Reklama

Reklama

Obsahy(1)

LIDSKÁ SKVRNA je příběh váženého univerzitního profesora Colemana Silka (Anthony Hopkins), jenž si celým svým životem nesl jedno obrovské skličující tajemství. Tajemství, které se mu podařilo skrývat před svými dětmi, manželkou a přáteli celých 50 let až do doby, kdy do jeho života vstoupil spisovatel Nathan Zuckerman (Gary Sinise). Vypravěč tohoto příběhu, který se zatnul do Silkova tajemství, aby znovu oživil životopis skutečného Colemana Silka. Pravda o jeho identitě exploduje do spalujících a devastujících souvislostí. Divoký intimní cit k mladičké živelné bytosti Faunii (Nicole Kidman) už jen završil velikou tragédii jeho života. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

castor 

všechny recenze uživatele

Dusná minulost stíhá bývalého židovského profesora, přesně ta samá minulost je postavená na lži a události, které chtě nechtě rozvířili jeho trápení jej zavanou až k jinému ztroskotanci a nastartují jeho pozdní (a poslední) romanci. Drama The Humain Stain se drolí do několika relativně rozsáhlých flashbacků, které postupně skládají příběh muže, vyvrcholící doslova antickou tragédií. Ačkoli film disponuje několika zvučnými a spolehlivými hereckými představiteli, zručnou režií veterána Roberta Bentona a mojí oblíbenou skladatelkou Rachel Portman, těžko jsem se do příběhu dostával a emočně zůstal takřka prázdný. Škoda.. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Že Nicole nebyla sexy? No právě naopak. V tílečku, s cigaretu v ruce, byla fakt hodně sexy, když pominu to, že dělala uklízečku. Ale na to sere diskžokej. Řekl bych dokonce, že po dlouhé době se mi fakt líbila (jestli ne nejvíc). Hopkins byl taky fajn, ale celej film jsem nemohl přijít na kloub tomu, jak se dvěma černochům může narodit bílej - taky jsem si chvíli myslel, že to je žid a ti jeho rodiče nějací moc tmaví židi, asi opálení jeruzalemským sluncem, nebo tak něco. A on místo aby se bránil proti narčení z rasismu, tak nechtěl přiznat barvu... :))). Děj z minulosti se mi tam moc nehodil (jako dějově jo, ale atmosféricky ne). No a Ed Harris, kterýho jsem jenom s problémama rozpoznal a kterej byl fakt hodně zápornej, to byla lahoda. Fakt hustej jedinec. Zato Gary Sinise byl takovej "já až půjdu kolem, tak vám provrtám nohu zubní vrtačkou, abyste si mě všimli nebo ze mě nepošli". Ale tak jako jo. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Jakkoliv mám rád Anthonyho Hopkinse i Nicole Kidman, do tohoto filmu a hlavně do rolí, které dostali, se mi nehodil ani jeden z nich. To takoví Gary Sinise a Ed Harris, ti byli mnohem přesvědčivější. Příběh Colemana Silka je opravdu dosti nudná záležitost a já přemýšlím, jestli jsem A.H. někdy viděl hrát v podobné mizérii. Asi ne. Nejlepší (a vlastně i pravděpodobně jediná pořádná) scéna - Hopkins a Sinise tančí. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Trochu pomalejší, trochu komornější drama, které mě díky nepříliš kladným komentářům příjemně překvapilo. Film řeší závažný problém současné (vlastně řeší stálý problém) americké společnosti - rasismus. Téma přitažlivé jak pro diváky, tak pro kritiky. Vynikající herecké výkony bez výjimky zvedly kvalitu filmu o několik řádů, Hopkins si s velice charismatickou postavou porozumněl náramně a Nicole Kidman dokáže i zprvu nepřitažlivou postavu zahrát jako přitažlivou. Ed Harris se objevil jen na pár minut a i přesto dokázal většinu osazenstva přehrát rozdílem třídy. Jak on to dělá, že všude na sebe strhne nebývalou pozornost (ve Skále navždy změnil pohled na filmové záporáky, kteří již nemusí být pouze špatní... v Nepříteli před branami působil sympatičtěji a tak nějak více cool - nerad to slovo používám - než Jude Law a opět to byla záporná postava... v Čisté duši a Dějinách násilí všechny mrknutím oka přehrál..) Kdo ale překvapil, je Gary Sinise. Ten podává nejlepší výkon ze všech zúčastněných a nejspíš nejlepší herecký výkon své dosavadní kariéry. Hudební stránka nebyla špatná, ale vadila mi monotónnost melodická i rytmická. Dokonce jsem si neodpustil hlasité zasmání během docela vážného rozhovoru, když matka říká Wentworthu Millerovi, že se chová jako vězeň. Vzhledem k jeho pozdější roli v Prison Breaku jsem prostě nemohl jinak. Co říci závěrem? Určitě po tolika kritických komentářích příjemné překvapení. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

ALE NOTAK! Tenhle film má poměrně zajímavý děj a zároveň ty nejlepší herce (Hopkins, Harris, Kidman, Sinise). Proto vůbec nechápu, jak mohlo vzniknout tohle... Celý film je šíleně nudný. Nemá spád, žádné "odrážející" momenty, které by činily snímek zajímavým - děj je zkrátka přesně nalinkovaný od začátku do konce - což je opravdu ubíjející. A co je vůbec nejhorší? Všichni výše jmenovaní herci působí, jako by byla "Lidská skvrna" jejich první hereckou zkušeností. Nepřekonatelný Anthony Hopkins je nevýrazný, jindy milá Nicole Kidman působí až neuvěřitelně nesympaticky, charismatický Ed Harris se objeví sotva na deset minut a můj soukromý miláček Gary Sinise má zajímavou roli, ale velmi málo prostoru. Poslední dva zmínění herci jsou záchranou celého filmu... Takže je mi líto, ale jediné, na co budu RÁDA vzpomínat, je roztomilá a originální scéna, ve které Anthony Hopkins tančí s Gary Sinisem ("Tanči se mnou! Neboj se, nechci tě sbalit.") a naprosto dokonalý závěrečný rozhovor mezi Gary Sinisem a Edem Harrisem - KRÁSA - ten mě opravdu fascinoval! ()

Galerie (52)

Zajímavosti (4)

  • Na severoamerickém kontinentu debutoval snímek během víkendu 31. 10. – 2. 11. 2003 v limitovaném počtu kin (160) a z diváků vydoloval 1,08 mil. dolarů. V promítačkách se udržel až do začátku února 2004 a celkově si odnesl 5 381 227 dolarů. (imro)
  • Režisér Robert Benton vstoupil na filmové plátno scénáři k úspěšným projektům jako Superman či Bonnie a Clyde s Warrenem Beattym a Fay Dunaway. U slavného díla Kramerová vs. Kramer je uvedený kromě scénáře také v kolonce režie. (imro)
  • V úvodní scéně, když hraje Anthony Hopkins žolíky, popíjí se svým protivníkem lahvový Pilsner Urquel. (dandislav1991)

Reklama

Reklama