Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (653)

Bachy 

všechny recenze uživatele

Po letech je to stále lepší a lepší. Jako malej jsem to měl jenom "hodně" rád, ale teď ságu žeru neuvěřitelně. Neuvěřitelně promyšlené, vypylované a navíc...pro mě, jakožto velkého fandu westernů lahůdka. Není to sice takový mozkový výplach jako díl druhý, ale to vše vynahrazuje 8 tisíc odkazů a 20 tisíc narážek. Doc. Emmet Brown sedí hrdě na židli v galerii nejkultovnějších postav. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Těžko uvěřit, že může vzniknout třetí díl, který je založený na stejném principu jako předchozí dva, a přesto nepůsobí natahovaně nebo nastavovaně. Trojka má stejné klady (i zápory) jako předchozí díly, ale většinu času funguje perfektně. Je tu několik nových nápadů, které ale nijak nevybočují a celá trilogie do sebe krásně zapadá. Jedna z mála trilogií, která si drží od začátku do konce svojí úroveň. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Nestáva sa mi často, aby som hodnotil filmovú trilógiu od začiatku až do konca plným počtom. Ale u Návratom do budúcnosti to jednoducho nejde inak. Od prvého až po tretí diel sú to všetko prvotriedne filmy. Najlepšie vo svojom žánri. Marty a Emmet nemajú chybu a predvádzajú v celej trilógií skvelé výkony. Neviem, či je pre mňa tretí diel najlepší. Aj keď je to už divoký západ, Robert Zemeckis to spracoval tak bravúrne, že ma to nemohlo inak ako nadchnúť. Chýbali mi však skvelé 50te roky. Tie sú v predchádzajúcich dieloch nezabudnuteľné. Hlavne v prvom to spoznávanie budúcnosti. Opäť teda za 5*. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Do třetice všeho dobrého, stejný koncept, jen jiné prostředí... Bude to fungovat? Ale jo, bude, jako zábavná oddychovka určitě. Ovšem ten svěží pocit originality z prvního dílu už se začíná pomalu vytrácet a divoký západ je také slabší než ta skvěle potrhlá představa budoucnosti z dílu druhého. Naštěstí, jak už tak bývá zvykem, situaci zachraňuje Clint Eastwood, třebaže zde vypadá úplně jinak (nenechte se zmást)... Celkově slušné završení trilogie, které mě ale zanechalo docela chladným, proto jen slušnější 3*. 6/10 ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Třetí díl rozhodně nezaostává za předchozími díly. Naopak vyniká velmi originálním a jako vždy propracovaným scénářem a hodně zábavným pohledem na divoký Západ. Robert Zemeckis společně s Michaelem J. Foxem a Christopherem Lloydem báječně zakončili jednu z nejlepších sérií, která kdy měla možnost spatřit světlo světla. ()

Galerie (160)

Zajímavosti (69)

  • Parná lokomotíva použitá vo filme je Sierra No. 3, no tento typ lokomotív sa začal vyrábať až v roku 1896. (m.a.t.o.)
  • Martyho (Michael J. Fox) hod kovovým obalem od koláče s nápisem Frisbie's Pies odkazuje na vznik sportu frisbee. Firma Frisbie Pie dodávala své koláče v kovových vaničkách na Yale, kde si s nimi pak studenti po snězení házeli. Nepřesností však je, že firma začala péct koláče až v roce 1887. (sluppka)

Reklama

Reklama