Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

Rudinsky

Bol som VEĽMI milo prekvapený, dokonca na konci som mal dobrý pocit. Animák plný nadhľadu, švihu a vtipu. Začínam mať pocit, že Woody spoza mikrofónu zrejme čo to podotkol, čo sa možno odrazilo aj na filme. Takýchto "rozprávočiek" nie je na svete veľa. Treba si ju všimnúť. ()

xaver

Pokud Woody Allen nedrží režisérskou taktovku, tak se na to dá koukat. Anomovaným filmům moc nefandím, ale na tento film jsem se nechal přemluvit a nutno přiznat, nelituji.Dobře jsem se pobavil. Vtipné, svěží, nápadité. 4* si myslím zaslouží. ()

Seti

Asi nejlepší počítačový animák, co jsem viděl od Jak vycvičit draka. Skvělá sociální kritika totalitních režimů a kolektivismu pro nejmenší, zabalená do mravenčího pozlátka. Navíc velmi vtipné (spíš pro odrostlejší) a jako bonus Woody Allen v mraveništi (až jsem byl chvílemi přesvědčen, že musí být podepsán pod scénářem). Prostě jsem si Mravence Z náremně užil a můžu ho jen doporučit. ()

iXtr3m3

Bohužiaľ, napriek tomu že Toy Story 1 je staršie, tak od tohoto je to na míle vzdialené aj vtipom, aj spracovaním, aj zaujímavosťou pre deti, hodnotím síce po dlhých rokoch, ale žiaľ dcérka má len 5 rokov, takže skôr sa nedalo. ()

eagle-eye

Sympatický nápad a vcelku pěkný příběh. Pro mě problém, že nemám rád filmy vytvořené na PC bez herců, druhý problém uchylák Allen. Ano, bohužel jsem viděl originál...:-((( ()

wosho

Inteligentní animák, jenž než na vlezprdelkování dětem sází na inteligentní humor pro dospělé. Navíc spoustu postaviček namluvilo prvotřídní herecké obsazení, třeba Sly dokonale paroduje sebe sama a třešničkou na dortu je samotný Allen. ()

Hanys_

Výborný animák. Ba co - možná jeden z nejlepších, jaké jsem viděl. A zraje u mě jako víno. Jasných 5. ()

Paity

Mravenec Z je jedna z nejpodařenějších animovaných zálěžitostí, které kdy byly udělány. Osobně se mi líbili hlavně ty scény s kapkami vody. Ale i přeběhově to bylo povedené, což je stěžejní. Rozhodně pro rodinné posezení naprosto ideální. ()

Stružák

Mravenec Z mě nakonec docela příjemně překvapil. Pár vtipných hlášek, odkaz na Pulp Fiction a skvělý dabing (v originále) způsobí, že se člověk u filmu skutečně baví. Obzvlášť jsem si vychutnával každé slovo samotného Zeta, který jakoby svým chováním přesně vystihoval postavy, které hraje ve svých filmech Woody Allen. Těžko říct, jestli Mravenec Z byl šitý na míru pro Allena, nebo jestli až Allen vnesl postavě to své "já" – každopádně je to velká zábava. Prostřední část filmu je trošku nudnější, ale i tak se jedná o nadprůměrný animák. ()

farfalla

Přemýšlivý, neurotický mravenec Z promlouvá hlasem Woodyho Allena. Svěží film s dobře vykreslenými netuctovými postavami. Tak jako Allen ve svých filmech z New Yorku se snaží pochopit smysl dění kolem a dát svému životu řád, tak i Z se snaží vyznat ve svých pocitech a mít svůj vlastní život. Což je v perfektně efektivně řízeném mraveništi téměř nemožné. Někdy stačí náhoda, někdy pevné přesvědčení a někdy pomoc od přátel. Z se k tomu více-méně prokecá, ale podaří se to. Keep your high hopes! ()

Sayko

Na svou dobu celkem dobrý začátek DreamWorku. Dnes by se dětem animace už nejspíš nelíbila, ale já to v té době žral.. Pokud máte k animáku dobrej dabing, tak už jde všechno samo! (pochvala pro dabéry mrk mrk...) ()

Petr.Kocfeld

Animovany pribeh o mravencich si me docela ziskal...Je trochu ve stylu Zivot brouka.Tento snimek je velmi dobry.75 procent!A to animaky zase tolik nemusim.Tento pribeh je vsak hezky a originalni. ()

Radim

Úroveň animace sice dnes už tolik neohromí jako v době vzniku, na tom ale, naštěstí, film nestojí. Svižné a vtipné. ()

Abiosis

*MRAVCE OD A PO ZET* Z dnešného pohľadu grafika pôsobí už mierne kostrbato, ale stále dostatočne atraktívne na to, aby ju potenciálny divák hneď nezavrhol. Veľkým plusom príbehu je, že vyčnieva z radu animovaných filmov absenciou snahy o zakomponovanie veľkého množstva gagov tak, ako to poznáme z dnešných rozprávok. Postavy sú nenútené, zbytočne sa nesnažia vtipkovať za každú cenu a všetko, čo povedia, pôsobí inteligentne. Postavičky mravcov majú taktiež črty hercov, ktorí ich nadabovali, čo najlepšie azda vidieť na postavičke Weavera, ktorého nahovoril Sylvester Stallone. Subjektívne mínus dávam postave Z - hlas Woodyho Allena bol pre mňa neprekonateľnou prekážkou: Woodyho tvrdý newyorkský akcent, jeho nosový hlas, jeho vedomé zajakávanie sa, to všetko ma veľmi iritovalo a otázkou je, či by dabing v tomto prípade nebol pre mňa ľahšie stráviteľný. Verdikt v 1 vete: Celkom vydarená rozprávka o mravcov a ich intrigách, avšak na pozadí nie príliš zaujímavého príbehu. 02.05.11 ()

Hanes88

Velice zajímavý, pěkně zpracovaný film, který není vůbec zdlouhavý, jak to už někdy u některých filmů chodí. Vidím jedině samé pozitiva :-) ()