Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

B!shop

Na film jsem se docela tesil a cekal jsem dalsi pubertackou komedii tocici se okolo vztahu a sexu a tu jsem sice vlastne dostal, ale nastesti vybocujici s rady. Sice se da lehce predvidat, kdo co udela nebo co se stane, ale film nastesti nesazi jen na pubertacky vtipky, ktery jsou tentokrat ale hodne zabavny, ale sazi taky na docela promakanej (na tenhle typ komedie) pribeh, takze i kdyz to je ke konci uz lehce protahovany, je porad na co koukat a sem tam tvurci pridou s nejakym fajnovym napadem. A hlavne musim pochvalit herce, Hirsch je perfektni slusnacek a Cuthbert je teda ultra sexy a je skoda, ze se vic neodvaze. Ale ja tu mam jinyho favorita, pana ultra cool porno producenta v podani Olyphanta, fakt jsem necekal, ze ma takovej komedialni talent a jeho postava je naprosto ultimatni drtic. Takze tu mame dobry herce, obstojnej pribeh, nejakej ten perfektni for, kterej nespada do zadnejch prdicich a zvracejicich humusaren a tematiku porna, takze lepsi 4*. ()

tron

„Pláž je pre debilov.“ Akoby som videl seba, pomyslel som si v prvej polovici. Postupne ma ale dobrá nálada opúšťala. Zaskočilo ma, že mnohé načaté myšlienky neboli dokončené. Napr. som čakal aspoň jednu scénu, v ktorej si bude Elisha Cuthbert „spytovať svedomie“ a vyjde najavo niečo o zranenej duši a o tom, že ju v detstve znásilnili. Asi som naivný, ale skutočne som čakal trochu psychológie, ktorá by sa hodila do príbehu o mladučkej pornoherečke nachádzajúcej pravé katolícke hodnoty. A ono nič. Čakal som teda aspoň poriadnu komediálnu smršť. Ani tá sa však nedostavila, česť výnimkám. Tak som očakával aspoň svojráznu (predsa len, chodiť s pornoherečkou...) romantiku. Zasa nič. A keď som si už-už myslel, že som sa dočkal aspoň nakrúcania porna počas maturitného plesu, zostal som v závere výsledným „pornom“ zaskočený rovnako, ako Timothy Olyphant. ()

Xmilden

19letý Emile Hirsch vcelku suveréně táhne tuhle Hollywoodskou limonádu, která s blížícím se koncem přecejen prokáže kvality. Filmu nejvíce dominuje povedený soundtrack. Timothy nepřehlédnutelný. Škoda že Elisha neprokázala více svlékací odvahy. Překvapení na závěr. Asi to tak nějak celé prostě mělo být. 70% ()

H34D

Na začátek je třeba poznamenat, že jakkoliv se Luke Greenfield snažil nesklouznout k povrchní komedii pro náctileté (viz. oficiální text distributora), občas se k ní přeci jen nebezpečně přibližuje ("Eli, I like this girl... But you can still like her with your penis inside her"), naštěstí rozdíly zde přece jen jsou. The Girl Next Door má inteligentnější a hlavně citlivější humor, bez jakýchkoliv zbytečných nechutností, které by jej mohly degradovat na úroveň Prciček. A mimo jiné díky tomu také lépe vynikne romatická složka, která pak nepůsobí tak lacinně, jak by se u teen komedie mohlo čekat. Ovšem bezkonkurenčně nejlepší na filmu je Elisha Cuthbert - nádherná, sexy, charizmatická, dokonalá... V jejich úvodních scénách jsem zíral na obrazovku s otevřenou pusou stejně jako hlavní hrdina. A dokonce jsem kvůli ní i ochoten zvýšit své hodnocení, protože Elisha skutečně posouvá celý můj zážitek z filmu na vyšší úroveň. 8/10 ()

Deimos

VHS/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +Elisha a ostatní herci, výkon Emile Hirsche, hudba, krásné záběry, dramatický prvek -snad jen některé písničky mohly být vyraznější, celkově fakt jen pár drobností/// Vkusný, záživný a krásný film. Tváří se trošku jako romantická komedie o trošku více ale o to decentněj jako Teen komedie a rovněž zabrousí do lechtivých vod. Elishu jsem si už dávno zamiloval, stejně jako již desítky předemnou a několik dalších po mě. Jen bych rád viděl tu Populární mechaniku pro děti (nějak mě to tehdá ušlo). Příběh je precizní, snad jen škoda, že napodruhé se mi zdál méně uvěřitelný, no ale bylo by to krásné, nemyslíte? Navíc je děj originální (pokud neberu hlavní dějovou línii) a má několik kliček navíc. Zde, pokud bych chtěl najít nějaké nedostatky, tak bych opravdu musel hodně pátrat. Snad jen trošku křečovitá mi přišla postava Timothy Olyphanta který měnil svůj charakter z minuty na minutu, asi bych nechtěl být v jeho blískoti (zvlášť když se z něho v jiném filmu stane Hitman). Prostě už tady byl dost "charismatický". Zvažuji, přemýšlím, filmu nic zásadního nechybý, tohle je další snímek, který se zařadí do mé TOP. A Elisha už tam dávno je :-)/// Celkem 92%/// ()

• Matthew Kidman (Emile Hirsch) na konci filmu řídí BMW Z4 Roadster s motorem o objemu 2,5 l. (HellFire)
  • Když Matthew (Emile Hirsch) běží nahý po ulici podél Daniellina (Elisha Cuthbert) auta, je na záběrech z interiéru auta vidět, že je otevřené okno. Když ale Matthew otevře dveře, aby konečně nastoupil, je okno zavřené. (webersinke)