Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (10)

Trailer 4

Recenze (234)

BMW12 

všechny recenze uživatele

Původní film jsem neviděl, takže nemohu srovnávat. Hned úvodní scéna mě zaujala, jak tam střihali zatáčky na těch koních, jako bych sledoval závod Formule 1. Celkově se mi příběh líbil, zaujal mě, ale bylo tam podle mě až moc střihů. Sledujeme nějaký děj a pak najednou střih a jsme o 3 roky dále. Tam zase chvíli sledujeme děj a střih a jsme o 5 let dále. Ale chápu, že tvůrci se chtěli vejít do 2 hodin. Podle mě však film mohl být daleko delší. Ty 2 hodiny uběhly hrozně rychle, klidně bych tu stopáž prodloužil na 3 hodiny. Jinak nepochopil jsem tu píseň při závěrečných titulcích, to koho napadlo dát takovouhle moderní píseň do historického filmu? Abych se vyjádřil ještě k příběhu, tak mě překvapilo, jak Messala odsoudil celou svou rodinu, že se jim ani nesnažil nějak pomoci. Jasně, Juda udělal chybu, ale tak každý děláme chyby. V konečném důsledky byl Juda moudřejší. Nejlepší postavou však byla Ester v podání Nazanin Boniadi, ta byla luxusní! Chytrá a krásná zároveň. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Ben Hur je takové náboženské béčko, které ovšem bylo v roce 1959 natočeno v tak bombastickém měřítku, že si před ním Akademie sedla na zadnici a nastrkala mu jedenáct Oskarů. Nikdy to pro mě nebylo žádné veledílo, či dokonce umění, ale nutno uznat, že to byla slušná dobrodružná podívaná, která si hleděla Charltona Hestona a jeho cesty do arény, a vše ostatní bylo utlumeno. To Bekmambetov tlačí na pilu jak v náboženství, tak v politice, první půlhodina připomíná telenovely, námořní bitva je chaoticky sestříhána, a závěrečný happy end je opravdu over-over-over-top (zvedl se mi žaludek). Závod v aréně ujde, jen u té cimrmanovské strategie "prince Drsoně" bych si na výhru v reálu nevsadil. A tak zbývá béčko, které se sice dá přežít, ale jeho zbytečnost volá do nebes. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Klasiku s Charltonem Hestonem sice uznávám jako výborný film, ale na druhou stranu jí nepovažuji za něco nedotknutelného, takže do nejnovější verze jsem šel bez předsudků. Ale to mi nebylo nic platné. Bekmambetov zabředl hned na začátku do bahna průměrnosti a postupem času se do něj potápěl víc a víc. Víceméně to bylo jen celkem slušně obsazené usoužené čekání na závěrečný vozatajský souboj. Ten sice nebyl vůbec špatný, ale zase se nejednalo o nic, co by člověka při dnešních možnostech vystřelilo z tenisek. 35% ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Mé hodnocení není ovlivněno původním úspěšným filmem - jelikož jsem ho zatím neviděl. Neočekával jsem nic jiného než klasický historický blockbuster a ten jsem také dostal. Žel, skoro vše špatně. Dokáži přivřít oči nad jednoduchým příběhem, kde hlavní náplní je pomsta, dokáži přivřít také oči nad špatnou vizuální stránkou - měl jsem pocit, že se dívám na Tv film. Postavy mě ale nezaujaly natolik, abych mohl s nimi soucítit. Spousty hluchých míst, kde má mysl odplouvala jinam. Navíc rychlost příběhu velice škodila. ()

AppleCore odpad!

všechny recenze uživatele

Ani coby samostatnej film nemá novej Ben-Hur sebemenší šanci zaujmout, tak si zkuste představit, kolik dalších příček pod odpadem by muselo bejt, abych skrze hodnocení vyjádřil, jak příšerně posraný tohle je oproti původnímu filmu... a to jsem ho neviděl! Přehlídka strašný kamery, příšernýho obsazení a imbecilní režie - znásilnění nejen klasiky, ale i filmu obecně! ()

Galerie (77)

Zajímavosti (12)

  • Pri napadnutí rímskej légie počas vstupu do Jeruzalema šíp zasiahne nosiča vojenskej štandardy. Legionár stojaci vedľa ju okamžite chytá, aby tak zabránil jej pádu. Štandardy légie boli chované vo veľkej úcte a Rím viedol vojenské kampane na ich znovuzískanie v prípade straty (napr. po bitke v Teutoburskom lese). Štandarda v tomto prípade zobrazuje vlka, hoci po Mariánskych reformách bol všeobecným symbolom orol. Štandarda s orlom je viditeľná v pozadí predchádzajúcej scény za štandardou vlka. (Ludo444)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v Taliansku, no malá časť prebehla aj v Kalifornii. Natáčalo sa od 2. februára do júna 2015. (MikaelSVK)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (více)

Reklama

Reklama