Reklama

Reklama

Matt Hunter, bývalý agent tajné služby, žije v ústraní své chaty v Everglades na Floridě. Jednoho dne ho vyhledá jeho bývalý kolega – zpravodajec – a chce po něm, aby se vrátil do akce. Tajná služba má totiž podezření, že se do USA vrátil bývalý ruský terorista Rostov. Matt však nabídku odmítne. Netuší ale, že sám Rostov, kterého při jedné z posledních akcí nechal Matt žít, má zlé sny, ve kterých se mu objevuje právě Matt. Rostov se rozhodne, že dřív, než spustí svůj nový tajný plán, zabije Matta. Rostov se svými lidmi přepadne Matta v jeho chatě. Nenadálý útok však Matt přežije. Rostov se svými lidmi ale zabije Mattova přítele, Johna Eagla. Matt je naštvaný a nabídku tajné služby přijímá. Najde si jednoho z bývalých Rostovových lidí a dostane z něj, že Rostov chystá něco velkého. Matt po muži Rostovovi vzkáže, že nastal čas, kdy ho zabije. Mezitím se do USA nepozorovaně vylodila velká skupina Rostovových lidí. Ti vzápětí na pokyn svého šéfa, který chce ovládnout USA, rozpoutají sérii teroristických útoků, při nichž útočí na pokojné rodiny v jejich domech, vraždí obyvatele přestrojeni za policisty a všemi možnými způsoby se snaží vyvolat nepokoje. Když Rostov se svými lidmi a poskokem Nikkem zaútočí v nákupním centru, se zlou se potážou. Matt už totiž ví, kde chce Rostov zaútočit, a do nákupního centra vtrhne. Divokou střelbou vyřídí útočníky a poslední dva prchající teroristy pronásleduje v autě. Pomáhá mu při tom novinářka, která mapuje útoky Rostovových lidí. Mattovi a novinářce se podaří zachránit i ženu, kterou prchající teroristé vzali jako rukojmí. Spojené státy jsou otřeseny, do ulic najíždí Národní garda. To však teroristům nebrání v tom, aby se převlečeni právě za členy Národní gardy nepokusili zabít ještě více Američanů… (TV Prima)

(více)

Recenze (88)

choze 

všechny recenze uživatele

AMERIKA PŘIPRAVENA NEBYLA... ALE ON ANO! Od režiséra RUDÉHO ŠKORPIONA (a jiné cannonovsko-norrisovské klasiky MISSION IN ACTION) jsem tedy čekal víc, ale úplně špatné tohle typické cannonovské béčko let osmdesátých taky není. INVAZE DO USA vznikla rok po jiném invazivním titulu RUDÝ ÚSVIT a zajímavá je tady forma titulní invaze. Nejde totiž o anexi jako takovou, ale jen o řadu podvratných akcí ve velkých amerických městech (teroristé se např. převlečou za policisty, zmasakrují mládež na večírku a když přijede skutečná policie, přeživší mládežníci se na ni naštvaně vrhnou), které mají zažehnout vlnu nepokojů. Celé to na mě dělá dojem jako by v Cannonu (který ve stejném roce vyprodukoval i veleúspěšného AMERICKÉHO NINJU, v kterém měl původně Chuck hrát) měli hromadu nespotřebované filmařské pyrotechniky a chtěli se jí rychle zbavit. Po pomalejším rozjezdu se rozpoutá neutuchající ohňostroj, kterým se v teréňáku proplétá Chuck s kamenným výrazem a uzinou v každé ruce a se suchými hláškami na neochotně se pohybujících rtech likviduje teroristy jejich vlastními bombami. Obzvlášť komická je snaha scenáristy (kterému Chuck fušoval do řemesla) hrdinu heroizovat - na Chucka si neustále někdo otvírá hubu, aby se vzápětí zbitý šoural pryč, úpějíce "HAJZL JEDEN!". Byl ještě někdy v nějakém filmu padouch (zde krásně slizký Richard Lynch), který měl z hrdiny regulérní noční můry? Absolutní bomba je pak finále, ve kterém vyjedou do ulic desítky tanků Národní gardy a Chuck si to rozdá s hlavním záporákem v bazukovém duelu. Jinak král béčkových padouchů Billy Drago se tu k mému zklamání jen mihne v jedné jediné scéně. Fanouškům i odpůrcům reaganovského akčního filmu vřele doporučuji výbornou stránku www.ruthlessreviews.com/80actionguide.cfm ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

"Invaze do U.S.A." by se svým způsobem dala přirovnat ke "Komandu" nebo "Cobře" se Stallonem. Jenže tam, kde se Arnieho majstrštyk nebere až tak vážně a "Cobra" má minimálně alespoň dobrou atmosféru a charismatického Slye, toto béčko nabízí pouze hromadu nesmyslů a Chucka Norrise s extra těsnými džíny a permanentním výrazem sedmiletého haranta, jemuž někdo sebral hračky. Filmové postavy se objevují a zase mizí zcela náhodně a pár scén do děje filmu vůbec nepasuje. Jeden příklad za všechny: hlavní záporák Rostov zajde za dealerem v Miami za účelem prodeje ukořistěných narkotik. Jeho i přihlížející šlapku roztomilým způsobem zlikviduje (dealera kastrací, šlapku brčkem do koksem přeplněného nosu:-D a pak s ledovým klidem z místa činu odchází BEZ PENĚZ i BEZ DROG!!! V závěrečném finále Rostov poštve na Chucka celou svoji armádu, ačkoli předtím v televizi viděl, že by měl být Norris bezpečně za mřížemi. Poté následuje potyčka teroristů s národní gardou a Rostova s Norrisem. Poslední scénou, v níž náš HERO na záporáka zcela odnikud vytáhne zbraň hromadného ničení, si doslova koleduje o nějakou vypečenou hlášku. Víte jak to myslím, něco jako: "Chucku, to jsi tak rád, že mě vidíš, nebo máš v kapse RAKETOMET?" (o tom, že raketomety v tomto filmu není třeba nabíjet, snad ani nemá cenu se zmiňovat). Ne, že by to nebyla sranda... ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Opravdu zetkový trash, kde je špatně pomalu všechno. Chuck Norris nehraje, ani pomalu nemluví, záporák je král béčkařů 80-90. let Richard Lynch, na Ameriku útočí armáda teroristů a režisér nezvládá. Zito natočil před tím dva slashery, takže se první půlhodiny dostavuje slasherová nuda, vše se odehrává v noci a nechybí ani klišé o užívajícím si páru, který je něčím zabit jako předzvěst útoku. Za brutální a nekorektní akci dávám dvě hvězdičky, ale upřimně natočit něco tak velkolepého jako útok tanků a pěchoty na zakuklené teroristy, aby to vypadalo směšně to se povede málokterému režisérovi. Bazukový souboj na konci u toho jsem se už fakt vyprskl smíchy. ()

c.tucker 

všechny recenze uživatele

Prostě klasická šílenost, kdy se nehodnotí podle hlavy, ale podle srdce. Čenda Noříš si to dával jako největší bourák, Ingram MAC-10 v každé ruce a solí to teroristům ani se u toho nechumelí. Sám jako jeden chlap zabil 29 lidí, teda to co jsem napočítal, dále tam umřela ještě hromada lidí, hlavně v závěrečný přestřelce, ale ze to Chuck už nemohl. Neklasický závěrečný duel s Richardem Lynchem na protitankové zbraně je klasa. P.S. Kolik má ruční protitankový systém v zásobníku raket? Tady jich měl asi 6 (ale tim číslem si nejsem jistej). :-D ()

Torgal odpad!

všechny recenze uživatele

Dávam "odpad!", hoci som videl len úvodných 30-40 minút. Pochybujem však, že by sa môj názor po dopozeraní nejak výraznejšie menil. To, čo som videl bolo tupé a bohužiaľ totálne nudné, takže som pri tom zaspával. A to je to najhoršie čo môže film takého typu stretnúť. Pritom film mal všetky predpoklady stať sa výživným zdrojom zábavy - Chuck Norris v najlepšej forme, Billy Drago a produkcia z dielne Cannonu (=veľa zbraní, výbuchov a béčkovej akcie). Výsledok ma jednoznačne sklamal (aj ten Drago tu bol len v jednej scéne). 1+/10 ()

Galerie (115)

Zajímavosti (10)

  • Chuck Norris provedl většinu svých vlastních pasáží sám, a to včetně scény, kde visí na straně pick-upu, který jede přes kiosky v obchodním domě. (Mol)
  • Do role novinářky tvůrci zvažovali také obsazení Whoopi Goldberg. S tím však režisér nesouhlasil. (Fenk)
  • Společnost Cannon nechala ve střižně odstranit všechny příběhové prvky a pozadí postav, aby se film soustředil jen na akci a Chucka Norrise. (Mol)

Reklama

Reklama