Šówa genroku rakugo šindžú

• Japonsko 昭和元禄落語心中 (více)

Série(2) / Epizody(25)

Recenze uživatele q66 k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Drama z prostředí japonského divadla rakugo, nejlepší anime sezóny zima 2016 a obecně jedno z nejlepších anime, co jsem zatím měl možnost vidět. Vlastně jediné srovnání, které mě momentálně napadá, je Sennen Joyuu (česky Herečka tisíciletí) od Satoshiho Kona, a to je obrovský kompliment - už dlouho jsem neviděl nic s tak dobrým vyprávěcím stylem a příběhem - do té míry, že není vůbec nic, co bych mohl Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu vytknout. Dobré charakterové drama musí mít i dobré postavy - v tomto případě všechny dostanou svoji dávku vývoje a hloubky, a autoři se vyvarovali archetypů, takže každý charakter má vlastní dobře napsanou osobnost. Produkční hodnoty jsou také na vysoké úrovni, a i když byl seriál vytvořen na průměrném TV rozpočtu, Studio DEEN z něj dostali maximum - zrovna u tohoto studia je to překvapující, protože nikdy nebyli známí pro produkční hodnoty (možná kromě osmdesátých a začátku devadesátých let, kdy produkovali věci jako Tenshi no Tamago a Patlabor) - vizuál plní svůj účel stoprocentně a impresivní je hlavně animace postav a mimika, která působí velmi přirozeně a doplňuje perfektní dabérské výkony. Hudba a obecně zvuková stránka nezaostává, OP je jeden z nejlepších tohoto roku. Takže jedinou výtkou je relativní absence závěru, ale to v podstatě není ani výtka, protože příštím rokem bude navazovat pokračování, na které se už teď velmi těším. Lepší 9/10 ()

Sukeroku futatabi hen (2017) (S02)

Druhá série Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu je jedním z těch vzácných případů, kdy pokračování ve všem předčí první část. I když první série patřila mezi to nejlepší, co minulý rok vzniklo, druhá série je dost možná zatím nejlepším anime seriálem vůbec (i když nic z toho by nefungovalo, nebýt základů položených v první sérii, která je efektivně prologem k té druhé) - mohl bych se tu zkusit rozepisovat proč, ale obávám se, že to není možné, protože to se prostě musí vídět - takže dám čistých, bezchybných 10/10 a nechám to tak. ()