Když v roce 1989 natočil režisér Hynek Bočan televizní komedii podle scénáře, který napsal ve spolupráci s Miroslavem Skálou, nebylo téma seriálového herce u nás tak aktuální, jako je dnes, v době nekonečných seriálů… S o to větší chutí si divák může v současnosti příběh vychutnat. Komedie vychází z principu „televize v televizi“ a Petr Nárožný v ní ztělesnil hlavní hvězdu populárního seriálu, její osudy v rámci fiktivního děje i v soukromí – vně i uvnitř seriálu. Prolíná se tu natáčení se životním příběhem herce, do něhož zasahují fanoušci a okolí, které mnohdy nedokáže odlišit postavu od jejího představitele. Hrdina se tak dostává do situace, kdy mu role nedobrovolně mění vlastní život… (Česká televize)

Cibulka_C

Tohle musel být v 80. letech naprosto geniální nápad, protože se mi to líbí i dneska... a to je dokonce nové tisíciletí. - Takže jsem se buď zasekla, nebo je to nadčasové. 🙈 Příběh herce, tady konktrétně herce Hofmana, který hraje hlavní roli v nekonečném seriálu 👉🏻 náměstka a hlavního hrdinu Ing. Slámu (po chvíli jsem si začala plíst, kterej je kterej 😀). Postupně se za vzniku různých okolností a konfliktů přestane odlišovat od reality a (podobně, jako já v těch jménech) se ve filmu začíná ztrácet. Sama osobně námět a vlastně i film pokládám za velmi dobře zvládnutý, protože mě hrozně bavil a už ze začátku nadchnul. 👌🏻 Není to nic náročného, až teda na ty jména ehm... ale skutečnost je zobrazená velmi přesně. Přesně takhle nějak si představuju osudy oblíbených a velmi populárních herců, kteří byli anebo i jsou svědky těchto událostí a děje se jim něco podobného. Určitě se to muselo dít i Petrovi Nárožnému, protože byl tak skvěle přirozenej, tak geniální, a tak geniálně se uměl rozčilovat, že mi fakt nikdo neříkejte, že se mu tohle nedělo. 🤔 Takže za mě suprovej film, kterej se povedl i přes to, že se Vladimír Kratina silně nehodil do role doktora. A poslední věta Karla Smyczka: „Neboj, Petře, příští týden tam máme Šéfy, tak si zahraješ.“ mě kompletně rozsekala. All in all doporučuju! ()

karnifex

Neprávem opomíjený klenot. To, co zde předvádí Nárožný s Heřmánkem, je skutečný koncert. A když k tomu připočteme mimořádnou schopnost sebeironie při pohledu na filmařskou branži, pět ***** je naprosto namístě (zkuste si jen představit, že by ČT, natož některá ze soukromých televizí, byla v současnosti schopná natočit něco aspoň z poloviny tak dobrého). ()

Scooby..

Ani bych nečekal že se film bude takhle odehrávat, každopádně je to dobré dílo a rád se na to znovu podívám. Až na pár drobností seper film. ()

giacobbe

Film předběhl svou dobu. A bohužel si na něj nikdo nevzpomněl ve chvíli končících Manuel,Dallasů,Dnů našeho života,Esmerald a právě vznikajících Životů na zámku, Rodinných pout. Dnes už mírně vyčpělé. ()

Cesty timem

Docela nadčasové. I já jako divák bych v současnosti rád utekl ze seriálů nebo od seriálů či raději ze světa, když slyším či vidím jenom třeba reklamu na seriál Slunečná, Ordinace, Ulice, či co já vím ještě. Ony na ně musí být v souačasné době dokonce odkazy a reklamy v podobě otravných upozornění v normálním a kvalitním filmu. Jinak by se asi takové srágory nesledovaly. Doba kdy mne seriály bavily a stály trochu za něco jsou pryč. To snad i dobový např. Inženýrská odysea apod. když vyloučím a přeslechnu politické exkremetny byl proti dnešním "Oničem" docela "Něco". ()

PORTER44

Průměrná komedie ze života herce z nekonečného seriálu,který po čase zjistí že vlastně neví jestli už je v reálném životě nebo pořád hraje.Docela dobré herecké obsazení a herecké výkony. ()

pajkir

paradoxně stále aktuální komedie natočená v době, kdy u nás ještě žádný nekonečný seriály neběžely. ()

Dobry_clovek

Prijemna komedie, ktera si utahuje z nekonecnych, prihlouplych serialu. Zaroven je to ukazka toho, jak dobri herci dokazou povysit i zjevne levnou produkci na docela koukatelnou komedii. ()