Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

M.a.t.t.

Na prvý krát z najlepších teenagerských filmov, s opakovanými zhliadnutiami dokonca asi najlepšia teenagerská komédia vôbec. Pefektne vybalansovaná medzi humorom a ostatnými zložkami, v istých momentoch príjemne nepredvídateľná a naplno ťažiaca z R-kového ratingu bez toho aby skĺzla k zbytočným vulgárnostiam. Ako sa to vlastne Lukovi Greefieldovi podarilo, je mi pri pohľade na jeho zvyšné réžijné zárezy veľkou záhadou. A Elishi Cuthbert to snáď nikde inde neslušalo viac. ()

GilEstel

Z filmu The Girl Next Door mám smíšené pocity. Má svoje části, které ho staví ve svém žánru výš a pak části, které ho strhávají do bahna. Začátek je v duchu tradičních teenagerovských romantických komedií, kdy se v kolektivu na střední škole vyskytuje jeden studijní premiant, který je zároveň společenským outsiderem. Do sousedství se přistěhuje pěkná holka, která má od základů změnit životní postoje tohohle borce. Z klasického schématu se dostáváme v momentě, kdy se náš studentík dozví, že dívka odvedle, o kterou projevuje zájem, je pornoherečka. To je dost nevšední zápletka, která přináší řadu nevšedních situací, jež oboustranně vznikají. Tahle část filmu je nejlepší. Trochu se to zvrtne v momentě, kdy chtějí uspořádat z „charitativních“ důvodů porno párty na maturitním večírku. To jde trochu proti proudu předchozího sdělení filmu. Samotný závěr je pak vrcholem sentimentálního kýče a happyendové trapnosti. Divákovi je nečekaně odhaleno, že nešlo o porno, ale sexuální výchovu mládeže a všechny postavy se vyprofilují kladně a všichni jsou spokojeni. Aby toho nebylo málo, stane se z tohoto amatérského videa nejprodávanější snímek v USA. I samotná motivace k natočení tohoto snímku je pochybná. Tomu, že nemohou sehnat 30000$ se nechce věřit. Taková pornoherečka, pokud nejela těžce v cracku, musí mít přeci něco našetřeno. Krom toho lze prodat auta atd. Logiku v tomto snímku určitě nehledejte. Rozporuplné pocity ve mně budí také nečekané vkládání scén představivosti. Přijde mi to jako nedostatek schopnosti sdělovat některé věci, a proto si režisér bere na pomoc tyto berličky. Ve výsledku je to místy spíš trapné podsouvání čehosi divákovi s účinkem více matoucím než vtipným. Mohla to být vcelku dobrá romantická komedie nebýt posledních 30ti minut, které film strhávají do těžkého průměru. Takhle domrvit potenciálně dobrý film snad umí jen v Americe. 50% ()

Dever

Vynikajúca komédia ktorá ma nesmierne bavila a pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil................. Soundtrack Paul Haslinger: 1. The Plan - Paul Haslinger [1:03] ,2. Take a Picture - Filter [6:02] ,3. Something in the Air - Thunderclap Newman [3:57] ,4. Peeping Matt - Paul Haslinger [0:50] ,5. Dick Dagger's Theme - Pornosonic [3:10] ,6. Dopes to Infinity - Monster Magnet [5:46] ,7. Carpe Beachum - Paul Haslinger [0:40] ,8. Electric Lady Land - Fantastic Plastic Machine [4:20] ,9. Break Down the Walls - Youth of Today [2:05] ,10. Jump Into the Fire - Harry Nilsson [7:03] ,11. Spin Spin Sugar - Sneaker Pimps [3:34] ,12. Get Naked - Methods of Mayhem [3:23] ,13. The Killing Moon - Echo and the Bunnymen [5:48] ,14. Big Muff - Pepe Deluxe [4:47] ,15. Sparrows Over Birmingham - Josh Rouse [4:59] ,16. Bank Meltdown - Paul Haslinger [2:30] ,17. Think Twice - Ralph Myerz and the Jack Herren Band [6:17] ,18. Sweet Home Alabama - Lynyrd Skynyrd [4:47] ,19. The End - Paul Haslinger [2:32], ()

Djkoma

Nečekal jsme, že mě tato teenegerská komedie dostane, ale dostala! Krásná, úžasná, nádherná ... slečna z Populární mechaniky pro děti Elisha Cuthbert dává jistotu, že se vždycky bude na co dívat :). Emile Hirsch to zvládá slušně, ale hlavní jsou někdy opravdu výborné nenucenné a neohranné vtípky! Kdyby mi před dveřmi zaklepala Elisha se slovy :"...Jsem mokrá nechceš mě osušit...." nevím co bych udělal dřív jestli hledal na zemi svoje oči nebo zvedal spadlou čelist :). Příběh mi byl celkem jasný, že to nemůže být tak ideální slečna (pravda bylo mě toho trochu líto :o)). Lehce předvídatelná komedie, při které se určitě pobavíte. ()

TeeAge

Výborné herecké výkony, nadpriemerný scenár, krásne čaje. A ešte ktomu pointy, ktoré fakt vyvolávajú decibelovo nepríjemné vývali smiechu. Možno nie som fajnšmekr na filmy a velediela, a proste mám rád ľahké žánre. A v našich energiuvycucávajúcich všedných dňoch života si určite potrebujem pustiť aj niečo takéto. V pohode aj viackrát. Na druhé shliadnutie 4ajpól. ()

• Když Matthew (Emile Hirsch) běží nahý po ulici podél Daniellina (Elisha Cuthbert) auta, je na záběrech z interiéru auta vidět, že je otevřené okno. Když ale Matthew otevře dveře, aby konečně nastoupil, je okno zavřené. (webersinke)