8bitové Vánoce

Zábavný příběh plný dětských dobrodružství se odehrává na předměstí Chicaga na konci 80. let minulého století. Hlavním hrdinou je desetiletý Jake Doyle, který se snaží získat k Vánocům nejnovější a nejlepší videoherní systém. (HBO Europe)

sidzej

Je to niečo na spôsob Christmas Story pre novú generáciu. Samozrejme nedosahuje to podobných kvalít ale v podstate mám takéto príbehy plné nostalgie a detskej perspektívy rád. A úplne som tomu malému chalanovi rozumel a fandil mu aby získal svoju vytúženú konzolu. Takéto príbehy fakt dokážu človeka vrátiť späť do detstva. A to si cením. 70% ()

silentname

"8-Bit Christmas" vnímam ako celkom solídnu vianočnú rodinnú komédiu s vynikajúcim zavŕšením. Keď konečne dospejeme na koniec a pochopíme výsledok, ide o skutočne skvelý film. Plus dávam kredit, že to nepôsobí lacno a narýchlo napísané divadlo, ktoré nemá ani hlavu ani pätu. Decká sú presvedčivé, atmosféra 80s vyzerá dobre, miestami ma to neskutočne bavilo, úvodné prerábanie scénok podľa Harrisovho naratívu ma tiež bavilo (áno bola to zelená helma) a viem si predstaviť, že v tej dobe skutočne bolo Nintendo Entertainment System absolútnym klenotom. Tak ako dnes je všade vypredané PS5 a mnohí naň museli celkom slušne dlho čakať. To jedno pozretie odporúčam, lebo vo svojom finále ten film skutočne odôvodnil svoju existenciu a je to dobrá myšlienka a možno sa k tomu aj niekedy v budúcnosti vrátim, lebo nejde o veľmi "safe" rodinnú komédiu. Veci sa tu celkom dejú. A vie to pobaviť. Hodnotenie: B ()

hrumsrt

Fajn retro atmosféra, navíc i s Barneym.. Celé se to točí okolo herních konzolí, což oceňuji. Snad každý kluk měl v dětství nějakou tu ďábelskou krabičku, na které strávil tuny času. Ale nepřináší mi to nic nového, chybí mi tam ta tradiční filmová vánoční atmosféra, nicméně Christmas Eve byl nádherný! Rodinný snímek, který by těm tuzemským natrhl šost, ale jako žánrovka nic extra. 40% ()

BOURQUE

Retro-based príbeh, ktorý by mohol mať podnázov “Honba za Nintendom“. Rozprávka od Neila Patricka Harrisa v podaní v soft štýle Barney Stinsona vždy poteší (nie je to inak ani teraz). Základná myšlienka a ponaučenie príbehu je pekná, avšak by mohla byť prezentovaná trochu dôraznejšie. Vo filmu ako aj v samotnom príbehu bol väčší potenciál. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Janega

Tieto retro vianočné filmy mám veľmi rád a napriek tomu, že film je súčasný, tak osemdesiatkovú atmosféru sa im podarilo dobre navodiť. Detskí herci sú fajn, síce hrajú také archetypy až karikatúry detských postáv, ale to nejak neprekáža. Divák už len čaká kedy to tvorcovia ukončia klišé, aby si to nintendo pod tým stromčekom našiel, no namiesto toho príde niečo nečakané, čím to výborne ukončia. ()

• Před natáčením musel Neil Patrick Harris absolvovat 14denní karanténu. Každý den zveřejňoval vtipné video, jak ji tráví. (BMW12)