V 50. letech v Hollywoodu řádil Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti, pátrající po komunistech mezi umělci. Tento „hon na čarodějnice“ zasáhne i do života režiséra Davida (Robert De Niro) a jeho ženy. David se vrací do Los Angeles s vynikajícím scénářem. Netuší však, že i on je zapsán na černé listině podezřelých. Cítí houstnoucí napětí mezi kolegy a přáteli a ocitá se uprostřed složité hry, plné intrik a nenávisti. Davida sleduje FBI, je odvolán z natáčení filmu a nakonec je předvolán k výslechu. (HBO Europe)

rivah

Záslužná, byť opožděná reakce na řádění Výboru pro neamerickou činnost. Film vše podává decentně.(50%) ()

Riverin

Už nejaký čas sa snažím prísť nato čo napísať k tomuto filmu ale akosi nič neprichádzalo. A to isté môžem povedať aj o Vopred vinní. Nemastný neslaný. De Niro zle hrať nedokáže a dokonca sa tu ukázal ako dobrý herec i Martin Scorsese ale keď má scenár a réžia diery tak nepomôžu ani herci a zaujímavá téma. A ešte by som mala výtky k výprave, ktorá mohla byť omnoho pestrejšia a vypracovanejšia. Záver znie: Ak nemáte nič lepšie na práci a máte radi De Nira tak smelo do toho:) ()

kokofek

Excelentní Robert De Niro,vedle něhož už nikdo nemá šanci .Děsivé zjištění,že praktiky komunistů v 50. letech u nás asi odkoukali i v zemi, která se neustále prezentuje jako země s největšími právy pro každého jedince.Na druhé straně je dobré rozbourat teorii o tom, že je něco v politice černé a bílé. ()

marti

Bolo by mi milšie, ak by film skončil DeNirovou potupou a udávaním skutočných, či domnelých komunistov a nie patetickým deklamovaním o občianskych právach a slobodnej Amerike. Bolo by to ľudskejšie. Kto žil v socializme vie, aké bolo nemožné odolať každodenným tlakom režimu od prvomájových sprievodov cez fondy solidarity po rôzne schôdze a "súdružské" diskusie. ()

leafroller

Když vás oficiální státní komise nutí křivě přísahat, říkáte si, že jste asi v nějaké komunistické diktatuře. Když potom odmítnete a oni zařídí, že se vám zhroutí celý život, je tento dojem kompletní. Tento film je doslova po okraj nabitý snad všemi příklady vlivů tohoto zrůdného politického jednání, které bylo paradoxně motivované hlavně osobní publicitou jednotlivých inkvizitorů. Potíž je v tom, že se o žádnou komunistickou diktaturu nejedná, jedná se o světové šiřitele svobody a demokracie.....Spojené státy americké. ()