Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Syn lovce duchů si vytvoří pouto s měňavkou chu-li ťing. (Netflix)

Recenze (52)

Naushika. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Steampunk nesnáším, ale steampunk na Tchai-wanu a s koloniálním tématem je aspoň neotřelý. Dějově i esteticky mi to ale přišlo přeplácané, navíc ZASE TY KOZY, tedy lépe řečeno male gaze utržený ze řetězu (sexuální násilí není sexy, násilné zmasakrování ženského těla v kyborga není sexy, pomsta za znásilnění není sexy... takže proč je to všechno nakreslené a natočené tak, aby to bylo sexy?!). Pár bodů k dobru za ten politický rozměr s robo-démonem jako ztělesněním asijské fúze tradice a modernity, která nakonec kolonizátorům vytře zrak. Ale celkově opět smíšené pocity. ()

diccon odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Desiva propagandisticka WOKE hromada shitu. Soudruzi, komu z vas prijde, ze postavy a pribeh tady maji hloubku, podivejte se na 30 pripadu Honzy Zemana, to budete teprv cumet na drat. Dojemny jakoze steampunk pribeh o perverznich obtloustlych BILYCH Anglicanech vykoristujicich male Cinanky a jejich neboha strasidylka zijici v souladu s prirodou, ktera pro sve zvrhle sexualni poteseni meni anglicti usurpatori na cyborgy. Dafuq??? REALITA: Cina nebyla behem svoji historie mezi velkejma imperiema zadnej beranek (snad s vyjimkou posledni dynastie Cching) a behem dvacatyho stoleti vyprodukovala takovy speky jako kulturni revoluci, "Velky skok kupredu" a nekolik desitek milionu mrtvejch. Dneska drzi vesely primat v mire prirodniho znecisteni a obchodu s lidskymi organy (sic!), ktery zhusta pochazeji od nepratel rezimu (ze kterych se rozhodne nestavaji cyborgove, ale bezejmeny mrtvoly v dire nekde na skladce). Anglickej Hong-Kong byl cely 20. stoleti jedinym svobodnym uzemim v tyhle casti kontinentu a navic diky Anglicanum taky uzemim nejbohatsim. Vyprodukovat takovou megasracku par let po protestech obyvatel Hong Kongu proti totalite zavadeny z Pekingu, ktery Cinani rozehnali strelbou ostrejma je Platonska idea slova "chucpe". A je dost desivy, kolik hodnoticich se tady nad timhle ideologickym odpadem teteli blahem. Libi se vam taky Triumf vule, Zid Sus nebo film Gottwald? To by mel vazeni, protoze to je stejna hromada vylhanyho balastu. ()

Reklama

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za co má prosím tento díl 81 %? Líbil se mi začátek. Kdyby byl v tomto duchu celý díl, tak by měl u mě větší úspěch. Animace se mi moc nelíbila. Za to se ale snažím hvězdy nestrhávat. Je to extrémně subjektivní dojem a navíc i takto, pro mě, škaredá animace musela dát jistě spoustu práce. Tady jsem se už nějaké klády dočkala…. ale… Líbilo se mi ťamánkovo strojírenství a konstrukce, které vymyslel a vyrobil. Jinak mi tento díl nic moc neříkal. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mladý Liang sa spolu zo svojim otcom vyberajú na lov mytologickej ženy, ktorá očarovala kupca z neďalekej osady. Liang pri love spoznáva Jen, ďalšiu z bytostí a spriatelia sa...Neuzavretý príbeh je jedna vec, moralizovanie druhá a ak k tomu prirátam že tento štýl animácie v japonskom štýle nepatrí k mojim obľúbeným tak zatiaľ najnižšie hodnotenie, aj keď steampunkový Hongkong určite očaril. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prolnutí dávných mýtů se stampunkem v krásné animaci. Nadpřirozená bytost ztratila vlivem lidské techniky svá kouzla. Nedokáže už lovit, jen přežívat. Naštěstí je tu někdo, kdo umí kouzlit s technikou. Bytost vstává jak Fénix z popela a vydává se na lov. Žádný muž, vyžívající se v násilí, už nebude v bezpečí. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (3)

  • V 9. minutě chybí v jednom záběru postavám obličeje. (Duoscop)
  • Povídku původně napsal čínský spisovatel Ken Liu a byla vydána v jeho sbírce krátkých povídek „The Paper Menageri“. (NiWi)

Reklama

Reklama