Reklama

Reklama

Skif

  • Rusko Скиф (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jsou časy, kdy jedna civilizace nahrazuje jinou. V centrální Eurasii nastává nová doba, kdy Skytové jsou skoro vyhlazeni. Pár z jejich potomků se stává bezohlednými žoldáky, takzvanými "Áresovými vlky". Lutobor, pravá ruka knížete Olega, se zaplete do nekalých intrik a ocitá se v ohrožení života, přičemž musí zároveň zachránit svou manželku a syna, které unesli právě Skytové. Spolčí se s jedním zajatým "vlkem", kterého zradil vlastní lid, a vydávají se směrem k poslední osadě Skytů, kde by oba měli naplnit svůj osud. (C0r0ner)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Nestává se mi příliš často, abych narazil na fantasy film, ze kterého se postupně nevyklube úplná kravina, nebo v němž tvůrci nezvládnou vizuál. Tady se to povedlo a Rusové ukázali, že když opravdu chtějí, mohou vyškolit i hollywoodské tvůrce s jejich často až slaboduchými scénáři. Děj byl přímo našlapaný akcí, pohani prolévali krev se stejným zápalem, jako kdyby pobírali plat od svaté inkvizice, a přestože byl příběh jasně předvídatelný, hodně mě bavil. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Bože to byla blbina zcela v ruském módu. Krvavá, herci přehrávali, dialogy na úrovni doby kamenné. Rusové se evidentně doposud nenaučili vystavět epický příběh, kde by kromě řežby, byl i humor, gradace atd. Chválím kameru. Nicméně i tak se na to docela dobře koukalo. Podruhé už to ovšem v životě vidět nemusím. Dvě hvězdy + půl za fešného Kunu, ten to s nožem fakt uměl. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Už se nám zde ti zdejší samozvaní hororoví exprdi začínají vzájemně intelektuálně křížit, a tak úvodem musím pogratulovat jednomu z nich k dokonale livingdedovskému komentáři s obsahem. Chápu, že stát se zdejší tolik uznávanou komunitní autoritou mnohdy obnáší čumět na kamryp s anglickým dabingem a turkmenskými titulky na své Nokii 6210, jen abych tu měl zvratek jako první a bylo mi z toho teplo u šulínka, popřípadě po vzoru labilní trolí Psychorkonkurence to sem rovnou naprudko tolik fundovaně napálit jen na základě přívěsu či podle gůgltranslátorem špatně přeložených anotací k filmu s premiérou v roce 2022, avšak pak se jednomu při následném „erudovaném“ chytračení může lehce stát, že se nejen o nějakých 15, 16 století sekne v období, kdy se film odehrává, ale také vcelku snadno v tom rozpixelizovaném zrnění doprovázeném pro dotyčného zcela nerozluštitelným praskajícím angloturkmenským galimatyášem ani nepochopí, kdo je kdo. Takže už to nehul, Evile, a příště se ani neobtěžuj čumět na nesrozumitelné pohyblivé obrázky, prostě si jen přečti ruský název a rovnou expertně napiš, že se jedná o dramatický životopisný film o neohroženém slovanském skifaři Chalupovi, odehrávající se v době napoleonských námořních válek, což v konečném důsledku bude úplně stejně veselé a informačně hodnotné. Takže, Sojuzmultfilm sice spařil po několikáté zalitý lógr z bylin a vesele čorkařil od Барбарa Конанa, přes Викингov Михаила Крайтонa až po kultovního Морозкa, ale výsledkem je krásně udělaná, soubojově vytuněná, roztomile brutální a kulantně odsejpající fantasy pohádka o krajně nesympatickém ňoumovitém družiníkovi zmrdského knížete Olega I. Černigovského (cca 1050 – 1115 n.l.!) , který sice nepádloval, ale i tak se, doprovázen skoro věrným druhem, pankovým skifařem Kolčavou, vydal po požití kouzelného lektvaru druida Babojagixe pod heslem „Kdybys nebyl čurákem, nestal by ses medvědem“ na zábavnou dobrodružnou výpravu za vyrváním své milované Nastěnky ze spárů skythských vražedných nájemníků, t.č. již méně pyšných a téměř před úplným vyhlazením. Ale kdo ví, mohli to být i tak zvaní Chetité ve službách ázerbajdžánského prezidenta, kteří v 18. století před naším letopočtem útočili na Peru a Lutobor byl laponský národní hrdina, co od nich vyčistil Island. Teď fuckt nevím a mohu být mírně hystericky neakurátní, ta slangová turkmenština někdy děsně polyká koncovky. Každopádně se mi to líbilo! ()

Hashirama 

všechny recenze uživatele

"Охуенно" подумал я, увидев это..."неплохо" подумал я, посмотрев это. Ruské snahy o blockbuster mě vesměs děsí i ze spaní, čili každá výjimka je vítána jako...třeba jako Mila Kunis u mě ve sprše. Zrovna Skif je jednou z těch slabších výjimek, která diváka vyloženě neuráží jako dnes již kultovní ZaSHITniki, ale trpí stejnými manýry jako i povedenější příbuzní z tohoto ranku - vizuálně velmi líbivá a draze vypadající pompa, která je ale místy tak přefiltrovaná a předigitalizovaná, že vypadá jak hovno na PolyStationu. Vizuál a velmi solidní akce se podbízí, aby zakryli taktéž tradiční vypravěčskou a scénáristickou nedomrlost a scény typu "Chci tě zabít --> Jsi můj nejlepší přítel" odehrané na ploše dvou minut nejsou výjimkou. Samozřejmě vzniká dojem, že tady se angažmá zase získávalo typicky ruským způsobem. Kdo ví, jestli pan Rustam Mosafir není bratranec z druhého kolene švagrové generálního tajemníka Фонда Кино a zároveň vyučený v oboru kuchař ropotěžař...můžeme si pouze domýšlet. Nicméně svou práci odvedl velice dobře, což ale netřeba považovat za kdovíjakou chválu, vzhledem k tomu, že konkurence je zhruba stejně početná jako procento pracujících cigánů v Jihlavě. Pomyslná čtvrtá hvězda za toho super cool motherfuckera Кунду Ножина. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ruská historická dobrodružná řežba! Nakolik je film věrný historii netuším, ale za mne velmi milé překvapení odehrávající se v 6 stoletím před naším letopočtem, kde působili takzvaní Skytové pyšní válečníci Iránského původu a jedním z nich je hlavní hrdina Lutobor, který se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránil svou rodinu a zároveň spojí síly se svým nepřítelem, který vyznává boha Arese a byl vytrénovaný jako mašina na zabíjení. Největším plusem jsou rozhodně akční scény, kde je velmi inovativní netřesoucí se kamera a moc hezky střídá úhly bez střihu a choreografie soubojů tedy vyniká perfektně, především maniakální antihrdina Kuna tu s noži předvádí takové kousky, že jsem to sotva rozdýchával. Je to pěkně špinavé, barbarské, drsné a pořádně krvavé s mystickým nádechem dřívějších bohů a to je mi hodně blízké. Anglický dabing se sice moc nepovedl a herci kvůli tomu občas přehrávají, přesto se jedná o dost slušnou a zábavnou řežbu,která svůj účel plní.75% ()

Galerie (64)

Reklama

Reklama