Reklama

Reklama

Che Guevara: Partyzánská válka

  • Česko Che - Guerilla (více)
Trailer

Che je po kubánské revoluci na výši slávy i sil. Pronáší vzletnou řeč ke Spojeným národům a znovu zdůrazňuje závazek třetímu světu bojovat proti imperialismu USA. Poté Che zmizí a znovu se vynoří inkognito v Bolívii, kde organizuje malou skupinu kubánských bojovníků a bolivijských branců, aby zahájil velkou Latinsko americkou revoluci. Příběh bolivijské výpravy je příběhem vytrvalosti, ztrát, idealismu a partizánského boje, který nakonec selže a znamená pro Che smrt. Během něj pochopíme, proč Che zůstává nadále symbolem idealismu a hrdinství, jenž žije v srdcích lidí celého světa. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (135)

malylada 

všechny recenze uživatele

Bohužel stejně nevýrazné jako předchozí film a scénář je opět protkán nezáživnými dialogy. O to hůř, že se celá zápletka odehrává v džungli, akce chybí úplně a dozvídáme se ještě méně, než v Che Guevarovi. Obrovské zklamání, neboť ani Soderbergh si tentokrát nevěděl rady, což není u něj zvykem. Utahaně nudná podívaná......3/10 ()

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Obě části Che Guevary prakticky nejde hodnotit odděleně, protože se (koneckonců i podle slov samotného tvůrce) jedná v podstatě o jeden film. Soderbergh se rozhodl životopisné drama o kubánském revolucionáři pojmout skoro až dokumentárním způsobem. Čekají nás dlouhé záběry, velké množství dialogů a téměř žádný hudební doprovod. Jednoznačně na něm musím vyzdvihnout, že skutečné události nijak nehodnotí a pouze okem kamery nezávisle pozoruje. (Což ocení hlavně ti, kteří stejně jako já nepovažují Che Guevaru za bůhvíjakého hrdinu). Dalším pozitivem je určitě Benicio Del Toro, jenž podal přesvědčivý herecký výkon a svému předobrazu je dost podobný i fyzicky. Jinak jsem byl, ale celkem zklamán. Více než čtyř hodinová metráž se neuvěřitelně vleče. Až na závěrečnou popravu, zde není jediná zapamatováníhodná scéna. Možná jsem hodnocením ovlivněn svým názorem na Kubánskou revoluci, ale stejně bych od režiséra jako je Soderbergh čekal víc. Mnohem víc! ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie filmu o jednom z najvplyvnejších mužov revolúcie Che Guevarovi nie je veľmi odlišné od svojho predchodcu. Jediné čo sa tu výraznejšie zmení je prostredie v ktorom sa príbeh odohráva. Kuba sa zmení na Bolíviu. A tiež to že zatiaľ čo prvý diel popisoval Che Guevarove začiatky, tak tento popisuje jeho koniec. Existuje veľa ľudí, ktorým sa viacej páčia začiatky a tiež existujú ľudia, ktorým sa viacej páčia konce. V tomto prípade sa radím k tým druhým ľudom. Prvou časťou som nebol veľmi nadšený, hlavne preto, lebo som nedokázal pristúpiť na fakt že hlavným hrdinom je vlastne kolektív revolucionárov a nie nejaká konkrétna postava aj keď Guevara ich všetkých spája. V druhej časti som sa o to ani nepokúšal a len som si vychutnával neskutočne skvelo prepracovanú a natočenú vizuálnu a technickú stránku celého filmu. Síce sa nejedná o film, ktorý by som vyslovene zbožňoval ale obidva diely ako celok tvoria rozhodne zaujímavé dielo, ktoré doslova dýcha Soderberghovím štýlom. Ak ho máte radi. Nemôžete byť sklamaný. Ak ho radi nemáte, tak vám tam jednoducho bude niečo chýbať. Inak sa jedná o nadpriemerný film, ktorý rozhodne fanúšikov Che Guevaru nadchne. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Bohužel je to opravdu slabší než jednička. No ale to je přece jasné, vždyť látka o tomto posledním Guevarově "dobrodružství" žádné velké filmové pokoukání nenabízela; co by se také dalo točit jiného o partyzánské guerille v džungli než to, že partyzáni bojují a chodí a mluví a jedí a spí (a tak dál) v džungli, ne? Více epické to být zkrátka nemohlo. Naopak si nadmíru cením Soderberghovy střídmosti a realističnosti. A Del Toro opět vynikající. Ale v porovnání s jedničkou dát pět prostě nemůžu. ()

mahler 

všechny recenze uživatele

Každý svého štěstí strůjce - kdyby Che nebyl osel, mohl ještě dneska hrát s Fidelem na Kubě šachy. Druhá část je jen natahovaná nuda a filmařská šeď . Jedinou zajímavou a s napětím (nebo spíš bez něho) očekávanou scénou je závěrečná poprava (ve které pak nakonec není nic vidět) a nebýt Benicia Del Tora nedalo by se na to koukat už vůbec. Kdyby druhá část nevznikla, krásný svět filmu by nebyl o nic ochuzen. Bohužel. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (9)

  • Steven Soderbergh si přál, aby měl druhý díl jiný styl vyprávění a atmosféru než díl první, aby se divák necítil rozdělením filmu podveden. Toto oddělení stylů vyústilo i v to, že každý z dílů má jiný formát obrazu. (cariada)
  • V USA je film vysílán hned po prvním dílu, Che-Argentine, jen s pětiminutovou přestávkou. Pro evropské diváky jsou ale oba díly vysílány samostatně, protože podle tvůrců je to pro Evropany, kteří prý u filmů více přemýšlí, praktičtější, vzhledem k náročnosti děje. (cariada)
  • Na natáčení bylo vymezeno 39 natáčecích dnů. Každý den se muselo natočit pět scén, mezi nimiž si štáb dával patnáct minut přestávku. (Karlos80)

Související novinky

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží

17.07.2009

Zhruba před měsícem vás Terry Gilliam touto originální upoutávkou pozval na filmový Festival nad řekou. Terry se do Písku dostaví osobně. Festival začíná 31. 7. a potrvá až do 9. 8. 2009. Na co se… (více)

Benicio Del Toro jako Che!

Benicio Del Toro jako Che!

24.07.2007

Soderberghův projekt se po několika letech plánů a úvah konečně dostává do pohybu a to, co předtím byly pouze dohady, je dnes oficiální. Režisér Steven Soderbergh byl vždy fascinován kontroverzní… (více)

Del Toro bude Vlkodlak!

Del Toro bude Vlkodlak!

16.03.2006

Jedno z klasických děl hororového žanru a tehdejší pýcha studia Universal, Vlkodlak z roku 1941, dostane nový kabát v remaku podle scénáře Andrew Kevina Walkera, jehož kvality dostatečně ukázal… (více)

Reklama

Reklama