Drag Race Italia

(pořad)

Italské drag queens se setkávají v soutěži Drag Race Italia, aby dokázaly svůj talent, nadání, smysl pro módu a charakter, které jsou potřeba pro to, stát se první italskou Drag Race superstar. (Azurose)

jiri.twist

Italská verze se mi zdála zatím ze všech odnoží této soutěže nejméně podařená. Především co se týká zpracování a střihů, tak zde to bylo dovedeno téměř do "dokonalosti", vlastně nedokonalosti. Dlouhé desítky minut kecání v šatně, mnohdy o hovadinách a potom úspora času při soutěžních promenádách krátkými střihy, problikáváním světel, že divák se na jednotlivé soutěžící nemohl ani soustředit. Osm v průměru starších queens, někdy i trošku "vyžilých", trumfl sympatický porotce Tommaso Zorzi, který byl mladší, jako všichni soutěžící. Hlavní porotce - Priscilla, to byl unikát. V civilu vypadal jako potetovaný holohlavý boxer, macho, a i když snaha byla velká, ty velmi ostré mužské rysy obličeje byly v převlecích za dámu znát. Soutěžící mě nijak neoslnili, snad jen vítěz/ka Elekctra Bionic svou opravdu dívčí tváří a částečně Farida Kant, která byla nejvyrovnanější ve všech kolech. 2. SÉRIE Mnohem lepší. Jak výběrem soutěžících, tak i zpracováním, kde se již střih a režie vyvarovali chyb z první série. Priscilla sice v některých převlecích zaperlila a vypadala spíše jako karikatura, ale jinak to bylo daleko víc svěží, vítězka si korunu zasloužila (La Diamond), ale hned těsně za ní, vlastně jen o prsa asijské závodnice, to byla překrásná (v převleku, ne v civilu) Aura Eternal. Zvýšil jsem o jeden bod hodnocení o jednu hvězdu ... 7876 Druhá série byla mnohem podařenější ()