Policejní tým S.W.A.T. vyšetřuje záhadnou VHS kazetu a objeví zlověstný kult, který má předem nahraný materiál, jenž odhaluje děsivé spiknutí. (mikki089)

Kudly4

Brrr .. z VHSek, jsem viděl pouze před šesti lety V/H/S/2, ale tohle už je úplně jiný level. Dobře jsem byl vystrašený, nádhera ! (Viděno v noci !) Ten ošuntělej retro look, se mi právě líbil, přidal hodně na autentičnosti. První povídka Storm Drain - 5* - hned v úvodu posranej až za ušima, nesnáším kanály, podzemní tunely, tohle bylo výborný a to finále ve zpravodajským studiu, parádní ! Druhá povídka Empty Wake - 4* - Pohřební ústav - smuteční obřad. Bylo jasné, že z té rakve někdo vyleze, ale to co vylezlo brrrrr, opět posranej až za ušima. Třetí povídka The Subject - 5* - Doktor, odborník přes mechanické protézy. Tohle bylo hodně slušný psycho a zárověň nejbrutálnější povídka, tohle byl mazec. V závěru, jak je pohled na posledního policajta s useknutou rukou, jsem jenom hořce polkl. (Timo Tjahjanto nezklamal). Čtvrtá povídka Terror  - 3* - asi nejméně strašidelná a malinko nudná, i když finále s upírem bylo taky dost ulítlé. Pátá povídka Holy Hell - Tu asi nebudu hodnotit, zásahová jednotka v nějaké budově, která dostala menší prostor vždy před začátkem dané povídky, závěr nám to jen vše dovysvětlí. Každopádně, za mě dost slušná podívaná, která asi nesedne každému, právě tím VHS formátem, u mě to byl ten hlavní pilíř pro vystrašení. Spokojenost, v budoucnu dám někdy opáčko a těším se na další kazety. (293. hodnocení) ()

Morholt

Sérii V/H/S jsem se kvůli FF formátu až dosud úspěšně vyhýbal, ale nejspíš to ještěpřehodnotím. Pořád platí, že pokud by byly jednotlivé povídky natočeny normálně, byly by, alespoň dle mého, mnohem lepší, ale i tak dokázali tvůrci vyčarovat v pár případech výborné kousky. Povídky 1,4 a zastřešovačka nejsou úplně mizerné, ale valnější než průměrný dojem na mě neudělaly. Ovšem příběh číslo 2 z pohřebního ústavu s dívkou a rakví uchvátí atmosférou, napětím a vymazleným vyvrcholením. A vůbec nevadí pomalejší rozjezd. No a trojka s šíleným doktorem, který si staví svérázné kyborgy, je vrcholem. Spousta akce, spousta gore a navrch parádní vizualizace robolidí či co to bylo. Tjahjanto je prostě démon. 80%. ()

borec999

The Subject(Timo Tjahjanto)-95%, Storm Drain (Chloe Okuno)-75%,Empty Wake (Simon Barrett)-60%, Holy Hell (Jennifer Reeder)-50%, Terror (Ryan Prows)-40%. Podobne ako vo VHS 2 aj tu Tjahjantova poviedka jasne vyčnieva nad všetkými ostatnými. The Subject ako príbeh o bláznivom doktorovi ktorému sa podarilo skrížiť človeka a stroj a vytvoriť z nich ultimátne vraždiace monštrá predstavuje nehoráznu nálož krvi,gore a odrezaných končatín so zbesilým tempom a asi jedinú poviedku s úplne prehľadnou kamerou. Perfektná chuťovka pre všetkých milovníkov podobných krvákov. Z ostatných príspevkov stojí za zmienku ešte prvý, atmosferická poviedka Strom Drain( ktorá hovorí o mýtickej bytosti Raatma žijúcej v kanáloch, kam ju príde v snahe o vytvorenie senzačného novinárskeho článku vyhľadať mladá novinárka s kameramanom) a ako tak ušla aj 2. poviedka z pohrebného ústavu (tá funguje pokým sa nezjaví onen mŕtvy, ktorý je viac na smiech ako scary). V závere však VHSke 94 ľahko dochádza dych- 4. poviedka Terror je nevýrazná, dejovo zmätočná a dosť nudná a rámcová poviedka je taktiež dosť o ničom (vlastne asi ako každá vo VHS sérii). Celkovo teda za lepšie 3* a 60%- po spriemerovaní všetkých príspevkov mi to na lepšie skrátka nevyjde. ()

Trevor

Prvý z tejto série som si vybral diel 94 a pravdu povediac ostal som celkom príjemne prekvapený, jednotlivé príbehy ako poznamenal Arsenal83 majú rôznu kvalitu, mňa osobne asi najviac bavil Terror. Nad niektorými príbehmi sa človek trochu pousmeje avšak ak to berie ako retro návrat k roku 1994 tak môže byť spokojný. ()

Astaroth12

Mňa tato časť príjemne prekvapila. Vôbec nič som od nej nečakal, lebo i keď prvá časť ma celkom bavila, jej pokračovania už tak nie. Ale tu sa tvorcovia prekonali. Lebo hned prvá poviedka nás zavedie do kanálov a tak tu je slušná ponurá atmosféra, temne tajomno i slušne spracovaná zrúdička. Škoda len toho, že obraz je úmyselne otrasný a to mi vadilo pri každej poviedke, okrem tretej, tam bol vynikajúci. Druha poviedka nás zavedie do márnice a i keď toho tu moc vidieť nie je, tak je neskutočne atmosférická a príbeh je celkom podarený. Tretia o šialenom doktorovi, jeho stvoreniach a policajnej jednotke bol rozhodne najlepší. Bolo tam veľa krvi, akčných scén prepracovaných transformerov. Tá mi naozaj sadla najviac, ako keby som sa vrátil do mestečka Silent Hill. Štvrtá bola slabšia. Pojednáva o nejakej vojenskej militaristickej jednotke, ktorá má nejakú tajnú zbraň. Nič sa tu zaujímavé nedeje až do finále. Tam je slušný zjav monštra i niekoľko gore akčných scén. Tak nakoniec som bol spokojný aj s ňou. Posledná poviedka, keď to tak môžem nazvať je celkom divná. Lebo na ňu poukazujú útržky v predošlých poviedkach a na konci je už len jej vyvrcholenie, ktoré som celkom nepochopil. Ale i tak spokojnosť, naozaj som nečakal, až také celkom vyrovnané poviedky. Myslel som, že keď bude aspoň jedna v pohode budem rad a, že skoro všetky boli také, tak to má prekvapilo. ()

• Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)
  • Členové SWAT týmu v povídce „The Subject“ používají útočné pušky HK 416 a brokovnice Benelli M3. Všechny tyto zbraně ale byly vyrobeny až dekádu poté (2005), než se odehrává děj (1994). (Guilemot)
  • Během jednoho hovoru je zmíněn Bill Clinton, což byl 42. prezident Spojených států vládnoucího mezi lety 1993–2001. (Duoscop)