Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po pádu Římské říše si Irové podmanili rozdrobené britské kmeny. Aby si udrželi nadvládu, nesmí dopustit sjednocení britských kmenů. Na britském hradě Tantallon vede lord Aragon jednání mezi rozdrobenými kmeny a navrhne jako krále sjednocených Britů lorda Marka. O jednání se dozvědí Irové, a zaútočí pod vedením krvelačného Morholta. V bitvě padne Aragon i jeho žena. Z jejich syna Tristana je rázem sirotek, kterého zachrání lord Mark. Ale při záchraně přijde o pravou ruku. Mark odveze Tristana na svůj hrad, kde ho láskyplně vychová jako vlastního. O devět let později Irové v čele s Morholtem opět přepadnou Brity a získají i zajatce. Tristan vymyslí léčku, jak je osvobodit. V těžkém boji nejen osvobodí zajatce, ale také zabije Morholta, který se za věrné služby měl stát manželem irské princezny Isoldy. Tristan je v boji zasažen mečem s otrávenou čepelí a považován za mrtvého. Jeho tělo je podle tradic uloženo do člunu a vysláno na moře. Člun uvízne na irském pobřeží, kde ho najde Isolda. Pečuje o něj v opuštěné chýši a zamilují se do sebe. Isolda mu ale zatají svůj původ. Zotavený Tristan s pomocí Isoldy prchá před Iry a vrací se domů. Irský král chce překazit hrozící sjednocení Britů a vyhlásí turnaj, v němž vítězi připadne ruka jeho dcery Isoldy. Tristan Markovi slíbí, že pro něj vybojuje ruku irské princezny, a tím zajistí mír. Netuší, že irská dívka, kterou miluje, je princezna Isolda. Turnaj vyhraje a Isolda se podrobí svému poslání a vdá se za Marka. Ten se do ní také zamiluje a je k ní velmi pozorný... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Když jsem dal tři hvězdičky i podobně zprzněné Troji, tak je dám i tady. Oba filmy mají společnou i nezajímavou režii a rozhárané herecké výkony. Tady je suverénně nejlepší Rufus Sewell, zato Tristan mi přišel zajímavý tak prvních deset až patnáct minut. Kdyby tu legendu radši zfilmovali se vším všudy...(50%) ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Tristan a Isolda nejsou sice typickým zástupcem historických velkofilmů, ale pořád se na to ještě docela dobře kouká. Ke spokojenosti mi však něco chybí. Místy dost toporně působící dialogy, nevyrovnané herecké výkony, nevýrazná hudba a občas nezáživný děj bohužel převyšují zážitek z překrásných exteriéru a vůbec z technické stránky věci. Trochu zklamání, ale naštěstí jsem nečekal bůhvíjaké zázraky. Příště, až budu mít náladu na historickou legendu, se ale radši poohlédnu po něčem jiném. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Ach, sladké časy mládí. Těžko dnes věřit, že jsem na tom před deseti lety byla v kině a stačil mi ztýraný pohled Jamese Franca a nádherná Sophia Myles. Dnes už mi ani jejich cit nepřijde opravdový, natož film kolem něj postavený. Všechno se odehrává na velmi dětinské úrovni a zdráhá se vstoupit do opravdové dospělé tragédie, což je s podivem už jen proto, kolik morálních i osobních témat v sobě potenciálně nese. Nejasně si pamatuju, že motiv té ústřední zrady, tedy zrady krále ze strany Tristana i Isoldy, mi přišel nedostatečně vystavěný a zobrazený už v době premiéry - dnes už nad tím jen smutně kroutím hlavou. Mojí preferovanou zradou se tedy muselo stát to, co král páchal na svém synovci Melotovi, protože je to mnohem nenápadnější i smrtelnější, protože to je nenapravitelné. Tristan se může chopit meče a zachránit den, ale Melotova pokřivená mysl už se nikdy nenatáhne do zdravých dimenzí. Jeho vlastní nesmyslný zánik tak ve mně rezonuje mnohem víc než hlavní téma neobratně vyprávěné skrz voice-overy, titulky, prolínačky a zatmívačky, bleh. A Melotova poslední slova byl také jediný dialog, který jsem si z původního promítání pamatovala. -"I thought someone believed in me." ()

sud 

všechny recenze uživatele

Už mě pomalu unavuje to neustále Hollywoodské přetváření světoznámých legend. Jenom aby to bylo efektní, cool a vydělalo to prachy. Kevin Reynolds je dobrý režisér a James Franco mladý nadějný herec, ovšem oba si chtějí vydělat. A slušně. Podařilo se celkem věrně utvořit dějovou reálii keltského raného středověku, kostýmy jsou pěkné. Ten nádech pubertální romantiky moc dobře nechápu. Proč ho furt musejí američani srát do každýho filmu? Kdyby se zachovala původní legenda a hlavně (!) její nádherný dojemný závěr, všechno by bylo jinak. Takhle máme na závěr opět další otřepané Hollywoodské zakončení. Věřím, že někdo v budoucnu natočí (třeba jenom malý film pro TV) věrné zpracování legendy. Za výpravu a kostýmy 15%. ()

Galerie (109)

Zajímavosti (30)

  • Historické drama vydělalo během prvních třech dnů (13. – 15. 1. 2006) promítání 7,6 mil. dolarů a celkový zisk v USA se vyšplhal na 14,7 milionu. (imro)

Související novinky

Na co do kina v XVIII. týdnu?

Na co do kina v XVIII. týdnu?

05.05.2006

Ač se to může zdát podivné, odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. První květnový týden totiž připomíná bonboniéru, která je sice malá, ale všechno co v ní najdete je vynikající, i když je… (více)

Reklama

Reklama