Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

TV spot

MáŠa

Díky Primě taková klasika pro víkendový podvečer. Jde to, ale najdou se i lepší dílka. Dělám si z toho trošku srandu, že být to skutečné, tak už v Midsomeru nikdo nežije, protože se tam všichni vyvraždili. Často jsou vrahy různí blázni, že to působí až nevěrohodně. Občas se v dílech objeví nějaký ten vtípek, možná by jich tam mohlo být i o něco víc. Mít to jen jednu sérii, tak bych tu nechal vyšší hodnocení, ale s tímhle počtem epizod se seriál po čase chtě nechtě omrzel a zprůměrnil ()

filmmovier

Dokonalá krása anglického venkova v hrabství, kde už nemůže být živáčka kromě vrahů, policistů a turistů. Anglická detektivka jak má být. Poslední díly se seržantem Troyem a všechny se seržantem Scottem stojí za prd, ale od sg. Jonese jde kvalita opět pomalu nahoru. Teď jsem jen zvědav, jak si v Midsomeru povede bratr Toma Barnabyho, bývalé hlavní postavy. A samozřejmě nesmím zapomenout na úchvatnou titulní znělku... John Barnaby je výborný nástupce, seriál na kvalitě neztratil ani trochu. Koukejte to urychleně navrátit do červených barev, modrá z května 2014 Midsomeru ani trochu nesluší, je to hodnocení na nic. ()

stration

Perfektní detektivky. Charizmatický John Nettles se výborně chopil role inspektora Banabyho a svým klidem a dedukcí přivádí všechny vrahouny z anglického venkova k šílenství. Jedinou chybu spatřuji tom, že mám vždy hrozný zmatek v postavách a jsem rád, že nakonec aspoň trochu vím, kdo je vrah. To ale asi není chyba Vražd v Midsomeru... ()

Sasanka20 odpad!

Když si řeknu, kolik má Midsomer obyvatel a při tom si uvědomím, kolik zavražděných bylo v Midsomeru nalezeno a taky jakou spoustu vrahů poslal hlavní inspektor Barnaby za mříže, docela se divím, že se tam najde ještě někdo živý. Stejně si ale myslím, že osudy těch přeživších budou zpečetěny v další sérii, takže město Midsomer se už nebude moci chlubit prvním místem v žebříčku nejvyšší kriminální činnosti ve Velké Británii. ()

Joges

Britský detektivní seriál, který rozhodně nestojí stranou jako Popelka tohoto žánru. Některé části jsou mimořádně napínavé a velmi dobře zpracované (Lesní muž, Mrtvé ticho, Šílená Molly, Dům v lese, Hon na lišku, Draví ptáci, Král rybář, Náměsíčná apod.), ovšem jen některé. Jinak Vraždy v Midsomeru mají své osobité kouzlo a výbornou hudbu, zkrátka pravá britská mysteriózní detektivka, která mě stále láká. ()

Galerie (2 049)

• Natáčení 3. epizody 4. série s názvem "Tajemství kruhu v obilí" probíhalo v Anglii ve městech Stanton St. John a Stonor. (Terva)
  • Detektivové v Midsomeru během patnácti sérií vyšetřovali smrt 291 lidí, z toho 268 obyvatel bylo zavražděno, 12krát byla příčinou smrti nehoda a 11 lidí spáchalo sebevraždu. V celém seriálu umřelo přirozeně pouhých 9 postav. Nejnebezpečnější vesnicí s nejvyšším počtem obětí je Badger’s Drift. (ČSFD)
  • Počínaje dílem Láska až za hrob (devátá série) začali být znovu obsazováni herci, kteří hráli v některé z dřívějších epizod. Znovuobsazení herci byli častokrát v předchozím díle obětí vraždy (Elizabeth Spriggs, Richard Cant, Samantha Bond, Mark Umbers). (vanadium)