Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doplňující dokument k filmu Interstellar, jehož úkolem je zasvěcení diváka do reálných okolností na pozadí filmu. Existují vůbec černé díry? Pokud ano, jak vlastně fungují? Bude lidstvo schopno dosáhnout obyvatelných planet a přesídlit na ně? Jak překonáme ohromné vzdálenosti? Nejen na tyhle otázky se snaží odpovědět dokument The Science of Interstellar. (HellFire)

(více)

Recenze (12)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Interstellar stojí na pevnějších základech než by si běžný popcornožrout mohl myslet. Cestování červími dírami, problematika černé díry nebo pojem časoprostor zde dostávají řádného vysvětlení. Těch informací k možnosti vesmírné turistiky nebo osidlování planet je zde ukryto více. Jeden z největších pro mě šoků pro mě ovšem skrývá informace, že planeta si už jeden svůj Dust Bowl prožila. Víme co jej dokáže způsobit, nicméně se poučit buď nechceme nebo je nám to jedno. Či snad je nám to zakazováno? Pořadem provází slovem Mattew McConaghey. ()

jarmik 

všechny recenze uživatele

Interstellar mě nadchl od první zmínky o filmu až po tyto podpůrné dokumenty. Film jsem viděl zatím 2x v kině a pravděpodobně si jej zakoupím i na DVD. Vesmírné teorie mám rád a když o nich pojednává dokument skrz vývoj skvělého filmu, nemůžu jinak než 5*. I když dokumentům obvykle plný počet nedávám. ()

Reklama

goldhawk 

všechny recenze uživatele

V roce 2014 byl tento film ryze sci-fi. O pár let později dostal jeden z těch, ktěří se podíleli na tvorbě tohoto snímku Nobelovu cenu za fyziku, ve které se Kip Thorne zasloužil za obháhení / objevení a prokázání černých děr v našem vesmíru na základě výzkumu o gravitačních vlnách. Je to jeden z typických příkladů, kdy dnes je "něco" sci-fi a zítra se díky objevům ve vědě stane realitou. Bylo tak tomu i dříve kdy si v dané době nikdo nedokázal představit "plavidla" ponorky, které brázdí oceány naší planety bez povšimnutí pod hladinou moře. Že vám to něco připomíná a hledáte tuto literaturu v sekci sci-fi? Ale dnes je to opravdu sci-fi? Zajímavé a k zamyšlení, že? Jules Verne nebyl asi až tak mimo, jak si v té době někdo myslel a steně tak Kip Thorne nedávno a kdo to bude příští rok a za co? I když jsem vyrůstal na filmech jako Predator, Vetřelec a Terminaror, jedná se v tomto případě o bezesporu pro mne TOP sci-fi film, jaký jsem kdy viděl právě kvůli jeho vývoji napříč realitou. Navíc jako fanoušek těchto témat a respektu k těm, ktěří nás posouvají k původu a naději k přežití našeho druhu nemohu jinak než jak filmu, tak i tomuto dokumentu dát PLNÝCH 5* a vřele ho doporučuji všem, kteří film viděli a zaujal je. Možná si pak i řeknete, že tento dokument je ještě zajímavější, než samotný film, ke kterému byl natočen. To už ale nechám na vás :) ()

PEZ 

všechny recenze uživatele

Je fajn, že sa o komentár postaral Matthew McConaughey. The Science of Interstellar je krátky doplnok k filmu, na malom priestore autori a Kip Thorne naznačia, čo odpovedá reálnym súčasným vedeckým poznatkom a čo bol výmysel (respektíve zatiaľ je to pre vedu neznáma). Pre človeka, ktorý sa aspoň trochu zaujíma o vesmírne poznatky, je to len taká malá rekapitulácia už poznaného, ale má to spád a navyše sa dozvieme aj čo-to o trikoch. A jedna informácia ma dokonca ohúrila, totižto, že čas plynie všade odlišne (kvôli rozdielnej gravitácii). Bol som si síce aj predtým vedomý teórie relativity a toho, že čas a priestor tvoria jednu veličinu, ale neuvedomil som si taký detail, že odchýlku času je badať aj na orbite našej Zeme (v porovnaní s plynutím času dole na povrchu). Je to síce rádovo v mikrosekundách, ale predsa - za 100 rokov je to odchýlka takmer 1,5 sekundy! ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Pokud nechcete přijít o zážitek ze sledování filmu, tenhle dokument je třeba zhlédnout až jako doplněk "vzdělání" a možné vysvětlení toho, co se ve filmu děje. Matthew McCounaghey nejen vysvětluje události filmu, ale taky nám přiblíží vědecká fakta a lidskou snahu o dosažení obyvatelné planety či jiné galaxie. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama