Darth Maul: Apprentice

Krátkometrážní / Fantasy / Akční / Sci-Fi
Německo, 2016, 18 min

Skupina Jediů je vylákána nouzovým signálem na odlehlou planetu, kde, jak se ukáže, musí čelit dosud neznámému sithskému lordu. Darth Maul podstupuje svoji závěrečnou zkoušku připravenou Darth Sidiousem, ve které musí prokázat nejen znalost Síly a dovednost v používání světelného meče, ale i demonstrovat, zda v sobě ještě najde špetku soucitu či slitování. (Tony-Z)

burg

Zpracované je to opravdu parádně. Ale když já v poslední době prostě nemám při téměř jakémkoliv souboji pocit, že bych se měl o jednoho (či více) z aktérů bát. Všechno je to jen děsivě na oko, i když profesionálně ztvárněno. ()

unic0rn

(spoiler) Ačkoli je minifilm sám o sobě vydařený, kvalitně zpracovaný, užíval jsem si ho a hlavně nám nabídl bližší pohled na život Darth Maula ve fázi, kdy se v něm ještě nachází kapka socitu a zábran, zjistil jsem, že mě čím dál více unavují a trochu i deprimují minifilmy a minikomiksy ze světa star wars, kde je již od začátku jasné, že v souladu s hlavní dějovou linkou nemají noví kladní hrdinové (obzvlášť, pokud se jedná o jedie) žádnou šanci na přežití a v tomto případě Darth Maul musí na 100% přežít. I přes to, že byl příběh předvíatelný a neměl prakticky jinou možnost konce, nepřišel mi zbytečný a musím říct, že na amatérský krátkometrážní film paráda! ()

Keks

Zajímavý příběh, který skvěle stojí sám za sebe. Na to, že to rozhodně nemohlo mít žádný velký budget tak efekty jsou přímo precizní a nebojím se říci, že jsou lepší než v Megažralok vs. Obří Chobotnice. Světelné meče vypadaly skvěle. V těch cca patnácti minutách se toho ani moc neřeklo, ale ono to vlastně ani nebylo potřeba. Vlastně tento Mini-Film je vesměs jeden velkej souboj a stojí to za to. Já si to upřímně užil více než třeba epizodu VII. Je to můj druhý Mini-Film co jsem viděl celý a jakožto fanoušek SW a prequelů to hodnotím 85% = 5 hvězd ()