Šówa genroku rakugo šindžú

• Japonsko 昭和元禄落語心中 (více)

Série(2) / Epizody(25)

Recenze uživatele Terezinka198 k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Jak popsat zážitek, který jsem z tohoto (opravdu hodně krátkého!!!) anime měla? Nemožné.. Nemám slov. Už první díl mě hodně zaujal. Animace a soundtrack překrásné.. Nevídané prostředí.. Postavy sympatické (až na jednu nejmenovanou dámu, kterou mám chuť zaškrtit... ale mám smůlu) a téměř všechny jsem si v průběhu příběhu prostě zamilovala.. Příběh působil realisticky, možná proto mě tolik pohltil. A překvapivě jsem se i několikrát zasmála. Přeci jenom - hlavní náplní příběhu byly humorné příběhy - rakugo. (některé byly opravdu povedené a já se nemohla přestat smát :) autoři se mi trefili do noty) Pro člověka, který toto slovo nikdy předtím neslyšel, se tak odkrývá nové dobrodružství. Yakumo mi přirostl k srdci a trpěla jsem s ním v průběhu 12. dílu. ("Just let go of that bitch, already!" křičela jsem na Shina.. ale ne. Tvůrci neradi poslouchají rady diváků :') *just crush my heart more, I really need it*) No, nezbývá nic jiného, než se zhluboka párkrát nadechnout, pustit si druhou sérii a zaposlouchat se do dalších příběhů od Yakumy. Určitě případným zájemcům doporučuji shlédnout. 10/10 a jedno z mála anime, které mi v paměti rozhodně zůstanou dlouho a ještě déle v srdci. ()

Sukeroku futatabi hen (2017) (S02)

Mé pocity krásně shrnul Scalpelexis, takže nemusím vypisovat úplně vše, co jsem měla na mysli.. Stejně skvělé jako první série. Znovu hodně silný zážitek, na který jen tak nezapomenu. Další skvělé anime, které mohu zařadit do těch, které s úsměvem doporučuji. Neodpustím si to a vyzvednu předposlední a poslední díly, které mě opravdu moc dojaly (dovětky při závěrečných titulcích byly prostě už moc i na mě). Opět nemohu najít slova, kterými bych popsala, co cítím po shlédnutí tohoto seriálu. Druhá řada nezklamala.. Ono se na to potom špatně zpětně dívá, když se v jednu chvíli smějete a pak si uvědomíte, že cítíte najednou prázdnotu, smutek... Prostě nádherné dílo, které mě jako jedno z mála skutečně dojalo. Za mě si proto vysloužilo opět 10/10 a místo v mém srdci. ()