Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Pohádka

Recenze (681)

plakát

Smallville - Záhadný kámen (2005) (epizoda) 

Jeden z mých oblíbených dílů. Paranoidního Clarka radši nepotkat, protože v tu chvíli člověk čelí několika smrtícím zbraním najednou a jediná obrana nemusí být po ruce. Skvělý James Masters je jeden z nejlepších záporáků seriálu, naopak Lexe od tohohle dílu začne jako záporáka oslabovat jeho rodící se vztah s Lanou (co sakra všichni ve Smallvilu s tou anorektickou nádherou mají, v hlavních i epizodních rolích prošly seriálem desítky, ne-li stovky hezčích hereček). "Chceš slyšet pravdu? Nikdy jsi nebyl můj syn, byl jsi jen věc, kterou jsem našel na poli."

plakát

Ztracený svět - Heart of the Storm (2002) (epizoda) 

To je otázka, jak tohle zakončení brát. Dlouho mi trvalo, než jsem zjistil, že žádné pokračování není, i když pro takový cliffhanger jsem ho samozřejmě čekal. Autoři tohohle seriálu se i v předchozích řadách snažili o napínavé finále, kde šlo o život všech hrdinů, aby v úvodu nové sezony celou situaci rychle spláchli a nenechali diváky na pochybách, že hlavní hrdinové jsou v pořádku. Možná, že z tohohle guláše už neviděli cestu ven, plus v kombinaci s nízkou sledovaností asi nebyl problém seriál zaříznout. Takže otázka zní, má člověk tohle zakončení brát jako známku absolutní scénáristické bezradnosti nebo že autoři měli koule seriál zakončit zánikem celé plošiny a smrtí všech hlavních hrdinů (i těch, které seriál už dříve opustily, protože nikdy jsme nezjistili, že by se Summerlee nebo Malone skutečně dostali zpět do Anglie). Cynik ve mě věří spíš v první variantu, ale třeba jim křivdím... Každopádně ohodnotit to objektivně nedokážu, tak nehodnotím.

plakát

Walker, Texas Ranger - LaRueův návrat (1996) (epizoda) 

S LaRuem jde podle mě o nejslabší epizodu, což rozhodně neznamená, že by byla špatná. Naopak, první polovina epizody je skvělá, plná povedených scén (krysa na talíři, sledování v soudní síni a celkový psychický teror naší prokurátorky) a LaRue je jako extra psychouš s povedenými hláškami skvělý, lepší než minule. Ovšem ten konec mi vždycky přišel hodně uvalený, LaRue jednou ranou uspí Chucka na bůhvíjak dlouho (jindy neupadne do bezvědomí po daleko více ranách), takže má čas se vykecat s Alex, odvléct Chucka ven, přivázat ho a pustit na něj škorpiony (vskutku nápad hodný šílence). A pak ta dramatická scéna, kdy Chucka zachrání kůň, to jsem se pořádně zasmál. Závěrečný boj s LaRuem klasika, ale nic speciálního to není, takhle si podává každého druhého záporáka. Ten konec to pro mě celkově trochu shodil, tak pět nedám. Přesto povedená epizoda, jen s tím koncem to měli udělat nějak jinak (neříkám, že vím, jak by to bylo lepší).

plakát

Případ číslo 39 (2009) 

Docela povedený horor, který nejvíc shazují obě hlavní hrdinky - Renée mi nikdy moc sympatická nepřišla a co se týče jejího hereckého talentu, tak se spíš hodí do pochybných komedií než hororu. Jodelle mi přijde lepší, ale stejně mi místy moc neseděla. Taky děj není nijak zvlášť vynalézavý, dítě-démon už tu mnohokrát bylo a konfrontace člověka se svými největšími strachy je taky oblíbené téma (ale to není námitka, tenhle motiv a jeho zpracování byly na filmu nejlepší). Povedený závěr, který mi oproti jiným věcem ve filmu nepřijde až tak nelogický (Lily ztratila svou sílu, protože se Emily přestala bát a tak neměla dost síly, aby se dostala ven z kufru, navíc asi plýtvala zbytky svých sil na pomstu místo na svou záchranu), kdy hlavní hrdinku asi čeká vězení nebo svěrací kazajka, taky mě překvapilo přežití tý mámy, upečení v troubě ji tedy přece jen nezabilo. Několik povedených hororových sekvencí, hlavně ti už zmiňovaní sršni - já být na místě Bradleyho Coopera, tak se v té koupelně snad poseru strachy, podobnou havěť taky nesnáším. Jo a černoch jako jedna z mála významnějších postav filmu přežil...

plakát

Walker, Texas Ranger - Divoká voda: 2. část (1995) (epizoda) 

Tenhle díl měl asi na dvojdíl málo materiálu, takže oproti předchozí části je to o dost nudnější, hodně času tu sledujeme Chucka lezoucího po skalách, přelety C.D.ho a Trivetta nad vodou a nekonečné sjíždění peřejí. Nelogičností a podivností se tu taky pár najde a některé "herecké" výkony je vyloženě utrpení sledovat - viz totálně zbytečnej turista-fotograf nebo ta populárnější sestra. Ten konec mě rozsekal, tak Chuck tam urputně bojuje s hlavním záporákem, ten má nějakou chvíli navrch, kolem je 5 nebo 6 lidí a nikoho nenapadne Chuckovi přijít na pomoc. Vždyť nemuseli záporáka napadnout osobně, pár pádel z raftu tam k dispozici měli, ne?

plakát

Columbo - Smrt v aréně (1976) (epizoda) 

Slabá epizoda, kde se Columbo tváří jako největší odborník na býky v širokém okolí, i když o tom ví naprostý prd. Přesto ví, že tohle by toreador neudělal a tohle tvrzení nemůže být pravda, protože on to přece "ví/cítí". Úřady ho v klidu nechají šťourat, i když já bych takovýho štouru hnal ze svýho revíru na hony daleko. Ale protože zůstal, tak sestavil tak neprůstřelnou zeď důkazů (HA HA HA), že by z nich každý soudce na soudě úžasem omdlel. Skoro nic z toho se nedá dokázat, je to přinejlepším hodně pochybné. Chytrý právník a celá ta fascinující řádka spekulací (zde cituji záporáka z jiného dílu) by spadla jak domeček z karet. Jedna hvězda jen za charizmatického Montalbana...

plakát

Columbo - Obrácený negativ (1974) (epizoda) 

Slušný záporák s dobrým vražedným plánem, kde ale byly logické díry, které tentokrát oprávněně poručíka zarazily (polovičatě zapsané instrukce, chybějící zbytky novin v hotelu, tajemná budka, o které podezřelý nemůže říct, kde je, rozestupy při střelbě). Samozřejmě nesmí chybět povinné náhodičky (viz obviněný podezřelý si dělal řidičák těsně před zločinem), nesmíme to podezřelému nějak moc ulehčit. Nicméně to konečné usvědčení je k smíchu, profesionální fotograf ze snímku identifikuje použitý druh foťáku a to má být jako důkaz viny? Spíš důkaz toho, že se ve své profesi vyzná, řekl bych... Jinak bych dal možná i pět hvězd

plakát

Walker, Texas Ranger - Kovboj (1995) (epizoda) 

Psychopat LaRue poprvé na scéně, tady je ta jeho šílenost ještě trochu umírněná, ale zapamatovatelný a slušně zahraný záporák to je už teď (i když by mezi jinými záporáky seriálu nijak nevyčníval, kdyby ho zpátky nevrátili hned dvakrát jako stejnou postavu - recyklovaných herců bylo v rolích záporáků i jiných postav ve Walkerovi požehnaně - viz Marshall Teague, ten hrál asi pět různých záporáků v celém seriálu- a hlavně z něj v dalších dílech neudělali už totálního šílence, který nemá nejmenší zájem o své osobní bezpečí), i když si nemyslím, že jeho šílenost je dost dobrou výmluvou pro tu stupidní berličku s mobilem, který si nechá takovou dobu i po objevení a když se ho nakonec zbaví, tak u něj nechá své lidi, kteří znají jeho další plány. Kdyby ho vyhodil autem ven uprostřed silnice, tak by rangeri měli smůlu (nebo by museli najít jinou berličku, ale třeba by nebyla tak stupidní). Za tuhle berličku bych nejraději strhl celou hvězdu a nakonec to taky udělám, ani ten dobrej záporák tenhle kiks pro mě nevyžehlí. Jinak ale slušná epizoda....

plakát

Columbo - Kandidát zločinu (1973) (epizoda) 

Zdejší záporák je opravdu jeden z těch slabších a při diskuzích s Columbem moc přesvědčivě nepůsobí - jako každý politik, když se pokouší tvářit poctivě a že vše dělá v zájmu lidí? Není tedy divu, že se na něj Columbo zaměřil a tady se člověk dokonce diví, že něco evidentního policie nezjistila - ten telefonát s oznámením vraždy. Je tady pochopitelně pár povinných náhodiček (náhodou předčasně zavřená pumpa) a Columbovo obvyklé jasnovidectví (proč zkoumat, zda je motor ještě teplý, když sotva začal koukat po místě činu?). Ta závěrečná pointa je pěkná, ale čmuchal bez povolení v pokoji podezřelého, takže ten náboj ze stěny by se nedal použít a tím pádem žádný usvědčující důkaz nemá. Taky motiv vraždy mi tady přišel trochu nejasný, jestli mu manažer překážel ve vztahu s milenkou, tak by snad stačilo ho vyhodit (nebo mu tím jen pohrozit)? Vcelku ale slušná epizoda.

plakát

Kobra 11 - Na život a na smrt (2007) (epizoda) 

Tom byl docela fajn parťák, ale v těch novejch dílech už to člověk nijak neprožívá, takže mě jeho definitivní odchod nijak zvlášť nevzal, navíc ta jeho hrdinská smrt byla docela klišé zpracovaná. A co se týče Semírka, tak ten mě díl od dílu sere víc a víc - namachrovanej kretén, kterej je vždycky přesvědčenej o svý neomylnosti a hrozně často afektovaně řve - buď při akrobatickejch kouscích na dálnici (kde tak působí jako mírný retard) nebo na lidi kolem sebe (takhle afektovanej člověk by každýmu začal lízt na nervy během 5 minut). Jestli jeho herecký představitel vůbec někdy pořádně hrál, tak leda v prvních sériích, teď už se na něho nedá koukat, jaký trapný výkony tam provádí. Burkhart v porovnání s ním na toho tvrďáka vypadá, ale ani to už ničemu moc nepomůže (přesto díky tomu se na tyhle 2 série s ním dá ještě jakžtakž koukat, alespoň když někdy je venku hnusně a v bedně nic lepšího není).