Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Berlínský hacker a umělec objevili v 90. letech převratný pohled na svět. Teď o něj ale musí svést právní bitvu s gigantem jménem Google. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Každá korporátní firma je odsouzená k růstu, protože její jedinou směrodatnou hodnotou je vytváření kapitálu, všechno ostatní je pro ně ve skutečnosti bezpředmětné. Všechny slogany typu "Not to be evil" nebo "Be in harmony with nature" jsou jenom marketingem, a s hlubšíma hodnotama nemůžou z podstaty věci mít nic společného. Pokud mi Apple zdelí, že od teď budou všechny macbooky ze 100% recyklovaného hliníku, můžu si být jistej, že je to proto, že se mu to náramně vyplatí, a ne proto, že je to "možná" ten správný ekologický postup. Vždy vnímám za potřebné pomáhat menším firmám nebo institucím (pokud možno lokálním), aby byly konkurence schopní, a zdravím způsobem divesifikovali trh naproti jeho monopolizaci. Občas jsou ale tyto pokusy o podporu menších výrobců nebo služeb téměř nemožné, nakolik nemají tak široký nebo kvalitní portfolio, jako světové jedničky, které narůstaj do enormních velikostí. --- Všechno, co bych napsal o The Billion Dollar Code by bylo spoileroidné, a tak napíšu jenom tolik, že všechno, co jsem si o Alphabetu myslel, se jenom potvrdilo. Již delší dobu hledám alternativy k jejím službám, a i když je Google pořád o fous méně toxický, než některý giganti ve východní Asii, Protonmail nebo Waze se najednou zdají být jako alespoň menší zlo - CHYTÁK - Waze byla sice Israelská firma, ale již v roce 2013 ji koupil kdo jinej - než GOOGLE !!! Zamezila tak vzniku jakékoliv možnosti konkurence a posílila tak své monopolní postavení na trhu... Nic není černobílé, vím. Ale algoritmický koncept Google Earthu využívá i Google Maps, takže se shodnem na tom, že Juri v Berlíně v 90. letech vymyslel něco tak geniálního, co využívá na dnes nespočet produktů, firem a lidí, a jsem rád, že díky tomuto seriálu víme, kdo byl za skutečným vznikem těchto technologií. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Nalézt další dobrý projekt je docela těžká věc. I tak se dostáváme do něčeho co je těžce vypracované, ale nakonec dynamické a funkční jak to asi jen může být. Dost tomu napomáhají herecké výkony i určitá atmosféra díla. Asi se to dost ztratí v dějinách, ale evidentně lidé, co si to najdou to vyšlou mezi plebiscit. ()

Reklama

P.J.2 

všechny recenze uživatele

Německá verze Fincherovy Sociální sítě. Vynikající počin, přesně kvůli takové tvorbě se vyplatí mít Netflix. Pokud vás zajímají filmy kde se oběti z lidu postaví zlému nadnárodnímu konglomerátů tak si tohle určitě užijete. Jinak zde prakticky není co vytknout, celou dobu to byla jízda a ja jdu hledat další německou tvorbu. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

"Don't be Evil", ako firemný slogan pre spoločnosť Google vám spôsobí zimomriavky. Príbeh sa začína v 90-tych rokoch, v čase, keď ešte väčšina ľudí nemala osobný počítač a skupina nemeckých nadšencov pre programovanie a kreativitu vytvorí Terra Vision. Už to, že sa im nakoniec podarilo aplikáciu vytvoriť, bol napínavý príbeh. A potom, aj vďaka vlastnej naivite, sa ich skvelý nápad stal súčasťou balíka Google, ktorý poznáme ako Google Earth. Nepreskúmala som, či ponúknutý príbeh je stopercentne pravdivý, ale bol podaný tak vierohodne, že to ani neskôr nebudem robiť. Dvaja hlavní predstavitelia ma bavili, boli výborne obsadení aj vo svojej mladej, aj súčasnej verzii. Pozitívne hodnotím, že časť príbehu, v ktorej zohrávali úlohu právnici, bola zaujímavá aj v období pred súdom, aj počas neho. Vynikajúci nevypovedaný príbeh, odvážne natočený, ukazuje, ako ľahko vás môže niekto pripraviť o sny. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

nenápadná,ale hodně povedená minisérie o tom jak partička nadšenců v čele s jedním vizionářem a jedním geniálním programátorem vytvořila v počítačovém pravěku to co dneska známe jako google Earth a pak přišel strýček google,na všechny se vykašlal a udělal z toho svůj "vynález".Billion Dollar Code je nejsilnější a nejzábavnější hned v první epizodě,která se věnuje právě tomu jak to celé vzniklo.Retro Berlín je super,hudba skvělá a zkrátka to má šmrnc.Potom co se přepne do "současnosti" a řeší se věci okolo soudu a v závěrečné epizodě už čistě jen soud to už taková bomba není,ale stále je to vysoký nadstandard.Ne vždy z toho sice bude divák nepolíbený počítačovou hatmatilkou moudrý,ale naštěstí toho není tolik a vše je následně vysvětleno tak aby to pobral i laik...80% ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Hlavní postavy příběhu, Juri Müller (Mišel Matičević) a Carsten Schlüter (Mark Waschke), představují ve skutečnosti čtyři osoby – Joachima Sautera, Pavls Mayera, Axela Schmidta a Gerda Grüneise. (NiaWolf)
  • Gró celého algoritmu spočívá ve využití „Stromu o síle čtyř“ – spíš známější jako „Quadtree“. Quadtree je stromová datová struktura – prvek je spojen s právě čtyřmi dalšími prvky. Každý z nich je spojen s dalšími čtyřmi atd., až tvoří jakousi pyramidu nebo „strom“. Ten se pak využívá ve vyhledávání ve dvourozměrném prostoru nebo právě na rozsekání obřího obrázku po čtvrtinách. Protože by se celý obrázek najednou do paměti nevešel, načítají se právě ony čtvrtinové kousky, které zobrazují pouze tu oblast obrázku, na kterou se právě uživatel dívá (místo kompletního obrázku). (Vikmstr)
  • Ve skutečnosti ART+COM nepřišli o svůj patent kvůli sporu s Googlem, ale protože s podobným programem, nazvaným SRI TerraVision, přišel už Stanford Research Institute v roce 1994. (NiaWolf)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Reklama

Reklama