Zdánlivě komplikovaný příběh o pátrání po vrahovi dvou mrtvých, kteří jsou zprvu nalezeni, aby krátce nato opět zmizeli, slouží samozřejmě především k tomu, aby se diváci upřímně bavili, jednak peripetiemi nalezených "řešení", ale hlavně situacemi, do nichž dostává paní Piperová celý vyšetřovací tým svojí neúnavnou činorodostí a zasahováním. Ať se snaží komisař Baxter sebevíc, jeho vyšetřování je stále narušováno její "pomocí", která pramení nejen z jejího pocitu důležitosti, ale i z faktu, že před mnoha a mnoha roky měla s tehdy mladičkým Baxterem poměr. Řemeslně dobře zvládnutá zápletka i vtipný dialog, spolu s komediálním herectvím Jiřiny Bohdalové by měly být zárukou diváckého úspěchu této televizní adaptace. (oficiální text distributora)

lake-lake

záporem televizních inscenací bývají papundeklové kulisy, u nichž panuje obava, že zpoza nich každou chvíli někdo vybafne. u paní Piperové to vůbec nevadí, naopak, bafání a úleky jsou příjemné ()

ostravak30

Neumím si představit, kdo by lépe zvládl zahrát Piperovou než Jiřina Bohdalová. Je to právě její herectví, které baví nejvíc. Ale zrovna Václav Postránecký kupříkladu také skvělý. Přiznám se, že studiové televizní hry předstírající děj v dalekém zahraničí, kterých bylo v devadesátkách kupa, mi zrovna sympatické nejsou. Nicméně neustálé zasahování do vyšetřování a v podstatě i určování směru, mě docela pobavilo. Není to komedie na utírání slz, ale zase je to příjemná oddychovka na nedělní večer nebo deštivé odpoledne. ()

Pitryx

Na televizní hru to bylo zbytečně zdlouhavé. Ale jinak se na to dívat dalo, ale podruhé to opravdu nemusí. Postav jako na orloji a je třeba skutečně dávat pozor na to co se děje. Tedy, ona je to konverzačka, takže je třeba mít nastražené uši, jinak se divák v ději snadno zamotá.  50 % ()

honzic

Bohdalová až přehrává a má to plno nelogičností, každopádně to není špatná krimi komedie. Hodnocení: 60 % ()

Aidina

Poslouchat za dveřmi, to se musí umět. A paní Piperová je v tom hodně dobrá. Když je třeba i na strop vyleze, aby měla nejen dobrý sluch ale i ostrý obraz. Ale jinak celkově je na zabití. Z někoho takového by se musel každý zbláznit. Jiřina Bohdalová ve své roli dokonalé znalkyně místních poměrů a neúnavné zasahovačky do policejního vyšetřování zcela exceluje a ostatní hráče nechává hodně vzadu. Zelenka prostě ví, co umí. ()

lapatata

To, co zde Bohdalová předvádí, tak si představuju pojem "herecký koncert". Navrhoval bych, aby tuhle inscenaci dávali každý rok na Silvestra v hlavním vysílacím čase, protože lepší televizní zábavu v tom nejlepším slova smyslu si neumím představit. ()

MATH

Skvělé, paní Piperová je skutečně člověk, kterého bych zabil sám. Výborně jsem se pobavil. Chtělo by to zase nějakou reprízu. Postránecký a Hrušínský jsou v tomto snímku také velmi dobří. Doporučuji! ()

Hombre8

Půvabná komorní kriminálka, říznutá komedií, původně zpracovaná jako divadelní hra. Na jevišti, se stejnými herci, by to byl nezapomenutelný zážitek. Bohužel dnes už nereálné. ()

omega_SK

Jiřinka fakt válí. Vlastne je to celé o nej. Všade jej je PLNO. Zvyšok je tam fakt iba do počtu, pretože to pani Bohdalová do slova a do písmena " VALCUJE ". Inscenácia ktorá sa dá pozerať a čas pri nej zbehne. Neľutujem :) ()