Reklama

Reklama

Malý pitaval z velkého města

(seriál)
  • angličtina Minor Tales of Crime from a Major City
TV spot 13
Československo, (1982–1986), 14 h 8 min (Minutáž: 49–63 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Hrají:

Jiří Krampol, Ladislav Frej st., Michal Pešek, Pavel Zedníček, Josef Abrhám, Svatopluk Skopal, Jan Faltýnek, Vlastimil Hašek, Vlastimil Zavřel (více)
(další profese)

Epizody(15)

Na televizní obrazovku se vrací detektivní seriál Malý pitaval z velkého města podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka se známými a populárními herci. Opět se budete moci setkávat s partou pražských kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích drobných i těch nejzávažnějších zločinů. U některých případů jim jde vše s úsměvem, u jiných do smíchu není nikomu, ani těm nejotrlejším. Skvělé herecké obsazení zajistí příjemnou zábavu i po letech. Vedoucím kriminalistického týmu je náčelník Břetislav Kubát (Ladislav Frej) a jeho podřízenými Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Libor Krejcárek (Jiří Krampol), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a nejmladší vyšetřovatel Jiří Otradovec (Michal Pešek). (Česká televize)

(více)

Videa (13)

TV spot 13

Recenze (302)

manonfire 

všechny recenze uživatele

"Když nejde o život(resp smrt)...jde o hovno." Pravidlo všeobecně lidské platí naprosto ukázkově i v oblasti kriminálních seriálů. A tady jde o smrt jen v každém řekněme čtvrtém-pátém díle. Sledovat totiž hodinu jak se celý policejní aparát pouští do nerovného boje s fantomem aranžérem výloh Ovoce-Zelenina, nebo zápolí s bestiálním zlodějem papagájů...chce vskutku pevné nervy. Scénář je dejme tomu průměrný, koukat se na to jistě dá, ale Dietl by určitě zvládl jít více do hloubky, pokud by mu to formát seriálu umožňoval. Vtipné je, že s výjimkou Freje vidíme v epizodních rolích věhlasnější a lepší herce(Hrušínský, Kemr, Preiss, Čepek, Sklenčka), než jsou ti, co vedou každodenní vyšetřování. Koumák Zedníček není vtipný, spíš obvykle to otravný. Silák Krampol je prostě mimický svéráz, ale jeho dramatické schopnosti jsou mizivé. Šmoulinka Pešek je výstavní opak mužnosti. Alespoň že Taťka šmoula Hašek si střihl asi svou nejlepší roli.60% ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Před pár lety jsem viděl první 3 epizody v televizi a seriálu jsem dal 1 hvězdičku. Po letech jsem na youtube natrefil na nějaký novější epizody a hodnocení jsem zvýšil na 3 hvězdy. Teď mam chřipku, tak jsem se poctivě podíval na všechny díly a napíšu pár slov ke každýmu dílu zvlášť... 1. série (1982): 1. díl Aranžér Vyšetřujou se vykrádačky obchodů, do kterejch se někdo dostává přes výlohy. Většinu času akorát sledujete Krampola, jak si píchá vlaječky do mapy a nebo nekonečný čekání na to, jestli zazvoní telefon. Pro mě jeden z neslabších dílů. 20% ~ 2. díl Milenec Zedníček vyšetřuje ukradenou vejplatu a náhodou při tom odhalí nějaký podvody s bytama. Taky takovej díl, kterej mě moc nezaujal. 30% ~ 3. díl Benjamínci Tenhle díl si nějak moc nepamatuju, ale vim, že tady hodně prostoru dostal Michal Pešek, kterýho fakt nemam vůbec rád. Po tomhle dílu jsem to vzdal, když to běželo v televizi a na další díly jsem se už nedíval. 20% ~ 4. díl Včelař První 3 díly stály celkem za hovno, tenhle díl se mi líbil. Konečně se trochu víc ke slovu dostane Vlastimil Hašek, kterej mi hodně připomínal detektiva Columba a pro mě byla jeho postava v celym seriálu nejzajímavější a nejsympatičtější. 80% ~ 5. díl Cyklista Krampol hledá bílou škodovku s rozbitym zadnim světlem. Docela mě pobavilo, když se ptali v prodejnách, jestli je někdo nechtěl podplatit, když sháněl to světlo. A prej: "To zkoušeli všichni :-)" Jinak tady je ta slavná honička, kdy Krampol na Jawě honí užovku. V podstatě je to asi "nejakčnější" scéna z celýho seriálu. Tenhle díl je sice takovej naivní, ale pobavil mě. 60% ~ 6. díl Jupiter Tady je snad poprvé trochu zajímavější záporák - Bartoška jako zloděj starožitností. Sice se to trochu táhne, ale závěrečnej výslech se vydařil 70% ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Malý patlal je vlastně takový skanzen komunismu resp. tehdejší policie, která se jmenovala VB neboli Venca s Bohušem. No, a Venca s Bohušem řešili takové ty drobné přestupky, které opravdu nebyly tehdy tak hrozné jako třeba stalking, tunelování, podraz na zákaznících apod. Venca s Bohušem totiž věděli hovno o kriminalistice a tak furt někam telefonovali, jestli někde není jejich šéf, který umí psát, že by jim vlastně řekl, jak mají dále postupovat a o tom je celý seriál Malý patlal z velkého města. A kdyby nebylo pachatelů, kteří se ze samého strachu před vládnoucí garniturou nechodili radši sami udat, Venca s Bohušem by nic pořádně nevyšetřili. Jedna hvězda patří možnosti vidět některé mé oblíbené herce v komické roli a za udržování v bdělosti při nechtěném vzpomínání na onu šílenou dobu. ()

Rosalinda 

všechny recenze uživatele

Jako malé holce se mi seriál líbil, tak jsem uvítala znovuzařazení do programu České televize. Z dnešního pohledu je to celkem nuda, ale seriál to byl dobrý a dobře obsazený s dobrou hudbou, takže svým způsobem je stále docela dobře koukatelný. Hodnocení ponechávám jako nevybočující průměr. Takže dobré... ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Já v té době byl mladý, pro mě je velká zábava se dívat na policajty jak jezdí škodovkama a wartburgama a kvílej jim gumy. Taky mě zaujala obyčejnost těch případů. Vykrádačky, podvody s valutama, u toho všeho jsem byl.  Jedině opravdu drsnej díl je se zmizelým Sedláčkem, kde si Ota Sklenčka a Kratina opravdu zahráli. Sympatická je tam role Rudly, co má notes a zná všechny zloděje z Prahy. Velmi vtipný mě připadal díl o kunsthistorikovi Bartoškovi, jak vysvětluje italskou výslovnost policajtům. Celkově myslím, hezká sonda z hlubin kriminalistiky komunismu, stojícící na pevných základech českých profesionálních herců. Tohle už nikdy nikdo nenatočí, zatímco určitě se natočí 2880. díl Ordinace v růžové zahradě, kde se naprosto nic nepovedlo. Zde se povedlo mnoho. ()

Galerie (419)

Zajímavosti (91)

  • Když volá Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek) paní Tesaříkové (Květa Fialová) z telefonní budky, tak vhazuje do telefonu korunu, tu ovšem nevhodí dovnitř, ale zpětně ji vytáhne ven. (Kubyk23)
  • Vyšetřovatelé používají magnetofon ZK 140T z roku 1972, čtyřstopý monofonní kotoučový magnetofon. Vyráběný byl v licenci německého Grundigu polskou firmou Unitra ZRK. (sator)
  • Čenda (Josef Dvořák) má na své skříňce nalepenou samolepku s Míšou. Míša byl v té době velmi populární a oficiální maskot Letních olympijských her 1980 konaných v Moskvě. (Muffino)

Reklama

Reklama