V městečku Holly Springs běží život většiny obyvatel nezáludně a poklidně den za dnem až do okamžiku, kdy režisérka místního amatérského divadla, Camille najde svoji svéráznou tetičku Cookii zastřelenou v její posteli. Na místo činu se dostaví dobrácký šerif Tucker, jenž má najednou řešit největší případ své kariéry. Kdo z lidí, které dobře zná, mohl zabít Cookii, kterou měli všichni rádi. Byl to její věrný přítel Willis, některá z jejích podivínských neteří, barman Theo anebo rybář Manny? Vedle nich důležité místo v ději hraje šerifův nemotorný pomocník Jason, jenž má milostný románek s Cookiinou vnučkou Emmou, která již delší dobu provokuje policii svými přestupky... (Česká televize)

sedm.1

U Altmanových filmů jsme zvyklí na spoustu hereckých hvězd(v menších i větších rolích),na výborný scénář,a na příběh,který nemívá zrovna strhující spád.Tento snímek není vůbec žádnou vyjímkou,ba naopak! ()

kaygen.it

Moc pěkné. Další brilantní altmanovská vychytávka s nádherným jemným vtipem a skvělými herci, která je napsaná s lehkostí a z radosti. ()

Lukoye

Určitě nikoliv jasně špatný film. Akorát hodně nudnej a celou dobu o ničem. Kdyby alespoň využil atmosféry malého městečka a budoval film na atmosféře, ale takto je z toho zamotané drama bez vyrazných momentů. Přiběh o potížích a zamatcích jež se objeví, nebo je spíše někdo způsobí, po sebevraždě jedné staré tety jejíž sestřenice jsou strašné mrchy a dcera jedné z nich je naproti tomu úžasná. Sebevražda je špatně vysvětlena a její dezinterpretace ohrožuje pověst lidí jež jí měli nejradši a na koně s dostávají fuchtle jež se snaží využít vše co po ní zbylo. Close hraje mrchu skutečně přesvědčivě. Tyler mě hodně překvapila jaký má příjemný hlas, jemný, tíchý, mazlivý. Alespoň něco pozitivního se o ní dá říci. A taky její sestřih v tomto filmu je k pomilování. ()

Berry

Úplně obyčejná komedie, která by si určiě zasloužila lepší zpracování. Z herců hrála opravdu dobře jenom Glenn Close. Těšila jsem se na Julianne Moore, ale ta se moc nepředvedla, stejně jako Liv Tyler. ()

Mocoft

No ze začátku trochu pomalejší rozjezd, ale nakonec mě to hodně chytlo. Způsob vyprávění je poetický, ale přitom hodně ze života. ()

Bluerider

Příjemný film zalidněný typicky altmanovskou mozaikou postav a postaviček a barvitě vykreslující lehce pitoreskní prostředí jižanského maloměsta, kde se tak trochu zastavil čas (člověku se maně vybaví důvěrně známé postavy z Twainových Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna - dobráčtí obecní vašnostové, hodný starý černoch, adeptek na tetu Polly by bylo hned několik a nezbedný Tom Sawyer je děvče...). Film ovšem charakter barvitého ale poněkud plochého obrázku po celou dobu neopouští, jednoduchý děj plyne téměř bez zvratů a napětí ke šťastnému konci, pseudokriminální zápletka je od počátku průhledná a tajemství se odhalují snad jen ve spletitých rodinných vztazích mezi postavami. Prostě hezká podívaná s dobrými herci, která potěší milovníka jižanské literatury, ale nic víc. Podobně laděný Gosford Park dopadl mnohem lépe. ()

Rathe

Ohlasy, co se ke mně dostaly, byly strašně pozitivní - jak je film skvělý, vtipný atd.. No já jsem to tak sluníčkově zase neviděl (takže v tomhle ohlasu jsem byl trošku zklamaný), ale jinak je to průměrné dílo. Člověk se pobaví poblázněnou Glenn Close. A je vtipný, jak se ty městečka znají mezi sebou a jsou vlastně jedna velká rodina (teď samozřejmě nemyslím rodinu Hewittů). ()

Evosheek

Skvělý a jedinečný režisér, vtipný scénář, příjemná kamera, vynikající herecké výkony. Šílené pohledy Glenn Close, prostoduchost Julianne Moore, potřeštěnost Chrise O'Donnella či pohodovost Charlese S. Duttona. Při sledování filmu jsem se příjemně bavil a volné tempo vyprávění vprvní půlce filmu mi naprosto vyhovovalo. Takže 100%. ()

Sejkorka

Nic moc, když je to od Altmana. Příběh , resp. scénář výborný, ale provedení něco chybí. Jakoby děj obklopovala prázdnota, to nemůže být účel. Jsou tu střípky, např. Glenn Close (Osudová přitažlivost) hraje tu bezcitnou mrchu tak, že se člověk nesoustředí na nic jiného, aby ji její plán nevyšel. Výborná je jako vždy Julianne Moore. Naopak, velmi mě zklamala Liv Tyler, tady je to úplně o ničem. Její postava nemá duši, jen něco povídá, usmívá se, je tajemná, ani se nedozvíme, proč má tu modřinu na tváři. Kdyby aspoň bylo víc vidět, co se děje za dveřmi, kam si pilně odskakuje s tím přitroublým policajtem. Ještě, že nakonec dobro zvítětilo. ()