivých pasáží, protože atmosféra má místy docela slušně našlápnuto. Způsoby hadího vábení byli sice směšné, ale svým způsobem i účelové. Skotové alespoň dostali inspiraci k čemu všemu se dají používat jejich dudy. Jo a ten skautík byl cool. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Mladičký Hugh Grant a Peter Capaldi rozplétají jednu archeologickou záhadu. Doupě Bílého červa je svébytný a poměrně originální film, který občas nabídne zajímavé šílené obrazy a scény. Bohužel ale příběh není až tak zajímavý, a na to, že by se mělo jednat spíš o obskurní horor, tak mi připadalo, že si někteří herci myslí, že hrají v bláznivé komedii. Docela fajn úlet. (6/10) ()

Reklama

Ampi 

všechny recenze uživatele

Ano možná jsou čtyři hvězdy málo, ale kdysi dávno jsem tento půvabný filmeček viděl v rámci pátečních hororových večerů na Nově. Protože jsem po tomto filmu marně patral, protože jsem nevěděl název. Trochu mne překvapilo učinkovaní Hugh Granta, ale dlouho v paměti mi zůstala scéna s dvojručakem. Zajimavější je, kromě knižky Brama Stokera(objevil se tam i Abraham Van Helsing) je D'Amptonský alias Lambtonský červ součastí anglického folkoru. Angus Flint s dudami pěkně zahral, kapela zazpívala pěknou písničku D'Ampton - Lambton worm song., Amanda Donohoe hraje zlodušku solidně. Sestry z farmy Sammi Davis a princezna jugoslavská Catherine Oxenberg jsou pěkné a zapadají. Konec mi trochu připoměl jeden film Povídek ze zahrobí, ale Doupě bílého červa vzniklo dříve, tak možná si odsud vzali povídkáři inspiraci. Když jsem na to, jako středoškolák, koukal na černobílé televizi Pluto, na chatě, za velmi jasné letní noci tak se mi na málou ven moc nechtělo. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Jeden z najkurióznejších hororov 80. rokov. Ken Russell (Zmena stavu) nikdy nebol mojím obľúbeným žánrovým režisérom, ale toto už je vážne moc. Kto nevidel scénu, v ktorej Hugh Grant, priviazaný o sedadlo v lietadle, sleduje zápas dvoch letušiek, pričom mu pomaly vstáva „ceruzka“, nepochopí. Ešte absurdnejšia je scéna, v ktorej na budúcu hviezdu Nothing Hillu skáče 55-ročná žena a Hugh v spomalenom zábere schmatne meč o polovicu väčší, než je on sám, počas letu ju presekne napoly a následne sa zrúti na bicie. To proste musíte vidieť! Okrem bombového názvu oceňujem i samotnú legendu (a mrazivú jaskyňu), avšak jej premiestnenie do súčasnosti bolo zlým rozhodnutím. Pozoruhodný je i nezrozumiteľný strih (postavu uprostred noci v prázdnom dome za nohu schmatne príšera, STRIH, postava do jaskyne nesie jedovatý plyn). Ale historický prequel by som si pozrel rád. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Stará láska nerezaví a já mám k tomuhle filmu již pradávný vztah. O to více mě potěšilo, že se mi líbí stále. Amanda Donohoeová je zde vpravdě božská (nebo ďábelská?) a sluší jí to asi nejvíc ze všech filmů, kde hrála. Ve sněhobílém kostýmu, černých průsvitných šatech, modročerné nahotě nebo v červeném obleku z hadí kůže...brýle, vlasy stažené dozadu, spalující pohled, hadí zorničky a mimořádně dlouhé jedové zuby! V několika záběrech mi připomněla Catherinu Deneuveovou. Nezapomenutelnou scénou je skropení kříže s Kristem hadím jedem. Stokerovu povídku jsem stále ještě nečetl, ale není těžké odhadnout, co si excentrický režisér přidal. Zejména halucinogenní a snové scény jsou Russelovou poznávací značkou - krev, nahota, zabíjení, znásilňování, Kristus na kříží drcený hadem (hned si člověk vzpomene na podobný výjev od H.R.Gigera), umělé pohlavní údy a hadí zuby. Výborná hudba (Stanislas Syrewicz) je směsí klasiky, new wave, new romantic, skotských lidovek a indických a afrických rytmů... Ano, had je jako z Divadla Spejbla a Hurvínka, ale já jsem v tomto momentě schovívavý...Jaro tentokrát začalo dříve... ()

Galerie (35)

Zajímavosti (1)

  • Film je natočen podle románu Brama Stokera “The Lair of the White Worm“ z roku 1911. V ČR kniha vyšla až v roce 2008 v nakladatelství MOBA pod názvem „Hadí zámek“. Bram Stoker je současně autorem světoznámého románu „Dracula“, který se dočkal uvedení v roce 1897. (BrianStorker)

Reklama

Reklama