Komtesa Gladiola (I. Janžurová) se má stát nevěstou bohatého továrníka s cikorkou (M. Kopecký), aby tak došlo ke spojení dvou významných rodů. Jenže! Její představy o lásce jsou zcela jiné, a tak rozehraje hru, která způsobí nejednu pohromu... Parodie na operetní převleky, záměny osob, nečekané „klasické" situace, samozřejmě se šťastným koncem... To je rozverná komedie Zdeňka Podskalského s hvězdným hereckým obsazením. (Bohemia MP)

rivah

Vydařená parodie operetních motivů doplněná písničkami s texty kořenícími situace. Špičkové herecké obsazení, všichni se tu dosytosti vyřádili. V žánru 5*, absolutně 4*. ()

Tiiso

Tento styl vyprávění není úplně má krevní skupina. Ale to nemění nic na tom, že když se na operetku podívám objektivně, musím přiznat jak je zrealizovaná velmi nadprůměrně. A to hlavně díky všem hercům, kteří nejen hrají ale i dobře zpívají. Dějově je nám předkládaná klasická náplň operety, tedy láska, žal, nějaká ta intrika a také samozřejmě drama. ()

Kibernet

Kdo čeká hudební frašku v nejlepším stylu Zdeňka Podskalského, ať neváhá ani chvilku. Možná až nečekaně suverénní Filipovská, tradičně agresivní Landovský a chameleónský Kopecký tvrdí muziku, ale duo Homola/Trégl si určitě zaslouží stejné absolutorium. 9/10 ()

Pitryx

Legrační skorogroteska s písničkami, kterými je to sice přeplácáno, ale dají se poslouchat. Záměny postav mám rád, takže u mne to uspělo. ()

harycek

Když jsem to viděl jako kluk tak jsem se ohromě bavil a dost mi toto dílko utkvělo v paměti, potom to z nějakého pro mne neznámého důvodu dlouho neuváděli, takže nyní z nostalgie dávám za 5!!!! Jdu na čerstvá vzduchovka!!!! ()

tulen

Přes některá hlušší místa skvost filmového archivu. Zejména díky hereckému obsazení. Na Slaměný klobouk to nemá, ale taky se na to dá koukat opakovaně a pořád si v tom člověk něco najde co ho pobaví a zlepší mu náladu. ()

KiR0

Mám rád takovéto parodie, takové ty "operetky" 70. let a navíc jsem fanouškem paní Janžurové, zde v roli naivy hledající věčnou lásku, takže za mne 9/10 ()

InaS

Je to vlastně strašná blbost, ale to by měla, ne? Je to parodie. Obsazení a hlavně výstižnost zápletky, kterou se vysmívají těm operetním je prostě skvělá. Navíc dneska už se tohle netočí - prostě míň než těch pět nejde. ()