Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (241)

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Dvanáct měsíčků byl průměr, Štastný smolař byl vynikající, ale O pokladech..... Pozitivum byl hudební doprovod Čechomoru a široká plejáda hereckých ksichtíků, tím to ale všechno skončilo. Negativ bylo daleko víc a ať se na mě bude zlobit kdoví jak, tak tohle byla nejhorší pohádka celých letošních svátků. Paní scénáristce bych to omlátil o hubu, režiséra nakopal do prdele a uřvaný a přehrávající (nehrající) herce propustil bez almužny domu!!! 15% ()

rt12 

všechny recenze uživatele

Líbila se mi atmosféra (připomínala mi reklamu na Becherovku), celkem ušel i děj a nevadily mi ani postavy. Třeba Kačenka při obdržení brýlí byla kouzelná. Ovšem celé to hatil Kraus (nevím kolikátý, protože jsou jak přes kopírák), kterého nehraní mě vyloženě štvalo, jeho výraz by spíš pasoval na toho zlouna chamtivého (jako Švehlík by to ovšem nezahrál). Že je milý, zamilovaný mládenec, mu věřila snad jen Barborka (musela, měla to ve scénáři). ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Jak už tomu u současných pohádek bývá, ani tahle nenabízí žádný světoborný příběh. Je ale velmi sympaticky obsazená a za skvělý nápad považuji, že se namísto obligátního (pseudo) středověku odehrává v (pseudo) století páry. Výprava je tedy příjemně říznutá steampunkem, kostýmy jsou v pohádkovém žánru neokoukané a je radost se na to na všechno dívat. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Moderní pohádka zasazená do století někdy málo horké páry a myších pastiček, čerpající ze svého pohádkového času, krásy české krajiny a krásy našich historických staveb. Pavel Liška sice od své první role stále hraje Idiota a pořád se to vrací, ale za jeho čarodějnici budiž mu pro tentokrát idiocie odpuštěna. Vládce pokladů je mocný a impozantní, jako svého času vládce pekel. Bořivoj, ač záporák, je fešák, pryč s padouchy, o které by si člověk neutřel ani dřeváky do chlíva. Lehce zmatený klaďas Ignác jde ve stopách svých předchůdců (třeba princ inženýr Horáček) a je vynálezcem. Sestra hlavní hrdinky je krátkozraká a z toho důvodu evidentně zmatená jak netopýr na rockovém koncertu. Tři úkoly (tradice) správně na hlavu postavené (ten poslední se úplně nepovedl, kde tam byla ta pomoc? na druhou stranu, daný zásah deus ex machina byl vzhledem k okolnostem pochopitelný). Velmi se mi nelíbily prsteny, které dostala Barborka, myslím ty velké. Takhle nevkusně zapracovaný ametyst a rubín by ani na prstu příslušného kardinála či arcibiskupa nepolíbila ani ta nejpověrčivější svíčková bába. Není to klasická pohádka, klasika už byla natočena dávno, ale je to svižný, vtipný příběh, ze kterého si svoje vezmou děti i dospělí, kteří ještě neutopili, neupálili nebo neprochlastali svůj smysl pro humor a nadsázku, měli-li kdy jaký. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nejslabší z letošních vánočních premiér. Jako Kutnohoráka mě pochopitelně zajímalo, co všechno se do filmu dostalo a kde se natáčelo. Scéna, kdy se tři strážci pokladů vsadí, je podvod, sv. Barbora a Jezuitská kolej v pozadí jsou jen na statickém obrazu, patrně se filmařům nechtělo čekat na dobré počasí... ona ta obloha je v mnoha záběrech podezřele jedovatá. A z KH klasika - pohled podél Jezuitské kolej na chrám sv. Barbory (Bídníci, Sestra spánku atd. atd), okolí sv. Jakuba (na stejných schodech zametala i Fany). Umělé kulisy, hrozní Kraus, Švehlík i Töpfer, opakované vykrádačky Čertů (Heřmánek stylizovaný opět jako vládce podzemí, včetně mnoha proslovů), Třetího prince (motiv zkamenění), snaha o moderní pojetí selhává, scénář je příšerný a nápadů je příliš, většina těžce neoriginálních. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)
  • Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)
  • Scéna je dílem architekta Martina Kurela, který měl zkušenosti s natáčením v Doksanech a lokaci režisérovi (Vít Karas) doporučil. (SONY_)

Reklama

Reklama