Reklama

Reklama

Neviditelný na útěku

  • USA Memoirs of an Invisible Man (více)
Trailer

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (117)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Obsazení Chevyho Chase je možná trochu matoucí. Neviditelný na útěku není bláznivá komedie, jak by se mohlo čekat, dokonce bych ho ani k žádnému žánru neřadil. Šlo zjevně spíš o to najít příběh dostatečně fantaskní, aby se v něm daly předvést tehdy přelomové triky. Pár vtipných a nápaditých míst se najde, to ano. Nevzpomínám si třeba na jiný film, kde by neviditelný muž řešil tak pragmatické problémy (jak se najíst, když si nevidí na ruce, jak si obléct šaty, které měl na sobě při nehodě a tím pádem jsou taky neviditelné...). Několik roztomilých gagů ale nedokáže zalátat absenci zajímavého příběhu a postav. 60% ()

Pythonator 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu nesmíte očekávat bláznivou komedii, k čemuž svádí obsazení Chevyho Chase. Potom dokážete toto lehce úsměvné drama o strastech a slastech jednoho zneviditelněného člověka opravdu zcela docenit. Ve své době to byl trikově jeden z největších filmů. Dnešním mladým to asi nepříjde, ale natočit ty neviditelné scény v roce 1992, to byla hodně přelomová práce. Ještě teď si živě pamatuju, jak se o těch zvláštních efektech tehdy všude psalo. Byl to krásný rok Terminátora 2 a zrodily se dnešní filmové efekty. O rok později to dovršil geniální Jurský park. ()

Reklama

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Příliš mi nesedělo, jak se snímek pořád žánrově hledal a často se střídaly komediální / thrillerový pasáže. Chevy Chase byl logicky mnohem přesvědčivější v komediálních scénách a myslim si, že měl do komedie díky několika povedenejm gagům slušně nakročeno celej snímek. Chaseovo vyprávění mi přišlo dost nudný. Třetí hvězda za Sama Neila v záporný roli a pěkný efekty. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pre mňa to je jeden z mála Carpenterových filmov, ktoré sa mi páčia. Z časti za to môže účasť môjho obľúbenca Chevyho. U neho sa jedná o jeden z tých raritnejších vážnejších filmov. Aj keď občas si nejaký gag neodpustí. Síce som film videl už v dobe vzniku, ale nepamätám si, že by ma po trikovej stránke odrovnal. Dnes už pôsobia tie roztomilé triky fascinujúco. Hlavne to jak je zápletka na mnohých miestach evidentne prispôsobená tomu, čo boli v tej dobe schopný po trikovej stránke natočiť. Väčšinu času tam len nejaké veci visia na motúzikoch a pohybujú nimi. Chevyho často vidíme a on je akože neviditeľný. Proste sranda aj keď nechcená. Viac ma bavila prvá polovica, ktorá tak trochu pripomína Uprchlíka a hlavného hrdinu tam naháňa zlovestný Sam Neill. Keďže Chevyho postava tam nemá vlastne čo odhaľovať a ani žiadny iný poriadny cieľ, tak sa v druhej polovici rozvinie romantická línia s nádhernou Daryl Hannahovou a keďže sa v nej príliš netlačí na komediálnu líniu, tak je táto časť film podstatne slabšia a film poriadne zase nakopne až akčné finále, ktoré ale nie je príliš veľkolepé. Trochu prekvapivé je, že sa ten maličký problém hlavného hrdinu nijak nevyrieši. Možnože, keby od začiatku bolo nejaké riešenie, ktoré by sa snažil dosiahnuť, tak by film bol napínavejší. Ale aj tak ma to stále baví a takú slabšiu štvrtú hviezdu si to zaslúži. Potešil aj starý dobrý VHS dabing v ktorom tí beťári v jednom dialógu nahradili Bora Bora Bratislavou. 7/10. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ten bol neviditeľný už predtým, ako sa ním naozaj stal.“ Carpentera som vždy mal rád, keď sa držal svojho kopyta (Halloween, Vec, Hmla, Vládca temnôt), hoc treba dodať, že ani niektoré jeho horory neboli zázračné (Christine). Akonáhle začal experimentovať s inými žánrami, nebavil ma. A nebaví ma ani tu. To, že dostal veľké peniaze (40 miliónov je na jeho osobu gigantický rozpočet, Halloween stál štvrť milióna) na trikovú romantickú sci-fi komédiu o neviditeľnom mužovi na úteku pred CIA znamenalo v prvom rade to, že hororová Carpenter musel ustúpiť do úzadia a nahradil ho úsmevný John. Logicky, na film predsa mali chodiť ženy, deti, tínedžeri, dievčatá, celé rodiny, proste každý, len nie zachmúrení tridsiatnici oblečení v čiernom. Výsledok neprekvapivo nemá s Carpenterom nič spoločné, napriek tomu to nie je až také zlé a musím uznať (tento komentár oprašujem v máji 2010), že triky sú dodnes kvalitné. Tiež sa mi páčilo, že na rozdiel od iných filmov o neviditeľných (napr. Verhoevenov Muž bez tieňa, ktorý je však samozrejme oveľa lepší) sa Carpenter nebojí neviditeľného umiestniť do reálneho veľkomesta. Vďaka tomu scenár hýri nápadmi (ako si neviditeľný objedná taxík?). Scenár je veľmi štandardný (zlý agent CIA, dobrý vedec, ktorý je pravdaže "nečakane" zavraždený). ()

Galerie (37)

Zajímavosti (2)

  • Při tvorbě tohoto filmu se výrazně angažoval Chevy Chase, který byl v roce 1992 velkou hvězdou. Chase chtěl, aby film režíroval Ivan Reitman, ten ale projekt opustil, když zjistil, že herec požaduje, aby měl film vážnější vyznění. Po Reitmanovi jej přebral John Carpenter. (Zdroj: AXN)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu H. F. Sainta. (Hans.)

Reklama

Reklama