Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Léta normalizace. Pekárkovi je na přímluvu z vyšších míst přidělena Volha a nastupuje do redakce humoru a lidové zábavy. Ve víru televizních estrád, sexuálních dobrodružství a hromadění finančních bonusů jako by zapomněl nejen na rodinu, ale i na svůj faustovský úděl. Laxní spolupráce s StB mu neprochází, a tak musí přitvrdit. Opatrně začíná udávat své spolupracovníky. Ale ani on nezůstane bez škraloupu a je degradován na vrátného. Je mu jasné, že zpátky do sedla se dostane, jen když někoho obětuje. Režisérka Válová je první na řadě. Standa má vlastní omluvu: „Stejně to jsou všechno blbci, co se akorát nad nás, pracující, povyšujou.“ (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavní aktéry již známe, takže dvojka se hned rozjíždí správným tempem. Opět je to koncentrát, nicméně buď už jsem se stihl na tuto frekvenci plně naladit, nebo už to tolik netlačilo na pilu, druhý díl se mi moc líbil. A člověk si tak nějak uvědomuje tu debilnost některých našich mnohdy blízkých spoluobčanů, co bohužel mají i právo volit, případně mít potomstvo, kterému pochopitelně svá životní moudra předávají. Pak už bude stačit jen nějaký šikovný krysař a nebudeme se stačit divit...  Občas totiž na nějaké ze sociálních sítí někdo v různých retro skupinkách vloží fotku jakéhosi vojína s pubertálním knírkem a popisem, to jsem já když jsem nastupoval na vojnu. Nebo je tam fotka nějaké panímámy v květovaných šatech se síťovkou s bramborami, šíleném účesu a v pozadí s rozkopanou ulicí a domy podepřenými dřevěným lešením. K tomu popis, moje mamka v sedmdesátých létech. A pod tím moře lajků a dalších uslzených příspěvků jak to tehdy bylo super, jak je to dnes naprd, tehdy to bylo bájo jak na tý vojně, tak s těma bramborama v síťovce na tý rozkopaný ulici... A někteří ti obzvláště tupí pak dodají, že na lidi se dnes nemyslí, jen na ty hnusný Ukrajince fašisty! Většinou se dotyčné snažím v diskusích záměrně ještě vyděsit nepravdivou zprávou (ale ještě mi to jako hoax nesmazali), že jsem se doslechl, že prej zdražej dokonce i paštiku! :-) Nic proti vzpomínkám na dětství, ani na tehdy třeba žijící rodiče. I já mám takové vzpomínky. Ale tehdy to nebylo bájo. Bájo je to teď i když si utahujeme opasky kvůli válce, která se bojuje i za nás. Jen dement může vzpomínat na hnusnou dobu socialismu a normalizaci. Na dobu, kdy se o každého staral stát a strana (to by se dnes asi leckomu líbilo) a kdy všichni měli tak nějak stejně (v podstatě nic) a tak se kradlo až praštělo čímž nikde nic nebylo. K tomu uvědomnělé plánované hospodářství, kdy se vyrábělo to co nikdo nechtěl a to lidi potřebovali bylo nedostatkové. Dokonce nebyl ani hajzlpapír. Byla to doba, kdy leckdo udával za drobné výhody od režimu... Kdy udaní měli po kariéře, někdy šli i do vězení... Panečku... Takováto byla doba. Druhý díl Volhy nám ji v plné parádě toho hnusu předkládá a pokud na někoho v jedničce Pekárek přišel jako jeden z tisíců co se snažil jen nějak bejt, užít si v daných možnostech maximum a plout s davem, tady se nám začíná pěkně vybarvovat do bezcharakterní svině. Uvidíme co dál, ale jak říkám, STB tomu dala šťávu a Jirka Dvořák je super! :-). A také dávám palec nahoru, že se v tomto díle již netýralo to nebohé Pekárkovo dítě, protože první díl strávilo na naprostých nehraných záchvatech breku až to i mně přišlo za hranou. Dávám tedy za 4 reportáže. * * * * ()

dolik25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A máme to tady. Místní komouši a dezoláti mají ze seriálu trauma, bo takhle to fakt nebolo. Alo bolo soudruzi. Mnozí srovnávají Volhu s Vyprávěj, kde bylo vše krásné a zalité sluncem, kde byli jen hodní komunisti a hodní budovači socialismu s lidskou tváří. Prostě taková komunistická pohádka. Volha to je jiný kafčo. Na nic si nehraje a ukazuje, že kdo nešel s komouši, šel proti komoušům, tedy "pracujícímu lidu". A "pracující lid" mu ukázal, zač je toho.... Takže se "plnili normy", plnili se pětiletky a desetiletky a výsledek byl na h.... Bonzovalo se, aby se mělo lépe, než soused, kradlo, protože, kdo neokrádal stát, okrádal rodinu, ve zprávách jsme viděli, že zlý západní buržoazní státy krachují a jsou tam nepokoje, nezaměstnanost, žádný nebo malý důchody, zatímco v socialistických státech byli všichni šťastní. No a kdyby někdo náhodou chtěl na vlastní kůži ochutnat zlej imperialismus, tak ho radši zastřelíme. Vždyť strana a vláda ví nejlíp, co je pro socialistický lidi nejlepší. Doufám, že se podobných seriálů bude točit víc. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

na čtyři to pořád úplně není, ale i tak je druhý díl podstatně lepší než první. Pekárek je sice stále prospěchářský zmetek, který i s estébáky "jedná" jen ve chvíli kdy se to hodí do krámu jemu, ale dost Volze pomohlo že se tolik netlačí na pilu, Pekárek za každým druhým slovem neříká vole a celkově si to celé víc sedlo. Hned několikrát sem si během sledování říkal co komu sakra může na téhle době chybět. Dalšímu dílu dám určitě šanci...65% ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na první  pohled trouba, který se naučil v režimu chodit a zná správné lidi, televize, lampasáci, všechno je to výborně zachyceno, dobrá hudba a ty dialogy jsou někdy docela poklad. Nevím, nemám rád přehnaně vulgární filmy a seriály, ale tady si na to nějak zvyknete jako na nutnost pro nastínění absurdních situací nereálného socialismu. ()

Chudobka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Recenzi přidávám po několika dnech - až jsem to rozdýchala. Jestli tohle má být ukázka toho, jak se tehdy žilo, tak opravdu nevím, kde jsem žila. Ne že by se takoví, jako byl Pekárek, nenašli. Jenže on v sobě soustřeďuje tolik negativních vlastností, že je to příliš. Jeho arogance, hloupost, nezodpovědnost, trapnost... To, že se chová ke své ženě a dítěti neurvale, asi nestačí. Podobně se chová i jeho matka. Že by babička neměla zájem o svoje vnouče? Každá normální matka by svému synovi za to, jak se chová, už dávno rozbila ústa. Nebo spíš hubu. Pár vulgárních slov mi nevadí, ale jedna vulgarita za druhou? Proč? K čemu by komu mohl být úplně tupý informátor, to nevím. Nemám ráda, když má hlavní postava jen negativní vlastnosti. Pro mě to není věrohodné, tak to přece v životě není. Dobře napsaná je podle mě postava, kterou ztvárňuje Tomáš Jeřábek. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (1)

  • V této epizodě, která se odehrává v letech 1971–1972, se dvakrát objeví veřejný telefonní automat MPM90. Ten však byl do provozu nasazen až po roce 1980. (JSy)

Reklama

Reklama