Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka Boženy Němcové "Princezna se zlatou hvězdou na čele" posloužila jako předloha pro komediální podívanou s písničkami. Základní dějový půdoris je zachován, je však rozehrán netradičním způsobem, se smyslem pro nadsázku, která tradičním pohádkovým postavám ku podivu svědčí. (oficiální text distributora)

Recenze (31)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Obnovená a modernizovaná Princezna Lada, která nemá to naivní kouzlo své stařičké předchůdkyně, má ale vlastní půvab, taky má půvabnou princeznu a královnu, které na kouzlu neubírá ani to, že je už řadu let poněkud zcepenělá. Proč to nemohla klasicky být jen kmotřička víla je mi záhadou, ale když královna tak královna. Mladý Hrušínský ve své ukníkané topornosti je přesně tak ňoumovatý princ, jakého bylo do příběhu třeba, otázka je, jak dlouho po svatbě začal princezně lézt na nervy, jako že začal, ale to už je úplně jiná pohádka. Škoda, že prince nehraje Zich, jenže to by princezně závidělo několik generací divaček. ()

duddek 

všechny recenze uživatele

Zbytečně moderní verze Princezny se zlatou hvězdou, kde hlavní hrdinka hraje s kuchtíky kopanou (nepřijdeme ani o replay její trefy) a na plese na krále Hostivíta na přivítanou vybalí bez pozdravu: "Už jsi se našprtal tu básničku?" Nikdo se nepodivuje velkému prstenu, který při výpomoci v kuchyni coby Láďa vystavuje na odiv zejména při loupání brambor. (Btw, všimněte si, jak Sloup "loupe" brambory takovým stylem, že z nich nic nezbývá.) Osmdesátková hudba je spíš na obtíž. V paměti mi zůstane asi hlavně nevídaně nazdobená Růžičková (s jablkem v dekoltu a s párky na klobouku) a fakt, že Ladě to, stejně jako v původní pohádce, sluší víc v převleku než jako princezně. (Tady v převleku s kuchařskou čepicí trochu připomíná Báru Votíkovou.) ()

Reklama

HappyDeath 

všechny recenze uživatele

Věru netradiční, aliaz moderní pohádka z roku 79, upřímně nebyla pojata zle. Bylo to zajímavé, místy až trochu divné, ale veselé a s adekvátní stopáží. Takže proč ne. Hezký průměr, který neurazí ani nenasere. A to opravdu nemusím ty zpívané pohádky. PS: Helena Růžičková a její klobouk z párků či Lobstera stáli fakt za to 😀 ()

dogrose 

všechny recenze uživatele

Na téhle pohádce se mi dodnes nelíbí dvě věci: princezna nemá na čele hvězdu, ale jakousi ulitu (moc by mne zajímalo, jak to bylo zařízeno s tím svícením), a disko hudba, na niž se tančí na plese. Jinak tuhle variantu princezny Lady oceňuju, líbí se mi scéna i nápad situovat pohádku do novověku (nejen aby mohla princezna jezdit na kole, ostatně proč ne). Dodnes se bavím tím, jak Růžičková měla jídlo na klobouku a jabko na krku (tytéž šaty měla na sobě v jednom z menšíkovských Silvestrů). Je to skvěle obsazeno, je mi sympatický klidný a vyrovnaný projev paní Janžurové, hraná nervozita pana Nárožného a civilní projev mého oblíbence Bohumila Šmídy. Pro fanoušky: na pár vteřin se objeví dirigent Vávlav Hybš jako kuchař hrající na trubku. Pohádka neobtěžuje umělou natahovaností, za hodinu není co řešit. Oceňuju i natáčení v exteriérech, ještěže máme Průhonice. A vždycky se mi líbily kostýmy: šaty, uniformy a hlavně klobouky! ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Hezká pohádka, která má moderní vtipný scénář, jenž podtrhuje vynikající herecké obsazení. Velice mě potěšila především hraběnka v podání Heleny Růžičkové (jak moc se změnila za ty 4 roky, kdy už byla paní Škopkovou), Jožo Koumes a jeho novoty a také celkem hezká hudba. I když, disco na plese a Jan Hrušínský byl možná krok vedle. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve studiu č. 4 na Kavčích horách a v parku v Průhonicích. (Janek2002)
  • Oba strážce hrají v obou královstvích stejní herci. Rozdíl je jenom v tom, že v jednom království jsou v černém a ve druhém v bílém oblečení. (Spanker_CZ)
  • Ve filmu ztvárnil malou roli slavný dirigent Václav Hybš. Objevil se jako jeden z kuchařů královské kuchyně hrající na trubku. (Tommassi3)

Reklama

Reklama